Odin ne vidi brickovan telefon

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
vukdusan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 13:45

Odin ne vidi brickovan telefon

Post od vukdusan »

Zdravo svima,

pokusao sam da rootujem galaxy s5 duos, preko odina (http://androidxda.com/root-samsung-galaxy-s5-sm-g900f, normalno se resetovao, pokazao "pass" pa sam izvadio USB kabl. Medjutim od tad mi telefon samo prikazuje ovo:

Slika

Probao sam da upalim telefon na svaki nacin, 2 kabla, druge portove i Odin ga nikako ne primecuje...

Sta da radim??

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od Azimuth »

Prvo, ne znam odakle ti ideja da cupas kabl dok se telefon ne upali. To nisi smeo da uradis.
Drugo, probaj da odes i recovery pa uradi factory reset i wipe cache. Posle toga na reboot i pusti ga da digne sistem.
Ako to ne pomogne, onda u download ga baci i ponovo prevuci prvo oficijalni rom, pa dalje polagano.
Sve dok mozes u recovery ili download znaj da nije ubijen telefon i da se moze spasiti.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od 9R94 »

^bas tako, sve dok mozes da udjes u recovery i dok ti racunar prepoznaje telefon mozes ga spasiti.

vukdusan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 13:45

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od vukdusan »

9R94, Racunar ne prepoznaje telefon, kao i sto pise u naslovu :/

EDIT:
Azimuth, Pisalo je u samom uputstvu - kada Odin kaze pass mozete izvaditi telefon... nece da udje u recovery, probao sam sve moguce kombinacije dugmica. Samo izbacuje onaj ekran...

Za svaki slucaj da gresim, kako se ulazi u recovery?
Poslednja izmena od Ninolina u Sub, 29. Avg 2015. 17:17, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od 9R94 »

Onda probaj da udjes u recovery i wipe svega osim sd kartice. Nemam vec neko vreme android, ali mozda bi mogao i neki custom rom, mada tada treba da instaliras CWM a za to opet treba da ga prikopcas na racunar.

vukdusan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 11. Sep 2006. 13:45

Odin ne vidi brickovan telefon

Post od vukdusan »

Vidim samo onaj ekran, i na njemu ne mogu nista da menjam...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Odin ne vidi brickovan telefon

Post od Azimuth »

Ugasis telefon ili prosto izvadi bateriju i sacekaj par sekundi. Onda stisnes i drzis volume up + home + power. Drzi ih dok se ne upali telefon.
U download ulazis tako sto drzis zajedno volume down + home + power.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od 9R94 »

^Poslusaj strucnjaka za samsung i android, problem nije neresiv, al sledeci put i prilikom roota, instaliranja CWM ili nekog custom roma obavezno nekoliko puta citaj upustvo i nista ne iskljucuj/vadi dok ne zavrsi radnju :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od acamatic »

Kao što ti je rekao azimuth odradi sve to. A za flešovanje telefona imaš upustvo u Samsung delu foruma.

progamer123
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 04. Dec 2015. 15:54

Re: Odin ne vidi brickovan telefon

Post od progamer123 »

vukdusan napisao:9R94, Racunar ne prepoznaje telefon, kao i sto pise u naslovu :/

EDIT:
Azimuth, Pisalo je u samom uputstvu - kada Odin kaze pass mozete izvaditi telefon... nece da udje u recovery, probao sam sve moguce kombinacije dugmica. Samo izbacuje onaj ekran...

Za svaki slucaj da gresim, kako se ulazi u recovery?
Kada palis telefon umesto power drzis power I vol.up

Odgovori