Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Voja90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 20:36
:: huawei

Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od Voja90 »

Na forumima moze se procitati brdo suprotnih informacija o ovome. Ja bih uzeo telefon od vlasnika ugovora koji je telefon uzeo preko firme, ali me brine da necu moci da ostvarim garanciju. Zna li neko nesto vise o tome?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od El Laki »

Firma je nosilac ugovora, samo ovlašćeno lice iz firme može da servisira telefon.

goran_mias
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2015. 17:30

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od goran_mias »

U mts-u da, ali u ovlascenom servisu moze bilo koje lice sa garantnim listom.
Npr u ComTrade-u sam nosio Z2 kupljen preko neke firmeu mts-u, posle 5, 6 dana zvali su me da je odobrena zamena i za par dana otisao po novi telefon.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od El Laki »

Ako može da dobije zasebni list za svoj telefon, onda da. Ako su zbirni koji ostaju u firmi, onda ne znam kako bi došao do papira. Da li ih uopšte firma daje uz telefone.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od Azimuth »

Laki, ti pricas o ugovoru, a Goran o garantnom listu.
Ukoliko firma uzima vise telefona, svi su na istom ugovoru, ali svaki telefon ima svoj garantni list. Nekada je dovoljno samo garantni list (pretpostavljamo da je uredno popunjen i overen) poneti i garancija se moze ostvariti, ali nekada ni to nije dovoljno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od acamatic »

Ajde da pitam nešto slično ovde, jel se dobija i račun fiskalni ili samo onaj papir koji je potpisan i overen pečatom? Pričam za mts telefone koji su uzeti tako preko ugovora?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od El Laki »

Azimuth, da, ali koliko se ja sećam kada sam pričao sa drugarom što je uzimao za svoju firmu preko Telenora, slali su mu kurirom (DExpress valjda, nebitno) odnosno kao da je preko web-shopa uzeo jer se radilo o većoj količini (20kom). Svi su bili na onom aneksu ugovora (pobrojani svi modeli, imei, paket, isečak fiskalnog računa, datum) ali nijedan nije imao zasebno popunjen garantni list već samo po pečat (bez datuma, imei broja, potpisa) u onoj knjižici koja dolazi u pakovanju. Tehnički reklamacija je u tom slučaju išla preko aneksa ugovora jer se tamo vide svi neophodni podaci (imei, datum, itd). E sad, ne znam da li tako rade sve firme, ali ima logike da im se šalje na noge, pogotovo kada se radi o većim firmama.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od Azimuth »

@acamatic, ako se uzima na rate onda se ne dobija fiskalni vec samo ugovor i overen garantni list.
@Laki, ja znam par firmi koje su uzimale vece ili manje kolicine telefona u Vip-u i mts-u. Odlazili su licno da biraju telefone i peske ih izneli iz poslovnica. Za telenor i webshop ne znam kako ide, ali pretpostavljam da ima neke razlike. Elem, ono sto znam i sto sam video jeste da su ovi dobili garantni list za svaki od telefona i svi su bili uredno popunjeni (imei, datum kupovine tj pocetak vazenja garancije, potpis i pecat) i overeni.

Bilo kako bilo, treba se raspitati kod prodavca. Ukoliko ima popunjen garantni list, garanciju moze ostvariti direktno u servisu, ako nema isti onda iskljucivo preko potpisnika i u poslovnici.

Voja90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 20:36
:: huawei

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od Voja90 »

E ovako, kontaktirao sam mejlom servis na NBGu koji je ovlasceni serviser Lg-a, Huawei-a i par jos firmi. Rekli su mi da treba samo uz garantni list da se navede da niste vlasnik ugovora. Ja sam naveo da na forumima sam citao kako neki ljudi nisu mogli da podignu svoj telefon nakon odnosenja na servis i oni su odgovorili da nakon predavanja telefona dobijas karton sa kojim kasnije dizes telefon sa servisa. Tako da izgleda da moze...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od El Laki »

Samo je važno ovo što ti je Azimuth naglasio - garantni list mora da bude valjano popunjen.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od acamatic »

@azimuth, jel mi možeš reći šta se dešava kada se takav telefon prodaje. Kako to drugo lice koje je kupilo ostvaruje garanciju bez fiskalnog i sa samo garantnim listom koji je normalno popunjen? I da li je moguće ostvarivanje garancije bez lica na koga se vodi telefon (ugovor) bez fiskalnog i od kada to može? Ja se izvinjavam što ovako ko padobranac upadam sa ovim pitanjem, al stvarno nisam to pratio niti znam nešto o tome..

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od El Laki »

Validan garantni list odneseš u ovlašćeni servis.

To (po mom mišljenju i na osnovu onoga što sam do sada video) podrazumeva imei broj telefona, datum kupovine, pečat/potpis prodavca i fiskalni račun.

E sad, kod operatera je to običan fiskalni račun sem ako u Telenoru uzimaš preko webshopa onda ne dobijaš fiskalni posebno već je u okviru aneks ugovora. Kada su prodavnice u pitanju pisani fiskalni račun je jednako "jak" kao i onaj sa kase.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Kupovina telefona sa garancijom iz mts-a preko firme

Post od godja »

Jedini problem možeš da imaš ako ti servis da nalog za zamenu. to se onda menja u poslovnici a tamo može samo potpisnik ugovora. što se tiče same garancije,kako reče El Laki,ispravno popunjn garantni list i pravac ovlašćeni servis
Samsung S10+ red

Odgovori