Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
aki.032
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2015. 21:45
:: Nokia

Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

Post od aki.032 »

Imam Alcatel OT 992D koji sam koristio 5-6 meseci sve dok mu se nije pokvarilo dugme za paljenje (otkljucavanje).
Naime, nigde ne moze da se popravi. Sve servise u Cacku sam obisao i rekli su da nema dugme za taj model jer Alcatel OT 992D ima uze dugme pa ostala ne mogu da stanu (tako sam ja shvatio njihove reci).
Nisam bas uveren da nema originalno dugme da se kupi (naruci) i zameni ali u Cacku to niko ne moze da uradi.
Da li ima neko ko se bavi ovakvim stvarima da mi da neki savet ??? Ima li neko ko je siguran da moze to da se zameni i popravi.

Inace telefon je radio besprekorno. Softverski bez ijedne greske i bez ijednog baga za tih 6 meseci koriscenja.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

Post od acamatic »

Aki jel možeš ti da ga pališ/gasiš i da ga zaključavaš pošto kažeš da ti se dugme pokvarilo? I ako ne možeš jel možeš barem prstom da dotakneš taj konektor što dugme radi? Jesi li pogledao na netu negde sa strane da poručiš?

aki.032
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2015. 21:45
:: Nokia

Re: Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

Post od aki.032 »

Ne mogu nista. Zaglavilo i non stop restartuje telefon i tako sve u krug dok se baterija ne isprazni.
Zatim su u servisima to otvarali i izvadili su iz njega delove dugmeta. Ja sad samo imam onaj fizicki deo sto se pritiska, unutra nista vise od dugmeta.

Nisam gledao jer ne znam gde da pogledam to i ko prodaje takve delove.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

Post od acamatic »

Ebay, amazon, aliexpres na takvim sajtovima pogledaj..

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

Post od servis.kompa »

Mislim da ti to moze resiti svaki ozbiljniji servis. Nema sanse da ne odgovara od nekod drugog telefona ako je u pitanju taster a ako je folija onda se to opet da reparirati bez problema.

aki.032
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2015. 21:45
:: Nokia

Re: Alcatel OT 992D problem sa dugmetom za paljenje

Post od aki.032 »

servis.kompa napisao:Mislim da ti to moze resiti svaki ozbiljniji servis. Nema sanse da ne odgovara od nekod drugog telefona ako je u pitanju taster a ako je folija onda se to opet da reparirati bez problema.
I ja sam tako mislio ali niko zivi ne moze. :blinky: :shock: :wacko:
Digao sam ruke od toga iako je telefon radio ekstra :(

Odgovori