alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard reseta

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Strela011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 16. Maj 2014. 19:53
:: 066067041

alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard reseta

Post od Strela011 »

Pozdrav svima, moj je problem sto ne mogu postaviti telefon posle reseta, trazi mi google nalog koji je prethodno bio postavljen na ovom telefonu(pop3 5.5)a koji sam kupio od lika koji mi je dao i kutiju sa imei brojem i sve paripadajuce papire od telefona, znaci telefon nije ukraden ali ipak posle „Wipe data/Factory reset“ stigne do postavljanja google naloga i tu mi trazi stari nalog koji je bio sinhronizovan sa ovim telefonom!!!
Zna li neko kako da to skinem,obrisem ili sta vec uradim kako bih mogao telefon normalno koristiti jer je sada neupotrebljiv?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard re

Post od Azimuth »

Jednostavno. Kao i na svakom drugom uredjaju, neophodno je da se prethodni vlasnik izloguje sa svog naloga, pa tek onda factory reset i tada pripikom butovanja unosis svoje podatke.

Strela011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 16. Maj 2014. 19:53
:: 066067041

Re: alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard re

Post od Strela011 »

A sta raditi kada se kao u mom slucaju telefon resetuje a vlasnik nemoze da se seti koji je mail koristio za njega jer kako kaze ima preko 20 mail adresa...moze li se uraditi nesto preko mac adresa,imei-a ili da ga bacim u kontejner pa mozda ciganima posluzi za reciklazu ili sta vec?:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard re

Post od Azimuth »

Zanimljivo, pre resetovanja je znao sifru a posle reseta ne zna.
Sve u svemu, bez naloga nema funkcionalnog telefona. Uostalom, kada bi to bilo tako lako i lepo kako mislis, onda bi se telefoni krali na svakom koraku.

Strela011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 16. Maj 2014. 19:53
:: 066067041

Re: alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard re

Post od Strela011 »

ne verujem da je telefon ukraden jer mi je covek dao uz telefon i ful pakovanje sa svim papirima, imei brioj je isti i na kutiji i na telefonu...koliko znam jedino iphone ne moze da se otkljuca ukoliko je zakljucan na icloud a sada ispada da je sa svim telefonima problem kod kupovine polovnjaka dali ce telefon biti funkcionalan posle reseta.
mora da postoji nacin da se telefon aktivira bez google naloga

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: alcatel Pop3 problem posle kupovine polovnjaka i hard re

Post od servis.kompa »

Prosto odneses telefon u bilo koji servis i skines google zastitu i posle pri konfigurisanju uneses svoj email.

Odgovori