Problem sa punjenjem (J7 2017)

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Nkls911
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2018. 10:59
:: Samsung Galaxy J7 17

Problem sa punjenjem (J7 2017)

Post od Nkls911 »

Pozdrav ljudi. Imam jedan problem, odnosno nedoumicu u vezi sa punjenjem samsung galaxy j7 pro 2017. Kada sam ga kupio u kutiji sam dobio punjac 5V 1A. Nisam na to ni obratio odmah paznju. Uglavnom, primjetio sam da se telefon puni jako sporo i dugo. Jeste da ima mozda malo "vecu" bateriju i da nema brzo punjenje, ali mi se opet cinilo da nesto nije u redu. Od 0 do 100% posto se napunio za 8 sati! Odnio sam ga u prodavnicu u kojoj sam ga kupio i onda su mi dali adapter od 5V 2A. Tada se telefon brze punio, medjutim, adapter je za krace vrijeme postao bukvalno vreo i zujao je. Mislim da je to jer on proizvodi 2A a telefon ne moze da primi toliko...mozda. Sto bi znacilo da je za njega odgovarajuci punjac od 1A, ali on ga puni predugo. Ne znam sta da radim i koji punjac da uzmem. Da li je problem vreo punjac koji zuji?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem sa punjenjem (J7 2017)

Post od sugarcoated_ass »

Opet pitanje o zujanju? Hahaha! Anyway, kao što sam na obe teme gde je pitanje postavljeno napisao, zujanje nije problem ako je u pitanju onaj zvuk visoke frekvencije. Jednostavno svi uređaji pod naponom ispuštaju neki zvuk i u zavisnosti od frekvencije ćeš neke pre čuti, a neke nećeš uopšte. Što više struje prolazi kroz njih biće glasniji. :)
Za grejanje zavisi šta smatraš pod vrelo. :) Naravno da će se jači punjač više ugrejati. Kod mene ovaj za P9 lite od 1A bude tek tek mlak, dok ovi od Mi A1 i P Smart od 2A budu baš topli. :)

Ono što meni nije jasno je da ti se toliko sporo puni telefon pošto se meni i P9 lite, a i honor 8 lite dok sam imao, puni za malko manje od 3h od ispod 5% do 100%. Oba su došla sa 1A punjačima i imaju po 3000 mAh bateriju tako da sa J7 2017 ne bi trebala biti mnogo veća razlika.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Problem sa punjenjem (J7 2017)

Post od Martin Mystere »

Mislim da je vreme da se otvori novi podforum "Zujalice" u kom bi se navodila iskustva i postavljala pitanja vezano za zujanje punjača (i ostalih delova)...

Nkls911
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2018. 10:59
:: Samsung Galaxy J7 17

Re: Problem sa punjenjem (J7 2017)

Post od Nkls911 »

Dobro onda, zujanje na stranu, nebitno, samo sam opisao ponasanje punjaca, jer prethodni to nije radio i nije bio toliko vreo. Dakle moze da se njime (2A) puni, ali mi nije jasno zasto je preporucen punjac od 1A kad se puni preedugo...

Odgovori