Lumia 640 software ili hardware problem?

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Aurum
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 06. Avg 2016. 10:13
:: Lumia 640

Lumia 640 software ili hardware problem?

Post od Aurum »

Nedavno sam pukao ekran na mojoj l640 i morao sam da ga zamenim pa sam odneo u jedan gradski servis i tamo mi je zamenjen komplet display i touch. Telefon se normalno uključi, sve lepo odgovara i ja odem iz tog servisa sav zadovoljan da bih tek kod kuće skontao koliko ustvari baguje. Prvo ima multitouch 5 (ne znam da li tako treba kod l640, ali čini mi se da je fabrički imao 10) i dešava se s vremena na vreme da telefon poludi, recimo pretražujem internet i on sam krene da zumira, pomera levo-desno, otvara neke šklj linkove i sve to dok moji prsti nisu ni blizu toucha, isto se dešava pri kuckanju poruke da pritiskom na jedno slovo on uz njega otkuca i još 10 drugih simbola ili slično.
Otišao sam kod čoveka u servis i on kaže da je do softwera, isto mi je rekao i još jedan majstor u gradu. Kući sam odradio WDRT i problem se mogu reći proredio ali je i dalje prisutan, pa me zanima da li je to zaista moguće da je do softwera ili ima tu i udela tog novog displeja?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lumia 640 software ili hardware problem?

Post od miodrage »

Ima udela display. Ako nije sve leglo kako treba, ovakvi problemi su mogući. Pogotovu ako se pre nije dešavalo. Ne može posle promene ekrana softver da poludi, to je glupost.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aurum
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 06. Avg 2016. 10:13
:: Lumia 640

Re: Lumia 640 software ili hardware problem?

Post od Aurum »

Moraću onda odneti negde da vide jel to dobro stavljeno, i ja sam kontao da je to glupa teorija da je do softwera, nakon WDRT moralo bi sve da radi što se softverske strane tiče

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Lumia 640 software ili hardware problem?

Post od servis.kompa »

Problem je sigurno u hardveru, tacnije u touch-u.
Nista neobicno danas s obzirom na kvalitet delova koji je u ponudi. Svi traze jeftine popravke a to povlaci i lose delove koji se uvoze i zato su cesti problemi sa raznoraznim kopijama i kopijama kopija.
Reklamiraj i neka zamene ponovo. Ne dozvoli da te zamajavaju sa softverom.
Nema tu sta da bude dobro ili lose postavljeno, jednostavno deo ne valja.

Odgovori