LG G2 nakon restartovanja se ne upali

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
patlidzanko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 03. Avg 2016. 12:27
:: LG G2

LG G2 nakon restartovanja se ne upali

Post od patlidzanko »

Zdravo, ovako, pokusat cu biti sto kraci i unaprijed hvala za svaki savjet. Naime, moj LG G2 je pao na beton i veci dio display-a je bio crn, ostatak se vidio normalno i funkcionisao. Narucio sam display na ebay-u od sellera od kojeg su i moji prijatelji narucivali, znam da to nije uvijek mjerilo, ali do sada svaki put su bili ok. Odnio sam u servis i pitao da li mogu da mi promijene display, uzeli su, uradili, sutradan kad sam dosao po svoj telefon, sve je funkcionisalo ok, koristio sam wifi, sve ok, dok nisam dosao kuci. Ubacio sam svoju karticu i restartovao telefon kako bi je telefon ucitao, medjutim, telefon se vise nije upalio. Nazvao sam servis, rekli su da ponovo donesem, sljedeci put su me pozvali i rekli da je sad ok. Dosao sam ponovo kuci i IDENTICNA situacija, funkcionise dok ne restartujem i ponovo se vise nije upalio. Nazvao sam ih ponovo, medjutim, ovaj put je odgovor bio drugaciji "display nije originalni, i to ce se uvijek desavati". ??? Molim Vas za savjet kako da se postavim u ovoj situaciji? Nisam dovoljno strucan, ali kad sam na proslom telefonu mijenjao display i odnio u drugi servis, rekli su mi da moraju prvo da ga testiraju, da nece skidati ni foliju ako ne bude ispravan, kako bih se mogao zaliti i traziti novi display od sellera. Medjutim, taj display je bio ok i funkcionisao sve dok sam ja koristio taj telefon. E sad, mene zanima koja su moja prava u ovoj situaciji? Na sta mogu da se zalim, na sta ne? Jesam li u pravu ako kazem da se display trebao prvo testirati? Zna li neko sta bi mogao biti problem? Sta da radim? :(

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: LG G2 nakon restartovanja se ne upali

Post od servis.kompa »

Ko ne plati na mostu plati na cupriji...
Sam narucivati deo je uvek rizik. Ja kada ugradjujem obavezno napominjem da nema nikakve garancije sa moje strane u tim situacijama i to je to. Nisam jednom video neispravan/poluispravan deo koji je tako kupljen. Niko tu nikoga ne vara nego se prosto desava da deo bude neispravan. Ja kada uzmem deo od dobavljaca i on ne valja ja ga prosto zamenim. Kupovinom iz Kine to je mnogo teze a cesto nije vredno truda.
Tvoja prica kako si ti citao na internetu kako bi nesto trebalo da se radi, da se testira i kako si ti to shvatio je tvoj problem.
Usteda od 10-20e nije vredna cekanja 2-4 nedelje na deo, rizik da nije ispravan, bez ikakve garancije....
Nemas ti nikakva prava sto se tice servisa koji ti je ugradio tvoj deo. Zasto bi ti oni bili sta odgovorni? Budi realan malo.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G2 nakon restartovanja se ne upali

Post od Azimuth »

Možeš da se žališ jedino prodavcu od kog si kupio displej. Kako ćeš mu dokazati neispravnost, koliko će te koštati sve to dodatno je nešto o čemu si trebao da razmišljaš pre nego što si platio. Servis nema veze sa tim, osim ako oni nisu polomili ili šta već naradili sa displejom. Servis može da garantuje, u ovoj situaciji, samo da će pravilno ugraditi deo, ali garanciju ne i to je dalje tvoja stvar, tvoj rizik. Nažalost, ali mislim da si pukao pare na glupost.

Odgovori