Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ivan Cirkovic »

Cuo sam u servisu kod mene u gradu Cacku. Naravno, ta se prica prenela dalje i svi zivi koji su imali taj problem kazu da je uzrok nekakvog lepka sto meni nije imalo logike, pa sam zato resio da ovde postavim pitanje... Isto tako se na lenovo laptopovima cesto desava da se pojavi prozirno bela boja, to jest fleka na ekranu... Samo je kod telefona zuta.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od yocasylver »

Ja sam imao problem zutih fleka kod G2 ali to je samo kod odredjene serije bilo.Za druge modele i uredjaje nisam cuo,jervatno jer se nisam sa njima susretao.Posto je konkretno kod G2 bilo za odredjenu seriju tj deo proizvedenih tako i price koje si cuo otpisi deo.
Ako te muci neki model izguglaj malo mora negde da ima.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Batak »

Nema veze sa serijom vec sa upotrebom telefona. G2 se inace malo vise greje i dugotrajno izlaganje visokoj temperaturi dovodi do popustanja lepka i zato se stvaraju fleke.
Ako se vodi racuna (ne drnda na punjacu, ne igraju igre po ceo dan i przi po suncu) verovatno se fleke nece ni pojaviti. Nisu lepo resili hladjenje pa mora da se povede racu na.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ivan Cirkovic »

Predpostavio sam da je zbog toga... To je verovatno medju sloj samoga ekrana, posto znamo da se danasji ekrani prave u vise stampanih slojeva... Tako da, logicki i treba da popusti od temperature, jer se lepak na visokoj temperaturi ponasa kao zvaka, a ne kao lepak...

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Sta ti znaci to "lepak popusta"?

UV lepak nece da pozuti od povisene tremperature pogotovo od te koju proizvodi telefon.

Zasto samsung amoled lcd nemaju taj problem a isto se koristi lepak za spajanje razlicitih delova kao sto su sam lcd, touch folija, polarizaciona folija, spoljne staklo

Moras znati kako je koji lcd izradjen i zasto se mogu pojaviti te cuvene fleke. Objasnjenje tipa "popustio lepak" je cista besmislica kao na sto je na primer cuvena teorija o pirincu zbog koje su mnogi bacili svoje telefone jer su verovali u gluposti.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Zašto bi iko bacio telefon zbog priče o pirinču? Možda to može da pomogne, možda ne, može neko da proba, pa upali - upali, ne upali - nikom ništa. I da ne pomogne, nije nikom pirinač upropastio telefon, nego to što mu se dogodilo sa telefonom pre pirinča... :)

Sent from mTalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ivan Cirkovic »

Onda je ocigledno da LG radi lose ekrane za svoje telefone cim se pojavljuje masovno kod njih...

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Batak »

Lg mnogo toga radi lose, ekrani su najmanji problem.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Ivan Cirkovic »

Znam. Citam dosta o njima, naravno i pre kupovine. Zato sam uzeo lg g5 se u nadi da je novija verzija ploce od klasicnog g5 i da nece praviti probleme... Za sada ga svi hvale i nemaju problema. Naravno, nisam radio update ota na android 7, jer kruze glasine da kroz drajvere unutar samog sistem prave tako da opterecuje uredjaj na drugi nacin i steti radu koji ne mozes da provalis dok ti nesto ne rikne... Naravno ovo se radi na svim modelima, jer sve vise novih telefona koji su jake serije ima problem nakon updatetova...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

Ivan Cirkovic, Prosto ne verujem šta pišeš, već smo te upozorili nekoliko puta da pre nego što postuješ pročitaš to što si napisao, a jako korisno bi bilo da i malo razmisliš pre nego što nešto napišeš.

Po tebi ispada, da uopšte ne treba da se update-uje bilo koji androi uređaj jer zli proizvođači namerno ubacuju, kako ti to navodiš "drajvere" da bi namerno ubili uređaj.

Ako neki uređaj ima problem nakon update-a na novu iteraciju Androida, to se jako brzo ispravi kroz zakrpe koje takođe dolaze u vidu OTA update-a. Jednostavno, developeri ne mogu da predvide baš svaki detalj pre nego što puste zvaničnu verziju nove iteracije Androida, pa se zbog toga sitni propusti naknadno ispravljaju. Takođe, nemaju svi Andorid modeli problem nakon update-a, šta više, broj uređaj koji manifestuje neki problem nakon upodate je jako mali i proizvođači nastoje da jako brzo to isprave nakon uočenog problema.

Stoga, ovo je zaista poslednja opomena, prestani da širiš dezinformacije, jer tvoji psotovu ne samo da obluju totalnim besmislicama već i mogu da zbune nove članove.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

гари napisao:Zašto bi iko bacio telefon zbog priče o pirinču? Možda to može da pomogne, možda ne, može neko da proba, pa upali - upali, ne upali - nikom ništa. I da ne pomogne, nije nikom pirinač upropastio telefon, nego to što mu se dogodilo sa telefonom pre pirinča... :)

Sent from mTalk
Prvo, zato sto drzanjem telefona u pirincu samo se gubi dragoceno vreme umesto da se telefon odnese u servis, rasturi i ociste se sve necistoce/minerali/soli/hemija koje postoje u vodi i koje su ustvari uzrocnik oksdacija a ne sama voda koja ispari i nestane.

Drugo, zato sto je to proveravanje da li je telefon crkao nesto najopasnije sto korisnik moze da uradi sa telefonom koji je bio u kontaktu sa vodom jer u tom trenutku ako ima vise vode unutra moze da nesto crkne posle par sekundi ili ako je voda isparila onda posle nekog vremena.
Prosto je neverovatno kojom brzinom oksidacija unistava vodove i kontakte pod naponom.

Tako da bih te molio da ne pises kojestarije da ne upotrebim neki drugi izraz jer neko moze u to poverovati i napraviti sebi potencijalno veliku stetu.

I ovo nije prvi put da se pise o ovome ali se neko nadje pametan i opet i opet pise totalno neproverene stvari,

Sve vise ljudi kada dodju u servis onako zacudjeno kazu pa ja sam ga drzao u pirincu kako je moguce da je crkao?

Moderator bi mogao i morao da reaguje na pisanje ovakvih stetnih lazi!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

servis.kompa, danas stavljam jedan od starih telefona pod vodu, pa u pirinač da vidim 'oće li posle proraditi, pa ako neće, donosim ti ga na popravku. :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

@servis.kompa
Hvala na pojašnjenju. Ipak, to što ti govoriš se više odnosu na morsku vodu ili tako neku koja nije čista. Isto kao što bi i u dunavskoj vodi neko pokupio dosta peska... Ali da, dovoljan razlog da se ipak ljudima savetuje da se telefon čestito očisti u servisu.

A što se tiče zbog pozivanja na moda da reaguje, aj ti prvo dovedi u red svoje reakcije. Nije ti ovo prvi put. I ovo je forum ako nisi primetio. Delimo mišljenja i družimo se, a u suprotnom bi bili na Wikipediji. ;)

Ili, ako hoćeš da ubijaš vreme pokazujući kako si pametan, počni od odgovaranja na sva sva neodgovorena pitanja u ovoj temi.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Gari, pogledaj samo šta ova naša česmovača radi cevima i koja količina kamenca ostaje. Zamisli šta to može da uradi elektronici. :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

I s time moram da se složim. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

@Gari
To i jeste problem, napisem nesto i pokusam objasniti zasto je to tako a ti to ne zelis prihvatiti.

Sada opet pises nije ova voda nego ona, pesak trt mrt sto je potpuno neozbiljno a posle se slazes kako cesmovaca dobrano unistava metalne cevi. Nisi mi uopste jasan. Tebo je ovo izgleda neka vrsta zabave. Meni veruj mi ovo nije zabava i napisao sam iz najbolje namere jer iz prakse znam kako je.

Ali dobro, necu vise da se pravim pametan kako ti kazes. Bolje je neka ljudi poslusaju tvoj savet a ne tamo nekog ko se pravi pametan.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Evindzer napisao:servis.kompa, danas stavljam jedan od starih telefona pod vodu, pa u pirinač da vidim 'oće li posle proraditi, pa ako neće, donosim ti ga na popravku. :lol: :lol:
Zasto stari, probaj sa nekim novim :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Pa jel sam rekao "Ali da, dovoljan razlog da se ipak ljudima savetuje da se telefon čestito očisti u servisu"... :)

I za pravljenje pametnim, mislim da je jasno da sam ti to rekao jer si ti napisao napadačku poruku na forumu. Treba da nas je ovde više, pa ti što znaš bolje od mene, nakon što mi pojasniš kao sad, uvažiću to što kažeš. Samo da se lepo obraćamo jedan drugom. ;)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Dexter »

servis.kompa vam daje ispravne savete, bolje ga poslusajte nego sto pametujete sa pirincem.

Pre neki dan dosla jedna devojka, tel. upao u vodu, kaze stavila ga u musli, nije imala pirinac.
Kad se telefon pokvasi, izvadite bateriju ako je moguce, ne pali te ga, osusite i pravac u neki provereni servis.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

Šta ću, ja volim pirinač, posebno kad se ukusno spremi. :D
Naravno da daje dobre savete, to za pirinač je "narodski lek", a zna se koliko naš narod voli da bude sam svoj majstor. :)
Nikad ne volim da čačkam stvari u koje se ne razumem, a u popravku telefona se ne razumem, za to služi servis.

Odgovori