Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

phone market - imam schematics ali samo za nokie, a za specificno e700 uvek pitam ovog mog majstora, koji mi je inace komshija, rekoh u nekim prethodnim postovima, da sam samouk, a e700 sam radio, kazem ti .. poshto je on veoma antisocijalan, pokaze mi shta kako, i otera me u krc, sve shto je nokijino, mogu ti dati, a za druge modele, po potrebi, ako hocesh, pitam njega, i kazem tebi :D
There is no knowledge that is not power

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Igoritza, ma begaj bre...rekoh ti vec...shematics za svaki vod na E700 ima svaki ozbiljniji serviser vec 2 godine...nego iznenadi ti mene pa kazi da imas Shematics za SE K310, K510, K610... :wink:
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

ili ti nije(nisu) dobri fajlovi koje prebacujes
ili si pre toga imao instaliranu neku aplikaciju koja mu sad smeta (trebalo bi da se hard resetom resi ali ne mora)
a cini mi se da je definitivno softverska greska pa zato jedno flesovanje u servisu uz mogucnost dizanja verzije trebalo bi da resi problem.
ako ne resis vracaj ga.
flesovanje traje 10 minuta u pravom servisu a meni poznata najvisa verzija trenutno je - 93010388_RM-1_dp_v_12.02_MCUSW6.050340_EURO
Phone market
sve za vas mobilni telefon

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

phone market, reseno je za bas 10 min,fleshom kod CONC-a,prethodna verzija sw mu je bila 4.03 ili tako nesto,a sada mu je stavio cist sw (bez vodafona) verzija 6.03,ali u svakom slucaju hvala!
D500&E71

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

aj majke ti reci koliko ti je naplatio, ipak je on opasan novosadski majstor i urbana legenda sto se tice servisiranja u lepom novom sadu, ipak cuo sam da ne radi mnogo telefone sa ``ulice`` verovatno ga znas pa ti je uradio. to sa ``ulice`` znaci da ne drzis servis pa nosis kod njega kad neznas nesto da uradis to znaci da si redovna musterija koja dolazi sa ulice, da me neko ne shvati pogresno.

da posle neko ne kaze da nisam u pravu eto covek uradio posao bas kako sam i rekao za 10 minuta. provereno al je pravi majstor u pitanju i eto kako se zavrsava posao
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

hallo stize ti na mail, koje cesh mi poslati PM-om, za 5-6 dana ;) ima ih ovaj drnda moj, kazem vam, jako tezam coek, treba ga izmoliti, i dace sve
There is no knowledge that is not power

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

phone market,pa mislim da s obzirom na renome njegovog srevisa i nije puno,dve produzene sa mlekom ,jedna kisela i jedna kola :D :D :D ,sve ukupno cca 250 din u Panteru pored :D
D500&E71

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

svaka cast za majstora. isao sam ja kod njega pre kad sam pocinjao ali nikad nije hteo da radi sve telefone, tj nece da radi cim vidi da je telefon vec otvaran ali brate mili nema koji box nema (ima se moze se). moze da otkljuca sve i svasta, ali ja za softverski deo tj za ono sto ja ne mogu nosim kod MARVELA u dunavskoj, to mi je dobar prijatelj i mnogo je pristupacniji od conca. i on je za softver jak ko zemlja samo ga treba poterati da radi.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Igoritza, ne zaleci se sa izjavama....prvo proveri sta sam trazio....to ako imas ilki ako taj "drndo" ima.....eeeehhheeee... :lol:
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

cirokv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 09. Jan 2007. 21:06

Post od cirokv »

pozdrav,interesuje me da li se kod fleshovanja nokie n73 (ili bilo koje druge koja moze preko nokia software updejta da menja softver)menja samo firmware ili se sa time mogu vrsiti i neke popravke u softveru kao sto je na primer da fon ne ukljucuje kameru pa zamenom ili dopunom firmwarea otkloni taj bag.

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@cirokv
AKO je do sw poblema Update ce resiti problem....a ako ne verovatno HW problem...pravac servis..
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

hallo,poceo je da mi se javlja jedan nimalo naivan problem.Moj W850 mi je ispao juce sa oko 1m visina na plocice.Od tad je poceo da mi se gasi s vremena na vreme sam od sebe!
Padao je on meni i ranije,al se nikad nije desilo ovako nesto,samo bi se iskljucio jednom i to je to,a sad...! :dry:
Mislio sam da ce proci,al on i dalje nastavlja da se gasi,ne bas toliko cesto ali par puta dnevno,vrlo iritirajuce,pa ako znas u cemu je problem... :roll:
Neka moja pretpostavka je da je flat u pitanju,al ti si majstor tako da... :wink:

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@McLaren
Ono sto uglavnom dovodi do vrlo ozbiljnih ostecenja je upravo to sto si ti i opisao...naime, prilicno nemoguca misija je ustanoviti sta tacno od komponeni na stampanoj ploci ima "pukotinu" kao posledicu ispadanja....na anijim modelima telefona je to bilo i malo lakse...malo fluxa i duvaljka pa se lagano preduvaju svi elementi, ili malo fluxa pa u mikrotalasnu na odredjenu temp i vreme...sad je sve dosta komplikovanije....70% delova, a posebno pocesora, je "zaliveno" nekom vrstom smole fabricki , tako da prvo mora da se ukloni ta materije*sva sreca smislili ChinaMan-i hemiju za to) pa tek onda da se pristupi pokusaju da se sve dovede u red....sve u svemu...ccccc...
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Jos jedno pitanje! :roll:
Telefon je poceo redje da mi se gasi,mozda jednom u 2 dana (i redje),al sam primetio da mi je telefon ponekad nedostupan iako mi je ukljucen sve vreme sa punim dometom.Mnogi me u zadnje vreme pitaju kao sto si bio nedostupan a meni telefon ukljucen ceo dan! :? ;)
U cemu je problem,i koliko bi eventualno kostala popravaka! ;)

Angel_Of_Darkness
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 25. Mar 2007. 15:46

Post od Angel_Of_Darkness »

phone market napisao:nema koji box nema (ima se moze se). moze da otkljuca sve i svasta,
Ne može bb5 :P :P :P

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

McLaren, mreža... nije do telefona... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@Akki
Ponovo ti pokusavas biti vidovit.....ccccc....pa lepo je gore covek napisao da mu je tel ispao i da od tada ima raznorazne probleme....
@Angel_Of_arkness
Opet se sve svodi na ono sta sam vec pisao....
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ne pokušavam da budem vidovit a ni tebi da "upropastim" posao... Problem koji je napisao se dešava ne samo njemu nego je call centar prenatrpan pozivima ljudi koji imaju isti problem... U svakom slučaju i ako je do njega ( u šta ne verujem) ne postoji način da sada to otkloni jer će se to dešavati dok se ne reše ti problemi sa mrežom ( da ne ulazim sad u to šta je izmedju ostalog problem)...
Ako ne veruješ evo linka gde se javilo barem 10ak ljudi sa istim problemom od kojih jedan ima w850, meni i devojci se dešava isto a nisu ispadali telefoni, dešava mi se i na drugim novim, neoštećenim telefonima a i imam pouzdanu informaciju iz call centra...

i btw, ne kapiram čemu odmah takav ton :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

E hvala ti Akki,sad sam procitao ovaj thread sa linka koji si okacio i potpuno ista stvar im se desava kao i meni tako da je problem ipak najverovatnije do Telenora! :) :wink:
A telefon mi se skoro uopste vise ne gasi,primetio sam da mi se najcesce ugasi kad ga malo jace zatvorim.Ne znam u cemu je problem,moja pretpostavka je da je do flat-a,tako da ako pocne cesce da mi se gasi moracu do servisa.:dry:
Al dobro,to za gasenje mi i nije toliko strasno koliko sam se uplasio za ovo sa nedostupnoscu! :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Nego jel zna nego gde u NS-u ima da se kupi original baterija za Nokiu E60? I koja je amperaza iste? Moze i pouzecem pa i iz drugih gradova :D na pp ako ovde ne sme da se reklamira ..Hvala unapred!

Odgovori