Alcatel Idol 2

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Alcatel Idol 2

Post od Ally »

Ovako puklo prednje staklo touch screen ne reaguje, deo na kupujem prodajem kosta 2 hiljade dinara u servisu kazu cena od 40e do 70e zavisi koji je to Idol 2 inace evo linka telefona http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_2-6130.php .
Sta vi mislite o ovome zasto toliko skupo ispada ugradnja ?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Alcatel Idol 2

Post od ~Arkan~ »

Verovatno jer se delovi teško nabavljaju i serviseri nemaju toliko iskustva s Alcatelim-a, pa im se ne rizikuje.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Alcatel Idol 2

Post od Ally »

~Arkan~, Pa ja ne zna sta to znaci tesko na kupujem prodajem bar jedna cela strana sa oglasima gde prodaju touch screen od 2 hiljade pa nadalje do 2800 mislim .

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Alcatel Idol 2

Post od Ledjo »

Kakav je to serviser ako te posteno ne odere? [emoji1]

Mozes da probas da sam zamenis ali ako ti ekran pukne, onda si se tek zajebao

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Alcatel Idol 2

Post od Ally »

Ledjo, Zaista ne znam kakav je to servis :D Prosli put sam u istom prosao koliko sam i ocekivao 1500 za deo i jos 1000din za ruke a sada neke cifre a raspitao sam se ne mora LCD da se menja zajedno pa mi onda nisu jasne sume . Probao bih sam ali Alcatel je to ko zna kakvi su to lemovi ajde da je samsung ili nokia pa je lepo slozeno ali Alcatel se ne usudjujem da otvaram :D

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Alcatel Idol 2

Post od servis.kompa »

Lepo kupis deo i sam ugradis kada si tako pametan i sve znas jer si to procitao na "internetu".

Odakle ti ideja da ti odredjujes drugima cenu za njihov rad?

Ako si bio u vise servisa i rekli ti po tebi "veliku" cifru onda bi trebalo da se zapitas zasto je to tako a ne 1000 dinara koliko ti cenis da bi trebalo da bude.

Ako ti ne odgovara lepo kazes hvala dovidjenja i to je to. Kupis deo i zamenis je rje to "prosto".

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Alcatel Idol 2

Post od Drakenzen »

Normalno je da svako stiti svoje interese ali serviseri za rutinske stvari uzimaju veliki novac

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Alcatel Idol 2

Post od servis.kompa »

Pa neka on lepo kupi deo i sam zameni kada je to rutinska stvar.
Prosto da prostije ne moze biti!

Kada to uradi onda javi sta je bilo i koliko je to rutinska operacija.
A ne ovde da licitira sta je rutinski sta nije, koliko to treba da kosta i slicno.

Ovako samo pise neproverene stvari tj. besmislice koje opet citaju drugi ljudi i stvara se jedna sumanuta situacija gde svi sve znaju i niko ne zna nista!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Alcatel Idol 2

Post od Drakenzen »

Ne znam otkud nekome ideja da je zamena stakla nesto sto se lako radi, mnogi serviseri menjaju kompletan ekran upravo zbog toga sto je zamena stakla nesto najteze kada je u putanju servisiranje telefona, mnogo toga moze poci po zlu

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Alcatel Idol 2

Post od Ally »

servis.kompa, U bg eletronics servisu ruke naplacuju 400din bilo kakav posao je u pitanju pa ti meni pricaj sta god hoces ja vise od 1000din za ruke ne dajem nikome da odsrafi jedan sraf i par zabica posle . Samo cu reci da kad se islo pre par godina jos u srednjoj na praksu dva drugara koji nemaju nikakvo predznanje otvorili preko 150 telefona i tableta u nekom serivsu za nedelju dana i ustanovili kvarove , toliko o tom NEVEROVATNOM TRUDU da se popravi jedan obican telefon . Ima lepo na youtube profesionalno odradjen svaki disassembly pa ti onda meni reci da vi ne radite isto to ... Za iskusnog servisera sa godinama radnog iskustva to je rutinska stvar ako cu ja prvi put da menjam logicno da za mene nije ali za coveka koji zameni ko zna koliko touch screenova na dan sigurno nije neka nauka nego svakodnevna rutina na poslu . Inace da ne bude zabune pitao sam samo u jednom servisu . Sem toga da ne dodje do dalje rasprave da si procitao sta je originalno bilo moje pitanje mozda bi i nesto odgovorio ...

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Alcatel Idol 2

Post od servis.kompa »

Jos jedan post u kome pokazujes koliko nemas pojma o cemu govoris i sto je najgore nisi svestan toga!

Hajde kupi ti deo i zameni i ustedi i tih hiljadu dinara.

Inace cena od 4000 hiljade je jako povoljna ako ce da ti zamene touch za taj novac u Alcatel-u Idol 2.

Ili jos bolje ti otvori servis i radi to za 1000 dinara, ima da imas posla preko glave.
Evo ja cu sve da ti donosim da mi radis te "rutinske" stvari.
Moze li tako?

I da, odgovor na prvi post nije potreban jer se ti svadjas sam sa sobom.
Rekao si sta ti je kvar na telefonu i saznao koliko kosta popravka.
Posle si poceo sam sa sobom da se svadjas kako je to po tebi skupo i ne vredi vise od 1000 dinara i onda pocinje ovo besmisleno pisanje.

Mladost nije opravdanje bas za sve!
Pogotovo za te klinacke fore kao moji drugari koji nemaju veze sa zivotom to bez problema rade, moj tata je jaci od tvog ....

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel Idol 2

Post od Azimuth »

Drzite se teme. Ako nastavite, brisem sav offtopic momentalno.
Budite konstruktivni, batalite prepucavanje.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Alcatel Idol 2

Post od Ally »

servis.kompa, Svaka cast pravo pricas ! Ako nisi dosao da mi odgovoris zasto toliko novaca traze pisi negde drugde jer ovo nije tema za to .

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Alcatel Idol 2

Post od servis.kompa »

Cena ti zavisi najvise od komlikovanosti operacije, stepena rizika loma displeja i cene samog displeja.

Mislio sam da si vec shvatio u gore pisanom da to nije "prosta" operacija na na tvom modelu telefona, Idol 2.

Ocigledno sam pogresio!

Sto se mene tice EOD!

A.Bisevac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 28. Avg 2015. 15:48
:: sony m2

Re: Alcatel Idol 2

Post od A.Bisevac »

Bolje da platiš dobrano, neko da ti promene i displej i touch kao meni, i da se sa strane vide bukvalno rupe koliko je loše lepljeno. Užas.

Lik na godišnjem, i eto. Čekam da mu vratim telefon da opet namesti.
Inače, 2 mrtva piksela do sada. :disgust:

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Alcatel Idol 2

Post od knezevic76 »

Postoje original i kineske verzije zamenskog dela.
Nije na svakom aparatu lako zameniti touch ili ekran.....
Na YT ima dosta tutoriala ali nema svako potreban alat...
NPR kreneš da rastavljaš aparat i dođeš do toucha, treba ga odlepiti ali kako, u rerni ili fenom ili čime već. Možeš ga i polomiti jer je neispravan ali kako na tu površinu staviti novi još ako je made in china pa se "malo" razlikuje....
Ako nešto slučajno zakačiš što nisi trebao, šta onda? Servis? E tek onda si u problemu.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Alcatel Idol 2

Post od servis.kompa »

Moraju ljudi da shvate da ono sto gledate na YT nije uvek bas kako izgleda.
Svi telefoni koji se tesko rasturaju, pogotovo skidanje LCD-a sa ramova su lazno predstavljeni u tim video snimcima.
Zasto lazno? Zato sto su prethodno vec rastureni i sastavljeni pa se posle na snimku lako rasturaju pa to ljude dovodi u zabludu da je to lako i prosto. E onda uzmu da rasturaju na osnovu tih video snimaka i kvrc, ode displej.

Zamena stakla tamo gde se moze zameniti samo staklo bez skidanja samog displeja je relativno prosta i nije je preterano tesko uraditi.
Ali opet ni tu nije lako pedantno uraditi tj. da bude kao novo.

Trazili ste da zamenite frame na recimo Galaxy S/S2/S3/S4 telefonima i niko nece da to radi.
Pitate se zasto?

Bitno je da neki pametnjakovic dodje ovde i napise ja mislim da je to prosto i ne sme da kosta vise od 1000 dinara jer je on to video na "internetu"!

Pominjani Idol 2 je dosta rizican za rad i greska se moze napraviti u vise faza rada
- skidanje lcd iz frame. moze lako da kvrcne lcd
- skidanje/odvajanje polomljnog touch-a, moze se ostetiti lcd
- lepljenje novog toucha, udje lepak u lcd i moze da se baci

Sve ovo gore nabrojano vazi prakticno za sve jace Alcatel modele.

Zato je popravka skupa iako je to samo "Alcatel" kako rece pametnjakovic.

Odgovori