Nokia lumia 520 se zapalila

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Gale65
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2015. 17:28
:: Nokia Lumia 520
:: Nokia Lumia 625

Nokia lumia 520 se zapalila

Post od Gale65 »

Nokia Lumia 520 mi se zapalila pri punjenju. Kako je telefon kupljen preko Telenora jos bio u garanciji odneo sam ga u Telenor koji ga je prosledio u servis. Serviseri su ga otvorili videli da fali sagoreli kontak i vratili sa obrazlozenjem da je telefon otvaran od strane nestrucnog lica??? Ukratko, oni kazu da ga je "neko" vec otvarao i ne priznaju garanciju. Telenor se drzi price servisera.
Da li je neko imao slucan slucaj. Sta da radim? Imam u porodici jos 3 ista aparata. Da li da ocekujem da ce se i oni zapaliti? Mogu li jos negde da zatrazim zastitu svojih prava?
Prvo, ne kupujem vise ove telefone, a drugo bezim iz Telenora cim mi isteknu ugovori a imam ih tri privatno i cetiri sluzbeno.

Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od Gregor Samsa »

Banana drzava, pa ces tako i ostvariti prava.

U ozbiljnoj drzavi, u kojoj se ne svodi sve na otimacinu, dobio bi novi tel i odstetu. Ovako, ne vredi, posto, zemljace, zivis u koloniji.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od Ledjo »

Sto nema gurua da se javi [emoji16]

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od bata bogdan »

Zapalio se i Guru, peegoreo od M$;)
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od sugarcoated_ass »

Ma kakvi bre, to je moguće kod svih uređaja da dođe do nekog lošeg kontakta i da pregori, ali je jako retka pojava. Baksuz si bio sa tim primerkom i jbg ovi naši seljoberi će uvek naći način da ti ponište garanciju...


Ne verujem baš da si baksuz da ti zapadnu dva ili tri falična modela jer to zaista nije česta pojava, a imaš pregorelih komada i galaksija i ajphoneTova... :wink:

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od ilija98 »

Uglavnom ti ta Telenor/Vip/Mts garancija nista ne vredi u 80% slucajeva, posto se uvek vade na neke glupe izgovore da ne bi popravili telefon.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od miodrage »

Guru nije sve vreme ovde. Gale, zao mi je zbog ovog sto se desilo, ali kako sugarcoated_ass rece, nazalost svakome moze da se desi baxuz. Sto se zastite prava tice, tvoja rec protiv servisera, koji kao eto ima neki papir kojim se pokriva, dok ti nemas nista. Eventualno zapreti tuzbom, i trzisnom inspekcijom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Gale65
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2015. 17:28
:: Nokia Lumia 520
:: Nokia Lumia 625

Re: Nokia lumia 520 se zapalila

Post od Gale65 »

Dobio sam od Telenora 1 mesec gratis paket (cca 1.000,00 dinara) i to je to. Sta vredi inspekcija ako "ovlasceni" serviser kaze da sam ga sam popravljao? Samo veliki munus za Nokiu-Microsoft.

Odgovori