Potrebna pomoć oko flash-ovanja LG 8330

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
kmkole86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2005. 12:02

Potrebna pomoć oko flash-ovanja LG 8330

Post od kmkole86 »

:unsure: Potrebna mi je pomoć oko flesh-ovanja LG 8330, zna li neko kako se to radi da mi malo pojasni postupak, jer sam po netu nasao svasta ali nikako za LG, a ujedno mi je potreban i SoftWare, pa ako neko zna neki link mogao bi da ga podeli sa nama.Poz. :smutny:
;) sve u zivotu ima svoj razlog postojanja, ali sta ja onda trazim u ovom zivou ;)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

vrlo tesko ces sam uspeti da flesujes telefon posebno sa softverom sa neta :uhuh: treba ti tu jos koji alat, bolje idi u servis da ti to odrade za 10e da nesj...s nesto :wink:

kmkole86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2005. 12:02

Post od kmkole86 »

da sve je to ok, ali znas kako je to kod nas u servisima, njima je vazno da uzmu 10 evra a koji ce ti software ubaciti i koliko ce ti on trajati to njih bas briga :P .Moj moto je "uradi sam" :wacko: , jer znas da je tvoje i da ces se truditi da ga maksimalno dobro uradis (mislim koliko mozes :cry: ). I jos nesto zna li neko kako moze da se proveri verzija software-a i datum proizvodnje, mislim ako to uopste moze da se vidi na LG-ju. :cry:
;) sve u zivotu ima svoj razlog postojanja, ali sta ja onda trazim u ovom zivou ;)

sale13
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2005. 11:59
Lokacija: Pozarevac

Post od sale13 »

Ides prvo na "Setings" - "Handset" - "Handset information", i to je to!
Sto se firmware tice, ne postoji otkljucan za 8330, vec za 8130. Ja imam isti i radi dobro. Jedino se baterija malo brze trosi, traje negde oko 3 dana, dok kod originala negde oko 5 dana. To nema nikakve posledice po bateriju, ako je dobro formirana. Ako nadjes nesto o otkljucanom firmware-i za 8330, molim te javi. Naravno ako ti je potreban sowtware za upload preko IRDA ili USB-a, imam sve i radi besprekorno. Mozes da menjas sve u telefonu, default zvukove, slicice, unosis igrice, mp3's, wav, 3gp, ....

Naravno, zaboravio sam da ti kazem da se LG telefoni otkljucavaju sa SE TOOL3 alatom preko USB porta. Neki serviseri ga otvaraju (fizicki) i prelemljuju kola !!!! Obrati paznju !!!!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imao sam ja nakratko 8330 i mogu ti reci da se i u settings/handset/handset info moze resetovati tajmer tako da ni to ne pomaze vec mora preko sifre ali neznam sifru jer kao sto rekoh samo sam ga kratko uzeo od brata iz radnje i nije mi se svideo jer nije vredeo po onom sto nudi za (tada) oko 20 000 dindzi a i malo je glomazan za moj ukus ali to sad nije vazno!

ace
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 13:49

Post od ace »

imam ja sifru za lg8330 unosi se preko tastaturu ali moramje naci sutra.Ona resatuje telefon nacisto tako da nece ostati nista od tvoih slicica i tel brojevi
ace

Odgovori