Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Da,mnogi zaboravljaju na alat kad donesu telefon na popravku,misle da ste vi kao sajdzije koji popravljaju telefone pomocu nekoliko srafcigera i kutije srafova,a recimo moj burazer je samo za osnovnu opremu (box,kablovi,komp,softver,sitan alat,duvaljka,kadica,itd...) dao ne dve neto dnevne zarade nego polugodisnju neto zaradu najmanje,i sta onda treba serviser da radi,da zaboravi na te pare koje je ulozio i da naplacuje svoj rad po satu na osnovu prosecne dnevnice,recimo ako za flesovanje treba 5 minuta a sat rada recimo kosta 120 dinara ako uzmemo da je prosecna dnevnica oko 1000 dinara,onda bi za tih 5 minuta rada flesovanje trebalo da kosta koliko... 10 dinara!?!?!?!? :lol:
I onda samo treba da ima ludu"srecu"i naravno musterije koje ulaze na svakih nekoliko minuta da ostave nesto na popravku,da moze ceo dan,uz par malih pauza,da radi ko konj da bi na kraju dana zaradio tu obicnu dnevnicu,naravno opremu,internet,koriscenje servera sa softverom,placanje lokala,nabavku nove opreme,placanje poreza i svega ostalog treba da odbije od te dnevnice... ko bi onda od vas radio toliko i tako za 100 eura mesecno,mozda ni toliko!?!?!?
Mnogo sam oduzio pricu ali bilo je potrebno jer ovo nije prvi put da se neko zali na skupocu rada,cak je i meni pre neku godinu bilo skupo,realno ne bi trebalo da je,recimo flesovanje,ispod 10 eura u proseku,dok je za neke telefone recimo i manje,za neke i malo vise tako da dodje na isto,u svakom slucaju ako serviser nema na kraju meseca bar 400 eura"neto"u dzepu,treba da poveca cene ili batali taj posao!!
Pozdrav 8)

uross
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 13:25

Post od uross »

Ne ne treba da naplati 10 dinara, niti sam ja to rekao. A rekao sam i da sa pristojnim cenama bi više zarađivali, a ovako ostaju bez 90% mušterija.

Za servis najlogičnije mušterije su ljudi sa starijim telefonima, a kako doći do tih mušterija kada mu tražite više para nego što telefon vredi. Zato naš domaći "serviser" više voli da krsti palčeve ceo dan, a povremeno na po par minuta nešto da čačne i uzme od poneke ovce dnevnicu.

Poštena struktura cene bi trebalo da bude 10 dinara + pravedno izračunat udeo za alat koji se samo u tom slučaju koristi + pravedno izračunat udeo za lokal + PDV.

Ali neeee, kad u Crnoj Gori iznajmljuješ skuter, on mora već tog leta i da povrati uloženo i da zaradi 200%, pa onda nije čudo što pola sata košta 50 evra, dok na Tasosu gde je skuplje gorivo isti taj skuter košta 30 evra pola sata. Ključna razlika je u mozgu, i ni u čemu drugom...

Taj naš dar za biznis očigledan je na svakom koraku.

Inače, upravo mi je drug poslao mejl da zamena fleta u italiji u OVLAŠĆENOM servisu van garantnog roka košta 22 evra! A kolika je njima prosečna dnevnica, i koliko oni smeju kao mi da ne izdaju račune, to znači da je tamo to nekoliko puta jeftinije. Toliko o svemu tome...

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

uross, 'oladi....idi u Italiju pa uradi...pitao si lepo sam ti rekao...nemoj molim te vise o tome...ja ovde pisem u SVOJE ime i kod mene NIJEDNA musterija nije izasla bez FISKALNOG RACUNA...a kod tebe? Btw...cime se ti to bavis i koliki porez si platio za proslu godinu?
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

uross
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 13:25

Post od uross »

Baš sam hteo da napišem da se u profil takvih "servisera" i srpskih bizMismena uklapa odgovor, "pa idi onda u Italiju pa popravi..."! :lol:

Neću ići u Italiju, ali sigurno neću dati više para za popravku nego što telefon vredi! To može samo retard i da očekuje i da uradi.

'Oladi ti, rekao si svoju ponudu, hvala ne pada mi na pamet!

Čime se ja bavim je irelevantno za ovu raspravu, ali sigurno ne naplaćujem 24 evra za manje od pola sata posla (pošto su priajtelju u Italiji na pitanje za koliko to može da bude gotovo rekli pola sata)!

Ljudi, 24 evra za manje od pola sata posla, SRAMOTA i LOPOVLUK!!!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

uross, tvoja je stav da li hoces ili neces nesto da popravljas,a nemas pravo da sudis o cenama i takodje je tvoj problem sto imas telefon od 3 god starosti.
Ako ces tako,ajd molim te reci koliko bi ti dao najvise,na prethodnoj strani covek ti je dao cenovnik?

A sto se tice dnevnice,u ovlascenom servisu skoda auta su mi za pregled octavie u garantnom roku (na svakih 20,000km) uzeli 9.650 din ili oko 115e,a sve je ukupno trajalo sat vremena.... + sto su mi lupili pecat u knjizicu.....
D500&E71

uross
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 13:25

Post od uross »

Naravno da je moja stvar, i naravno da imam pravo da sudim o cenama.

Pa ljudima kada treba servis za pare, tj. kada im telefon nije u garanciji, obično je star više od godinu, a najčešće preko 2. Najviše je takvih ljudi, a o kom pomračenju uma mi pričamo kada serviseri za svoju najbrojniju ciljnu grupu kažu, ko ih je*e što imaju stare telefone, ja tražim koliko tražim ne zanima me njihova vrednost.

E zaista mi dođe da otvorim svoj servis, uzmem par klinaca koji se inače razumeju u telefone, za jedan dan ih tehnički obučim, dam im fiksnu platu, i pozatvaram pola "servisa" po gradu pristojnim cenama. Jer za tu operaciju popravke fleta i više nego pristojna cena je 10 evra + materijal + PDV (za materijal i za alat imam odbijanje poreza plus). Ako ne bih imao dnevno 15 popravki fletova...

Sa ovakvim cenama, nikada neću otići u servis, uvek ću kupovati nov ili polovan telefon jer to prosto razum govori.

SRAMOTA I LOPOVLUK JEDNOSTAVNO!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas PRAVO da sudis o cenama,ali nemas ZNANJE I OSNOVU!!!Vidis tebi je mnogo 30 eura za flat,on ti covek lepo kaze koliki su troskovi,da je deo toliko,udeo za alat toliko,PDV toliko,udeo za njega toliko i ti se opet pravis naivan kako to nije normalno i oni namerno toliko"puno"naplacuju da bi mogli da odrade par posla dnevno i imaju dnevnicu zagarantovanu i presede ostatak vremena zaludni,a pojma nemas o cemu pises!!
Kako recimo moze biti 10 dinara ako je to logicni udeo za minimalnu dnevnicu na osnovu utrosenog vremena,jer znas na primer da treba najverovatnije (nisam 100% siguran,buraz mi spava da ga pitam) lemiti doticni flat kabal za doticni telefon,a jel znas koliko je to pipav posao i koliko vremena traje!?I kolike su sanse da sprzi isti kabal,i ZASTO bi uzimali neki minimalac kao osnovu za njihovu dnevnicu,ako moze recimo jedan zubar da uzme 10 eura za plombu koju postavi u izbuseno leziste za 5 minuta,zasto ne bi serviserov sat rada vredeo 10 eura,umesto 120 dinara!?
Ne znam kako je kod vas u BG,ali u provinciji prosek primljenih telefona u servis u nasim gradicima ne prelazi 10 dnevno,nekad ni 5,i sad kad bi serviser naplacivao 50 dinara zamenu flet-a za polusatno piljenje i lemljenje i udisanje toksicnih isparenja i... pa na to dodao procenat za opremu,PDV i ostale dazbine,to bi bilo recimo 500 kinti za takav posao,a on ce danas da popravi plafon 10 telefona (ima covek dusu,a realno i tesko da moze da vise sem ako nije u pitanju flesovanje telefona) i onda kad opet na kraju dana sedne i oduzme sve opet se vraca na onih 50 dinara ciste zarade,i tako desetak telefona ili manje,radi ceo dan za 300-400 kinti,koliko mu onda mesecno ostane!?!?!?!?
Serviser koji hoce da ima dobar servis i ulozi recimo 5k eura u opremu,a onda iz svega toga uspeva da izvuce mozda 100-150 eura ciste zarade za sebe NE MOZE DA PREZIVI LJUDI,i dok radi i za tu sicu oprema propada,kvari se a nema cime da popravi,novu i bolju moze samo da sanja... e takav serviser je BUDALA I PROPASCE!!!!
Znaci kad racunate njihov posao i vreme onda ne racunajte satnicu,jer on svakog dana mora da zaradi cisto recimo 10 eura najmanje da bi preziveo i imao recimo 300-400 eura platu,i on mora da izracuna prosek na osnovu broja dobijenih poslova i izgubljenog vremena,jer ce tih,recimo,10 telefona popraviti za ukupno pola radnog vremena a drugu polovinu sedi badava i recimo cita nove cake o flesovanju,skida nove firmware-ove,programe i sl... sto je opet za servis i njegovo buduce poslovanje ipak KORISTAN RAD i na osnovu toga svega mora da formira cenu svog sata rada!!
ZATO je uross-e zamena flat kabla koji se samo ukljesti najmanje 15 eura iako se zavrsi za 10 minuta,a lemljenje istog 30 eura iako je gotovo za pola sata,jer njihov sat vredi vise od minimalca u Srbiji nekog jadnika koji radi opremom koja ne vredi kao par maski za telefone (recimo radnik gradske cistoce sa kantom i metlom) a ne opremom od nekoliko hiljada eura,koju naravno treba otplatiti i zaraditi dodatnu lovu na nju da bi se kupila nova i tako ukrug!!
Loki ti je dao primer i za jednu Skodu i njen servis,za sat posla tolike pare,ali zato njihove masine vrede na desetine hiljada eura a imaju samo par takvih pregleda dnevno,e ako ni sada ne razumes onda je ovo visa ekonomija za tebe i bolje ne zalazi u privatnike da ne propadnes!!
Pozdrav 8)

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

uross, ...od jutros provereno... u Italiji u Milanu, Genovi, Trieste-u, Padovi, Veneciji...NEMA ovlasteni servis Level 4(otklanjanje HW problema!) za Samsung telefone. U Nemackoj postoji i
ZAPOCETI Radni sat servisera u ovlastenom Samsung servisu tamo kosta tacno 80e.
Toliko. Dovidjenja.
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

skywatcher
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 19:07

Post od skywatcher »

ljudi hitno mi je-kupio sam nokiu 5300 -i dobio punjac ali s adapterom(uticnicom)ona je bela a drugi deo crn-ja skinuo(odvojio)beli od crnog i sada ne mogu da vratim kako da vratim???
molim vas! :(

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

Pozdrav!
Danas sam odneo u servis da mi flash-uju telefon (6230i), jer je poceo da brljavi, nije hteo da obrise neke foldere, ne prepoznaje neke mp3 file-ove ili neke slike, i poceo da mi prikazuje kako mi je memorijska kartica velika 7 MB umesto 32 MB.

Serivser je zamenio software, i kada sam ga preuzeo isporbao sam zvanje i sms, radilo je OK. Ni on nije uspeo da mi isformatira karticu, tako da i dalje pokazuje 7 MB. Ali sto je veci problem, kada sam dosao kuci i stavio telefon da se puni, samo izbaci info message: Not charging , i nece da ga puni. Probao sam i sa ugasenim telefonom, ista stvar - samo prikaze koliko jos ima baterije, a od punjenja nista!!! (do danas se sasvim normalno punio)

Pozvao sam ga u servis da pitam u cemu bi mogao biti problem, kaze da donesem da pogleda, mada misli da nije do software-a. :S
Jel imate neku ideju sta bi moglo da bude?

Saki7
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2007. 10:50
Kontakt:

Post od Saki7 »

Ja mislim da nema sta drugo da bude, koliko shvatam tebi se mob pre flesovanja hteo puniti...tako da ja mislim da je do softvera; imao sam slican problem (iako sa BS) i resio sam posle treceg flesovanja :wacko:
Ali nemoj da me slusas,sacekaj druge da ti kazu nesto preciznije ... :wink:

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

@ Saki7
a je si svaki put stavljo drugaciju verziju software-a? Ne znam da mu trazim da mi stavi neku stariju !?

Saki7
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 08. Jul 2007. 10:50
Kontakt:

Post od Saki7 »

Flesujem ga licno, prvo, kao i svaki EF91 mi se resetovao kada udjem u poruke...
Uvek sam stavljao istu verziju softvera. Sa flesovanjem mi nije hteo ulaziti u Video folder, sa drugom flesovanjem mi se neprestano resetovao kada ga god upalim i treca sreca...uspelo je... Flesovao sam ga tri puta jer sam video vise primera kao moj i uspevalo je i njima sa vise flesovanja...
Znam da nije moja greska jer znam kako se flesuje mob, a opet ne mogu u potpunosti ni da ukapiram u cemu je problem... Zato ti kazem da saceks nekog ko ti moze preciznije reci u cemu je mozda stvar i da ga ne flesujes 50 puta jer ni to nije bas OK solucija...

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

sstanimi, AKO je normalno punio pre intervencije servisera 90% verovatnoce je da je SW problem, ali AKO je u momentu kad je poceo da "brljavi" "malko ispao" (na sta meni najvise lici) doslo je do ostecenja HW-a....nesto je napuklo...e sad
-Konektor baterije-prelemiti sve pinove posebno obratiti paznju na srednj(BTemp)
-proveriti vezu sa konektora punjaca ka ploci
-najgora solucija-napukao kontakt ispod UEM IC-a ili sama ploca
I ovo sto je poceo da brlja mene asocira, izvini, ali opet na ispadanje...nece taj tel tek onako da pocne da brlja...verovatno User Flash IC da je "malo" biom potresen.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

Da je pre ispadao, ispadao je, ali je normalno punio sve dok ga nisam vratio iz servisa. Dali je njemu tamo ispao to mi nije rekao....:chytry:

Elem, jutros sam ga odneo opet kod njega, i popodne me zvao da dodjem, kao sredjeno je. Preuzmem ja telefon, ubacim sim pred njim, upalim ga, on crkne. Dam njemu da on to odradi, i njemu isto se desi. Opet ga prikopca na komp, i posle nekih desetak minuta donosi ga i kao: evo sve je u redu. Probam SMS, pozive i punjenje pred njim, i zasad radi. On mi je spomenio kao da mi je mozda otisao neki Flash Chip, sta god to bilo, i kao moze da mi radi dve nedelje pa da crkne, a moze i dve godine pa da mu nista ne bude. :wacko:
Jedina razlika koju primetim od juce jeste da mi fali ikonica Push to Talk u meniju.

Kartica i dalje pokazuje 7 MB i nece da se isformatira. Da probam preko nekog citaca kartica da je sredim?

Poceo je brljaviti software-ski kada sam preneo neke GIF slike s jednog K750i, njih odmah nije hteo da cita, a posle je poceo da kuburi i s mp3 file-ovima. Ali s punjenjem nikad nije bilo problema do juce.

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

da li si razmislio o tome da kojim slucajem promenis servisera (da potrazis recimo drugo misljenje) jer ti ovaj ocigledno svakim danom sve vise ubija telefon . veruj mi pravac drugi servis pa ako ti oni nameste neka ti ovaj prvi vrati pare. ako si iz ns javi se dzabe cu ti pregledati telefon
Phone market
sve za vas mobilni telefon

sstanimi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 06. Feb 2006. 00:14

Post od sstanimi »

Hvala ti *phone market*, ali iz Bg-a sam. Nista, videcu kako se ponasa narednih dana pa znat dalje sta mi je ciniti.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

hallo napisao:...malo sam preispitao teoriju
-moze se napraviti sa kamerom od k750(W810) uz promenu SW-a na k750(w810)...cena...hhmmm..
btw...nemorate sad da tvrdite da ne moze...JA stojim iza svake svoje reci...


Ako u W700 može SW od K750(W810), da li u K750 može SW od W810? Ili si možda mislio na W800 (s obzirom da je W700=W800-AF-256MB)?

W810 ima taster više od K750/W800/W700. (Activity+Walkman).

Nemoj ovo shvatiti kao "napad", zaista bi mi bilo interesatno ako može u K750 (CID36 ako nešto znači) da se ugura SW od W810. :D
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

rixxon, priznajem omasku.izvinjavam se auditorijumu. :oops:


Izmenio:gameforce:Najstrože zabranjena dopuna tačkicama! ! !
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Ko radi taj i greši :wink:
Drago mi je da smo razjasnili misteriju. Super je što W700 može da se nadogradi na W800/K750. Šteta je samo što ne može W800/K750 da se nadogradi na W810 :(
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Odgovori