Promena jack-a kod punjaca

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Promena jack-a kod punjaca

Post od Deltex »

Ovako, imam dva punjaca istog proizvodjaca telefona,s tim da je jedan ne radi,ali dok je radio jack je odgovarao i punio je,a drugi je ispravan,ali jack je kratak i ne puni.Jedan lik me ubedjuje da je moguce promeniti jack il vec nesto i samo zameniti taj deo koj odgovara sa neispravnog na ispravni punjac.Da li je to izvodljivo bez neke vece pomuke,alata i znanja?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Promena jack-a kod punjaca

Post od Azimuth »

Kao klinci smo prosto sekli kabel malo ispred džeka i nastavljali ga, ali ne znam baš koliko ti je to pametan potez. Ne znam ni kako bi mogao da otvoriš sam džek pa da ga samo zalemiš za taj duži kabel. Telefon baš i nije toliko jeftina igračka. Mislim da je ipak pametnije da kupiš nov, originalni, punjač sa kablom čija ti dužina odgovara.

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Promena jack-a kod punjaca

Post od Deltex »

A da pitam jos ovo,da li postoji adapter koji se ukljucuje u struju,a na koga moze da se postavi autopunjac za kola pa tako da glumi kucni punjac?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Promena jack-a kod punjaca

Post od Azimuth »

Za to nemam pojma. Iskreno, takve egzibicije mi nikada nisu ni na pamet pale.
Koji to telefon imaš?
Zar nemaš usb kabel koji ide uz maltene svaki telefon?

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Promena jack-a kod punjaca

Post od Deltex »

Ma imam jedan ''standardni'' sa usb punjacem i jedan mator,za stari br. koji ima egzotican punjac,zbog toga sve ovo pitam

milenkovicf
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 08. Nov 2014. 08:40
Kontakt:

Re: Promena jack-a kod punjaca

Post od milenkovicf »

Moze, nije nikakav problem. Dobro bi bilo da imas unimer, kako bi bio siguran koja zica je +
a koja -. Uglavnom je crvena +, bela- . Dakle mozes prosto da cviknes zice i nastavis kabal. i to ce raditi

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Promena jack-a kod punjaca

Post od servis.kompa »

Pre jedno dve nedelje sam menjao konektor punjenja na nekom kinezu za americko trziste, neki Galaxy nesto, dual sim.
Elem, originalni kabl je pukao i drndanjem su pokvarili i konektor punjenja u telefonu. Problem je u tome sto na tom originalnom punjacu onaj metalni deo na mikro usb konektoru je duzi jedno 3mm od standardnog tako da obican/normalan punjac nema nikakve sanse da dohvati konektor u telefonu i da puni jer smeta oklop i konektor je prosto preduboko. Resenje je bilo takvo da sam konektor u telefonu pomerio prema van koliko je konektor dozvoljavao a to je malo, a posle na standardnom punjacu odeljao mikro konektor na kablu da metalni deo postane sto duzi i to nekako radi. I dalje se konektor sa kabla ne zabravi sa one dve kukice ali radi.

Odgovori