Nokia Lumia 625 - problem sa mikrofonom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
VaVaVoom
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 25. Sep 2010. 19:44

Nokia Lumia 625 - problem sa mikrofonom

Post od VaVaVoom »

Pozdrav,

Neki dan mi se prilikom pokusaja poziva pojavi problem da prijatelj koga sam zvao nije mogao da cuje sta pricam, ja sam njega sve odlicno razumeo ali on mene nista nije cuo. Prekinem poziv i odmah sam posumljao da mi je mikrofon neispravan, udjem u snimanje video zapisa i pocnem snimati nekih par sekundi samo da vidim da li ce se snimati zvuk. Kada sam pustio snimljeni video snimljeno je samo sustanje konstanto sustanje tokom celog video zapisa govor se tek mogao razumeti kada se manijacki proderem da me cuje pola komsiluka. Stoga sad ne znam u čemu je problem jer zvucnik je aposlutno ispravan lepo se cuje muzika i sve, a mikrofon je taj koji pravi problem jer cim nesto snimam sa njim samo se cuje sustanje i pokoja rec kada se proderem. E sad ako je mikrofon riknu onda valjda ne bi nista uspelo da se cuje ali ovako ja mislim da je nesto mozda upalo u telefon u vidu prasine ili necega pa zbog toga mikrofon snima sustanje ili ne znam sta bi vise moglo biti. Uglavnom pisem vam da vidim da li je jos neko imao neki slican problem ?

Unapred Hvala svima koji bar procitaju moje izlaganje :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625 - problem sa mikrofonom

Post od miodrage »

Nadji onaj drugi mikrofon, tzv. noise-cancellation (verovatno je negde gore) i ocisti mu rupice. Moguce da je upala neka prljavstina, zapusio se,i sada telefon ima utisak kao da si u uslovima nesnosne buke.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori