savjet za opremu dekodovanje i flesovanje

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
w74
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 02:57
Lokacija: makedonija

savjet za opremu dekodovanje i flesovanje

Post od w74 »

prodajem mobilne i servis je strasno skup i bavan kod nas (za neki 10-15 dana) pa molim da me savjetujete kako i gdje i koju opremu da narucim za dekodiranje flesovanje kako bih mogao da ja to uradim jeftinije i brzije,
kupio sam duvaljku toplog vazduha i set alata za mobilne i poceo sam sa zamenom mikrofone zvucnike tastature i ekrane svih mobilnih samo neznam kako da koristim duvaljku i kako da promenim ekrane koje su zaljepene na plocima koja temperatura je potrebna puno hvala svima koji ce mi pomoci :roll: :roll:
spodelite znanje drugima kako bi nekad pomogli i sebi :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Najbolje ti je da uzmes Tornado (UFS 3) sa HWK chipom,mozes sa njime da radis maltene sve telefone!Sledeci po popularnosti je mislim Griffin,a za SE imas Fighter... Uz Tornado dobijas i nekoliko desetina kablova i DVD sa softverom kao i pristup serveru sa flesh fajlovima za telefone!
Najbolje da ti to neko pokaze i trebalo bi da imas bar neko osnovno znanje sa kompjuterima,tako je mom bratu i meni pokazivao iskusan serviser sta se kako radi i uopste nije bilo tesko upamtiti samo treba strogo paziti sta radis!
O tome moze jos dugo da se pise ali nemam sad vremena,to je sve sto ti treba,sad spremi jedno 300-tinak eura za opremu a,ako vec nemas neki kompjuter,dodaj na tu sifru jos 150-200 eura za neku polovnu konfiguraciju,vec neka osrednja Intel P3 sa bar 256MB RAM memorije i 40GB hard diskom ili AMD K6 ili K7 zavrsava posao!
Sa duvaljkom samo pazljivo,ti lemovi se lako tope a i ploce telefona su od plastike,pitacu burazera koju je tacnu temperaturu koristio ali mislim da je izmedju 60-100 stepeni Celzijusa!
Pozdrav 8)

w74
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 02:57
Lokacija: makedonija

Post od w74 »

kompjutere poznajem desetak godina ne puno ali srednije imam intel 1.8 sa 512 + 128 ram graficka fx5200 hard ima 3x80 gb 240 gb tamo mi je monitoring snimanje kamerima u prodavnicu ili mozda treba mi sasvim slobodan pc-a za samo tu rabotu? da mu nesto ne ometa dok se dekoduje? za pare oko dekodiranje i flesovanje mogu odvojiti oko 700-800 eura ali nemam nikakvo iskustvo u tim stvarima pa neznam koji dekoder da uzmem i koje fore ide sa njima, da mi ne izpada zatim nije orginalan pa nemugu da se logujem serveru update da mogu da uradim pristap svim novim nadgradnja i slicne stvare kako da prepoznam koji je orginalan (dobar ) dekoder koje programe idu sa njima koji dodatci koji kablovi? citao sam na forumu da usb je brziji nego data kabel? sta me sovetyjete ? hocu da kupim dekodere i po kojim enama idu? u plan mi je da kupim za 15-20 dana opremu puno hvala svima koji mogu dati dobar savjet za opremu mogu naruciti i iz beograda iz bugarske ili iz kine da mi donesu, sada ide jedan moj prijatelj u kinu a vraca se pocetkom juna recite sta mi treba koji modeli oznake kablovi softvera puno hvala svima

to sa tornadom (ufs 3) sa hwk cipom je ok oznaka ali sta sa grifin koja je oznaka ili nema veze to?jel me nekako mogu zeznuti? ili sve su iste dekoderi? na sta treba da pazim?
spodelite znanje drugima kako bi nekad pomogli i sebi :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma samo ukucas UFS 3 i dobices stranu,a na benchmark forumu u malim oglasima imas lika koji prodaje UFS 3 nov sa HWK chipom,to ti je dovoljno,a onda ces sa serijskim brojem UFS-a da se registrujes na njihovom sajtu (Google odmah izbaci njihov sajt za pojam UFS 3) i imas support za sve sto ti treba!I da,on koristi USB vezu sa kompjuterom,ne mozes da biras!
Imas sasvim dobru masinu ali me malo brine to sto radi video nadzor,to moze biti zahtevno pogotovo ako snimas sta se desava pa mozda nije losa ideja da,kad vec imas 700-800 eura,uzmes neku slicnu masinu za 200 eura i jedan TFT monitor jer ako planiras dosta da radis,trebace ti vid a i prostor!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Mozesh i sa nekim servisom da se dogovorish,video sam da oni to prodaju,imaju po par komada...Tornado je ok,mislim da ce ti odraditi posao kako treba... 8)

Slika

w74
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 02:57
Lokacija: makedonija

Post od w74 »

puno hvala narucujem tornado i onda za desetak dana opet cemo pricati kako i sta treba a uzmicu i tft ekran dobra ideja je,imam sony trinitron ali stariji model 3-4 godine je , sada koristim lg flatron ez t710sh puno hvalaako nesto treba nekome nek slobodno pita imam mobilaru i mozemo istestirati neke modele 8)

samo mi recite dal se sa tornado moze flesovati ili potrebna je drugacija kartica i sta da uzmem od dodatne opreme? 8)
spodelite znanje drugima kako bi nekad pomogli i sebi :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Tornado je uredjaj kao i svaki drugi,sluzi za flesovanje a moze se i sam flesovati!
Bas sam pri zadnjoj poseti njihovom sajtu video da je izasao novi fles za Tornado ali velike su sanse da,ako narucis nov,dobijes sa tim softverom!
Ovo za karticu te ne razumem bas!? :? Ako vec kupujes Tornado onda obavezno uzmi i HWK chip za njega,te dve stvari zajedno kostaju oko 300 eura,i uz Tornado dobijas nekoliko desetina kablova za razne modele kao i DVD (ili bese 2 DVD-a) sa softverom!
Naravno kasnije dokupljujes te kablove za Tornado (nisu obicni,mora bas da budu za Tornado,imaju konektor za levu rupu na onoj gornjoj slici) ali oni nisu skupi,5-10 eura,a softver dobijas na sajtu firme kad registrujes svoj Tornado preko njegovog serijskog broja a ako nesto nemaju oni,tu je internet i besplatni sajtovi kao ovaj -> http://www.sos-gsm.com/wali/index1.php
Zbog ogromnih paketa softera bi najbolje bilo da ti taj kompjuter ima brzu vezu,NIKAKO dial-up jer ces cesto (maltene dnevno) skidati po paket softvera koji je zapakovan u fajlove reda velicine 80-120MB pa ces morati da imas neku jacu konekciju,bilo wireless,kablovski,ADSL ili makar ISDN 128kb konekciju na internet jer skidanje preko dial-up konekcije pri brzini od 4-5kb (5 minuta po megabajtu puta broj megabajta) traje predugo i kosta previse ako jos i kupujes sate!
To ce ti biti dovoljno za 80% situacija jer Tornado radi sa Nokiama a mislim i jos nekim markama,moracu da pitam bas burazera,tako da ces za neke marke morati da kupis AKO TI TREBA neki drugi uredjaj,pozeljno neki koji radi bar 2 marke,a za Siemens znam da ga radi Martech,jos ako radi i Motorolu...
ALI gledaj da li ce ti biti isplativo,jer ako nedeljno dobijas 20 Nokia za flesovanje a recimo po par Siemens-a onda ces taj Martech otplatiti za jedno... 2 godine!! :D
Bolje da nekog i vratis ili posaljes kod nekog kolege koji bi opet tebi mogao da salje neke svoje musterije ili uzmes telefon,odneses kod kolege,on ti uradi za neku drugarsku cenu i ima love i za tebe i za njega a ti si upravo uz to i stekao musteriju!
To ti i preporucujem jer je tako radio moj brat,ako bi mu neko doneo neki drugi model koji on ne radi,slao bi ih poznaniku u susedni grad koji mu je flesovao po nizoj ceni nego za musterije i vracao nazad!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Martech plus+v3 adapter

Slika

cena: 400e

Slika

Test adapter v3

Slika

Supported models:

* A70, A71, A75, AX72, AX75, CF110, A31
* C75, CX75, CF75, M75, ME75, S75, SL75
* x65 series (A65, C65, CV65, CT65, C66, CX65, CVX65, CX70, CX7i, M65, MV65, S65, SV65, SL65, SK65 etc...)


OUR TOOL SUPPORTS ALL NEWEST VERSIONS of x65/x7x and repairs DEAD PHONES (even damaged Bootcore)

* Euro: A50, A51, A52, A52V, A55, A57, C55, S55, SL55, M55, A60, C60, MC60, SX1, CF62, CF62T,
* USA/Canada: A53, A56, A56i, C56, S46, S57, M56
* Asia: 1168, A55A, 2128, SL55C, M55C
* Old models: C45, S45, ME45, M50, MT50, SL45, SL45i, SL42

Features:

* UNLOCK ALL LOCKS AND PHONE CODE
* CLOSE SP-LOCK TO ANY NETWORK
* Calculating UNLOCK CODES
* READ/WRITE EEPROM, FIRMWARE, FLASH
* FAST READ/WRITE LANG PACKS/T9 PACKS
* REPAIR ALL DEAD PHONES!!!
* REPAIR IMEI, "Wrong Soft." etc.
* SOFT WORKS ON ALL KNOWN SW VERSIONS

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Evo vam jedan mali uvod,chisto informisanja radi... 8)


MT-BOX

za Nokiju,najbrzi box za flashovanje...

Cena 250eura sa kablovima, 200 bez kablova..

Slika

SST dongl (siemens service tools)

Najeftiniji box za unlock+flash+repair svih simensovih modela

Slika

Ciena 200eura
Dongl+USB Autoignition cable sa napajanjem+test pointom za S-gold seriju

TST (total samsung tool)

box za samsung tel

Slika

dongl + 13 kablova
cena 120eura


SAGEM DD

Najbolji box za unlock svih sagema

Slika

13 adaptera+3 kabla
ciena 200eura



P.S. 1900 post

marek
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2005. 09:14
Kontakt:

Post od marek »

Posto si pocetnik najbolji ti je Tornado+HWK (Nokia, Samsung, SonyEricsson)
Griffin se vise ne pravi, unistio ga je tornado, njegov naslednik je MT-BOX slicne cene ali on radi samo nokie i preporucujem ga profesionalcima.

Inace kalaj se topi na okvirno 180 stepeni ali posto imas kinesku duvaljku kao i svi odvrni to malo slobodno. Displeje skidaj duvaljkom ali lemi lemilicom, komponente na ploci ces skidati sa oko 300 stepeni na tvom displeju - u principu ne postoji pravilo neke pokazuju vise neke manje.
Pozdrav

w74
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 02:57
Lokacija: makedonija

Post od w74 »

Lomnica_city , Dexter, marek, puno hvala imam adsl nije problem brzina, za mobilnima sta znam mozda oko 7-8 mesecno za dekodovanje bili bi,ali kod nas se dekoduje po cenama 10 eura i 20 eura novijih modela a ako je neki extra model onda 25-30 eura ali ja mislim da ce da budu cjene kon mene za svih modela oko 10-ak eura nije problem u novac koji ulazem i za koliko vremena se bude isplatilo vec o tome da kada uzmem musteriji servis je bavan i neda neki poust kako bi i ja nesto uradio u nasem gradu ima svega 1 serviser to je to, hvala o objasnjenje o duvaljkom ja sam mislio da mora da bude za svaki model razlicita temperatura kako ne bih zeznuo plocu? a treba da uzmem pastu za duvaljku?ili neki poseban kalaj nije problem u novcu vec u kvalitetu hocu da bude puno kvaliteta,hvala jos jedan put 8)

sutra idem da kupim tornado 180 eura kaze da je originalan kartica hwk 160 eura , kaze da nema softvera ali da moze da mi ga snima na cd-u kupim to pa vidjecemu uvece sta sam kupio:) :roll: 8)

evo sta mi nude jel to ok i jel original ili sta? jos jedan savjet molim vas da ne budem dosadan ali hocu izbrat pravo


UFS3 -- 180EURO
HWK--- 165
SAGEM JTAG---- 210EURO
SMART KLIP ---- 270EURO
SST BOX-SIEMENS --- 200EURO
MARTECH CLIP SIEMENS----- 550EURO
C4PACK (VODKA CLIP,TIGER CLIP,SAMSUNG CLIP,MITSUBISHI CLIP)---- 300EURO
MT BOX SO 45KABLI ZA NOKIA ------300EURO
MT BOX SONYERICSSON ----- 250EURO
SETOOL---- 240EURO
USB SMART ---- 120EURO+KOMPLET KABLI 4IN1 +(AKTIVACIJA ZA MOTOROLA
+SAMSUNG
BEZ KABLI-90EURO)
ININIFTY BOX ZA PANASONICI ,B\NEC I DRUGI ---- 320EURO
CRUZIER +KABLI 130EURO
DREAMBOX SIEMENS ----- 310 EURO


ako neko zna hvala jos jednom 8) 8) 8)
spodelite znanje drugima kako bi nekad pomogli i sebi :)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa otkud znam dal je original po ovome...ja sam ti u gornjem postu okachio neke cene pa uporedi,ako bash treba okachicu josh cena..

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ali GDE ti to nude!?Ja sam nasao kod nas cenu za Tornado 170 eura a HWK 150 eura,tako da su mi ove tvoje cene nesto vise nego sto bi trebalo!A i Martech je tek skup,Dexter ti je dao poprilicno realnu cenu,ove cene koje si ti dobio su 10-30% vise nego sto treba i jos nema softver nego ce:"Da ti snimi nesto na CD",kako da ne,bas je"original"kad tako radi!
Uz S V A K I Tornado se dobija ono sto sam ti gore napisao,nek ti naplati i kablove za njega preko tih 180 eura i slobodno se okreni i idi kod nekog drugog!
Pozdrav 8)

marek
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2005. 09:14
Kontakt:

Post od marek »

Ako nekome treba sta ide od kablova uz tornado u paketu neka javi, inace ne treba uvek gledati na cenu nekada vredi platiti i 10% vise ako se kupuje u blizini i covek je tu da moze da ti pomogne ako negde zaskripi.
Poz

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

w74, iz kog si mesta?? Ove cene su DIGNUTE i to dobro,vide momci da si pocetnik i da se ne razumes pa malo vise da se ugrade.
Sto se tice UFS3(Tornado) i HWK to mora da ima svaki servis,nazalost taj projekat stoji odavno i tapka u mestu,nadam se da ce se nesto pokrenuti inace je bio kralj svog vremena a nudi najvise za ulozen novac
(Nokia,Samsung,SE,Ericsson,LG,Sharp,Siemens) i najbrze se otplati ovaj box.
Sam ufs3 je oko 140e i dobijas gomilu kablova sto je veoma isplatljivo
http://img136.imageshack.us/my.php?imag ... fs33rg.jpg
obzirom na kolicinu kablova i moras uzeti HWK jer on radi najnovije modele BB5(6630,6680,N70,N90...),SE itd. a on je oko 130e.
Nadam se da znas da BB5 seriju ne otkljucava ni jedan Box,za sad ne postoji resenje i svi cekamo da neko izbaci soluciju ili da se smiluje Dejan K. koji to radi jednini u nasoj zemlji,on je tata ovog posla inace.
Kupovinom ovog boxa i cipa pokrio si ogroman broj telefona,za pocetak odlicna investicija. Koje telefone dobijas,sta prodajes najvise?Napisi pa cu ti reci sta ti jos treba,bitno je gde zivis jer ukoliko i nevidjas LG 3g ili tako neke modele nema potrebe da pucas pare na nesto sto ti ne treba ili sto ces upotrebiti jednom u 3 meseca.
Za SE telefone moras imati SETool (najbolji,prost za koriscenje,odlicna podrska,jednostavno svaki odradi,ne ubija telefone ma milina za rad...) oko 160e + radi LG 3G,Sharp 3G i to pokrivas onda ili MT za SE,MT box imas za Nokia i za SE ili to u kompletu MT Full Nokia i SE.
TST sa Sranjsung tj. Samsung telefone ti ne savetujem,losa podrska totalno,uglavnom TST je skup free programa lepo upakovanih i naplacenih. Za ovu marku za sad je najbolji UST Pro 2(oko 260e) moze da radi dva aparata u isto vreme.
Predlazem za pocetak ove boxeve,moras imati po 2 boxa bar za jednu marku ako na jednom stane drugi odradi,ulaganja su velika a o vremenu da ne govorim.
Sledece savetujem MT box ako su u prilici FULL(oko 400e) i za SE i Noka(samo nokia oko 250e sa kablovima ili 200e bez kablova koji ti nece trebati ako vec kupujes UFS3 i HWK pa ces njihove iskoristiti.
Za Simens definitivno najbolji box Martech 2 (Lite - 280e ili full 400e) ili SST(oko 200e sa kablovima)
Za Motorolu Smart-clip (oko 270e).

Toliko,ako imas jos neka pitanja slobodno ...

Pozdrav

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa za jedan servis ovo ti je neshto osnovno od box-ova..

Alcatel-Vygis
Siemens- je jasno,izbora nekog i nema, Martech broj 1 i SST...
Motorola - Smart Clip
Nokia - Twister, Griffin, PBB , Tornado+HWK , Univerzal box...
SE - SETool , al moze i USB Smart...
Sagem - SagemDD
LG - Vygis
LG3G - Setool
Sharp - Thunderstorm , Vygis , SEtool
Panasonic - Infinity
Samsung - UFS, TST

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Niko nije pomenuo jos samo JAF? :? Ma ljudi mnogo je to!Njemu ne treba sve to,sumnjam da kod nas u celoj zemlji proda godisnje vise od stotinak Sagem-,mozda malo vise Alcatela-a i Panasonic-a ali ni pod razno mu nece biti isplativo da nabavlja boxove i za njih!
Nek se obezbedi za Nokiu,SE,Simens i Motorolu i na konju je!Sve ostalo je bacanje para na stvari koje ce da skupljaju prasinu kad sa 2 box-a moze da radi i mlati lovu!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

To si u pravu,nek pochne pa posle nek proshiruje paletu tj. nek kupi posle ostale box-ove...Inache znam neke servisere i svaki box im se iplatio tako da nije bacanje para... 8)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Zavisi iz kog je mesta,ako si iz BG a mislis da ti ne treba box za retke modele :uhuh: ne bih se slozio,ili iz manjeg grada gde ima dva servisera koji isto ovako razmisljaju i vracaju musterijea one prinudjene da idu do veceg mesta kod majsora koji imaju a ti se pojavis treci i imas ove retke i na konju si,mozes da bapas cene kako ti se svidi.Sve zavisi koliko dobijas ove retke modele,ako je to jedan mesecno ona bolje da ih i neradis.
Dexter, vidim aktivirao si se na gsms. forumu,lepo lepo.Da si vreme koje si proveo na internetu utrosio na servis obogatio bi se :D

pozdrav i sve najbolje

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Dechko je iz Makedonije,pishe mu u profilu... :roll: Verujem da ce imati posla al nek krene lagano...

Off : Haha 6630 app,polako ima vremena za servis,al shto jes jes moglo je tu dosta para da bude za svo ovo vreme.. :D Shto se tiche foruma,posmatrao sam neko vreme pa se uchlanio,a tek krajem leta cu biti verovatno aktivniji,nemam puno vremena sada... :wink:

Odgovori