Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
LazyBag86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 05. Avg 2017. 09:28
:: Huawei
:: Samsung
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od LazyBag86 »

sugarcoated_ass napisao:Gari opet piše romane, a ne zna materiju. [emoji38] Ne treba root za flešovanje fabričkih firmvera, logično, samo je proces malo kompleksniji. Skineš firmware, na SD kartici napraviš folder „dload" u koji prekopiraš skinute fajlove, pokreneš update sa kartice i ovaj flešne firmware. Ako je telefon ubijen i ne može da se butuje onda može da se isto odradi preko HiSuite. :D

Probao sam malo pre Malwarebytes kod mene i ništa, ali svakako ta antig*vna umeju da prepoznaju svaku app sa malo više slobode švrćkanja po sistemu kao malvere.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
Jeste nego se ne razumem previše u to što si napisao, ne bih da zeznem jer nikad to nisam radila, a nov je telefon, a i garancija to ne obuhvata, ni upgrade, reinstalaciju, rutovanje itd tako da sam danas išla do radnje i sve rekla i vratili mi novac. Ja sam probala i da ga obrišem i u safe mode i da nekako deinstaliram aplikaciju, ništa se nije dešavalo. A nekako čim su mi vratili novac tako brzo, nisu pravili neki problem, dosta toga govori iako opet, ništa ne mora da znači, ne znam ko je kriv, vrlo je sumnjivo ali eto, sva sreća, mislila sam da ću gore da prođem. Hvala svima na pomoći.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Drago mi je da prošlo sve bez problema. :) To je najbitnije. A jel neka od većih radnji u pitanju, ili neka sitnija?

Da, a ako garancija ne obuhvata makar reinstalaciju, pitam se šta obuhvata. :? Softver je sastavni deo uređaja, isto koliko i hardver...

Sent from mTalk on Windows phone

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

Dačo pamet uglavu.
Usisavaj uvek dok si na prvoj gajbi. :oops:

Ma utronjali se bre.
Meni je nadimak Sikira, a za tebe ne znaju jesi li Britva ili Malj ili Šureken?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

LazyBag, napiši koja je radnja u pitanju.

Čim su ti odmah vratili pare, ili su ti svesno uvalili faličan primerak, ili su neverovatno pošteni trgovci, što je kod nas ređe od jednoroga i zlata ispod duge.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

To je fabrički softver dostupan na sajtu proizvođača tako da time ne gubiš garanciju. :)
Svakako, dobro je da su tako brzo rešili stvar. :)
I mene zanima koja je radnja.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Servisiranje - pitajte

Post od brankisha »

Dobio sam kaljeno staklo uz telefon ali sam morao sam da ga stvaim. Pri prvom pokusaju malcice ga iskrivim i odlucim da ga skinem.
Pogledam na jutjubu i svi pisu da staklo treba da se prebrise alkohlnom krpom. Nije problem. Prebrisem ali mi sad ostaju flekice od vlage ili ako ne ostanu one onda se vidi trag brisanja. Zalepio sam opet staklo ali se ipak malo vidi da nije bas to to.
Kako da ispravim gresku?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

Mikrofiber, alkoholnom krpicom, sačekaš da se osušiš i postaviš kaljeno. Krice dobijaš uz staklo.
Ne znam da li će dobro zalepiti, a i nalepiće se prašina na kaljeno ako ga skineš.

Sent from my C5 using Tapatalk

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Dexter »

Trebao si samo da ga zadignes tek toliko da ga ispravis, i odmah da ga spustis, zalepilo bi se normalno..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Kaljeno staklo je moglo da se pere mlakom vodom i onda zalepi. To ti je jedini način da svaku trunku prašine ukloniš.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

I da dodam, viđao sam da dok lepe foliju, trunke prašine čiste sa selotepom. Tu gde bude trunčicu, pridigne foliju, čačne ga selotepom, pa nastavi da stavlja foliju.

Ali ja bi probao da odem u neku radnju, i da zamolim tog što radi tamo da mi zalepi, i nešto bi ga počastio. Te stvari previše kidaju živce ako nisi uvežban. Barem u mom slučaju. :)

Sent from mTalk on Windows PC

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Servisiranje - pitajte

Post od brankisha »

Cim se ocisti taj lepljivi deo stakla odmah se osusi, a cestice ostaju. Nekako sam skinuo. Ali kad se zalepi na ekran nije toliko strasno. Ne vidi se.
Selotejpom moze samo prasina.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Da, ali ja to pomenuo ako si slučajno pobrkao prašinu za vlagu. :) A i ne može da škodi, a što ne škodi, to koristi. :)

Sent from mTalk on Windows phone

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Servisiranje - pitajte

Post od marko.jtd »

Ima li sanse da uvaze garanciju za probijanje bele svetlosti na Tesla 6.1? Uzet u MTS.
Telefon nema fizicka ostecenja, bez ogrebotine. Samo od sebe se pojavilo par "belih" fleka na ekranu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

^ Meni je Vip prihvatio garanciju zbog flekače na P9 lite. Zamenjen displej. :)

Sent from my honor 8 lite using Tapatalk

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

Tesla 6.1.
Nisu se same pojavile fleke.
Baterija se naduvava i od nje će ti prsnuti i ploča i ekran.
Genijalcima iz Comtrade-a ćeš morati da platiš 6.500 dinara za ekran.
Posle će te šetati jedno tri meseca za ploču.

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Misha V »

Jel zna neko koliko kosta staklo ekrana za Huawei P8? Tel. radi normalno ali se staklo rascvetalo prilikom pada.

maki1983
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2017. 09:42
:: Lg zero

Re: Servisiranje - pitajte

Post od maki1983 »

Zdavo.Imam problem sa lg zero telefonom.Jos mi je u garanciji.Telefon nece da se upali tj pise farmware update i tako stoji.Ne reaguje na punjac a ni komp ga ne prepoznaje kada to stoji na ekranu.Softwer mu je azuriran poslednjom verzijom.Nisam nista cackala oko drugih podesavanja.Jednom sam uspela da ga upalim ali sledeci put kad sam ga ugasila stajalo je opet to i tek kad se baterija ispraznila upalio se.Sta da radim ako mozda neko zna.Hvala.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Servisiranje - pitajte

Post od brankisha »

Imam problem sa pozivima. Naime, kad se veza uspostavi ugasi se ekran, ne mogu da vidim opcije, tipa spikerfon i ostalo. Otkljucam na dugme i i dalje se ne vidi. Kad se veza prekine javi se onako kako bi trebalo da bude.
Pozivanje preko vibera i vacapa radi normalno. Probao sam 2-3 aplikacije za pozivanje ali ista stvar.


Sent from my MI 5 using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 1808 »

brankisha napisao:Imam problem sa pozivima. Naime, kad se veza uspostavi ugasi se ekran, ne mogu da vidim opcije, tipa spikerfon i ostalo. Otkljucam na dugme i i dalje se ne vidi.
Neki problem sa senzorom blizine. Naime, kad uspostaviš vezu, ekran ne bi trebao da se gasi, osim ako uređaj prineseš uhu, ali čim ga odmakneš ekran bi trebao opet da svetli sa svim raspoloživim funkcijama za pozivanje. Možda je i neki jučerašnji update uticao na softver da pobrljavi.

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Re: Servisiranje - pitajte

Post od stefanbg »

Drugarici upao iphone 6 u vodu, nije ga odmah ugasila i sad nece da se upali. Jel se isplati popravljati to, koliko moze da kosta?

Odgovori