Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od Wortx »

Tokom mesec dana koriscenja,4-5 puta mi se desilo da je tokom razgovora pocelo da secka,jedva ja cujem nekoga,jedva neko mene cuje,pa moram da prekinem poziv i opet pozovem. Pomislio sam da je do mreze sve dok nisam pre 2 dana otisao u BG i tamo znaci 3-4 puta sam tokom prvog dana gubio mrezu potpuno i dobijao error tipa da ubacim sim karticu, a nakon restarta i kada se vrati mreza, opet tokom vecine razgovora pocne da preseca. Drugi dan nije presecalo posto smo se brzo vratili kuci,ali sam 3 puta izgubio mrezu. E sad,drugar je bio sa mnom,on je telenor,a ja mts,pa sam uzeo njegov nexus a njemu dao moj s4. Kad smo zamenili telefone,meni je bilo sve normalno sa mojom karticom u nexusu,a njemu je na mom telefonu sa njegovom karticom bilo kao i meni pre zamene,znaci losija mreza,gubljenje mreze,presecanje tokom poziva. Sad kad sam se vratio nazad kuci nisam jos primetio. Na G2 i s2 koje sam imao pre s4 nikad nisam imao slicne probleme,kao ni kad sam stavio karticu u njegov nexus... Sta moze da bude u pitanju? Isti dan sam takodje i refleshovao telefon preko laptopa i vratio na fabricko,obrisao cash,nije pomoglo...

p.s. kad sam uzeo telefon,imao je 4.3 sa Madjarskog Telenora,sto predpostavljam da moze znaciti i da je dekodiran isti dan kad sam preuzimao. Da li je moglo tu nesto da podje naopako?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od Azimuth »

Moglo je.
Najjednostavnije ti je da skines SEE rom sa sammobile za tvoj telefon i iz Odina ga prevuces. Kad to obavis, odes u recovery i uradis factory reset, wipe cache i onda reboot. To bi trebalo da ti resi probleme koje imas.

Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Re: Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od Wortx »

Nisam siguran da ima SEE rom za ovaj telefon. Ja imam trenutno NEE. Ima jedan Unknown, ne znam je l' bi to mogao biti SEE

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od Azimuth »

Ne znam za taj Unknown, ali bolje skini neki konkretan, koji nije brendiran za nekog operatora. To ti je jedino sto mozes ovako sam kod kuce da odradis. A i trebalo bi da ti resi problem.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od siki069 »

Nema to veze sa softverom.
Kvar je hardverski i moraš u servis.

Wortx
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2014. 01:01
:: Nexus 5
:: Samsung Galaxy S2

Re: Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od Wortx »

Odneo sam telefon u servis, telefon je tek mesec dana star i ima garanciju pa neka oni cackaju.

Dobio sam telefon nazad i kaze da se prilikom stavljanja 4.4.2 sa 4.3 desilo nesto sa GSM i gde god da je prelazio na GSM tu je izbacivao sa mreze jer bukvalno nije ga bilo u telefonu. Cak je stavio GSM only vamo u gradu i desavalo se isto. Sad je stavio 4.3 i radi sve kako treba...

Takodje mi je resio lag u aplikacijama i systemu koji ne bi smeo na ovakvom hardwareu da se desava.
Mozda je do NEE roma,mozda neka druga verzija koja nije za odredjenu mrezu bolja varijanta,jer cist SEE nema.

P.S. Trenutni rom je Unknown na sammobile, izgleda je taj unknown SEE.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung s4 i9506 problemi sa mrezom

Post od Zile995 »

Hmmm mozda taj modem(u NEE firmware-u) ne funkcionise dobro za nase podrucje... Mada, mislim da bi trebalo sve ok da radi. Na s2 je ok radilo.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Odgovori