Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Krpljenje citaca katrtice se radi samo kada nema delova a treba nekako napraviti telefon da funkcionise.

Na vecini telefona kojima se kartica ubacuje sa strane takav nacin popravke je uglavnom nemoguc.
Za Lumiu 630 postoje delovi i mogu se zameniti bez problema.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

I kada se kupi SIM holder, on se samo stavi u telefon?
Ništa se ne lemi?

Pitanje je bilo zašto zamena u nekom servisu košta 3.000 dinara?
Lemi se i tu cena dela najmanje utiče na ukupnu cenu.

Najverovatnije je SIM kartica vađena kleštima ili šrafcigerom.
Ako je zaorana i ploča, telefon može samo da se baci

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Naravno da se lemi, cena samog dela je mala.
Zamena delova na maticnim plocama znaci zagrevanja cele ploce a to znaci da uvek nesto moze da podje po zlu.
Zato su cene cesto na oko visoko jer to ljudi pogresno gledaju, tipa on treba samo da mi zalemi "ovo" a dere me.

Pre neki dan mi dodje covek i pita me da li radim usluzno lemljenje?
Ja ga onako pomalo zacudjeno pogledam i pitam sta mu to tacno znaci. Kaze kupio sa preko neta i pokazuje mi u kesici dva sim citaca od nekih telefona i sada bi da mu to neko te sitnice usluznio zalemi, valjda je mislio po lemnoj tacki ili tako nesto. Kao kupio je delove za par dolara pa sada ocekuje da mu to neko "samo zalemi" i to je to.

Preveliki problem je sto kod nas svako misli da sve zna ako je video negde na natu, procitao.
Svi bi da zamene samo zastitno staklo jer znaju da se to moze zameniti i nije tesko a kada cuju koliko kosta onda se cude zasto toliko kada je to prosto i slicne gluposti.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od гари »

Izeš ga, previše je ljudi koji potcenjuju tuđi posao... I da jeste jednostavno, on ti ne zna, treba platiti nečije znanje. Imaš i ono kad neko kaže "ali majstore, ja ceo dan radim za taj novac, vi ste ovo uradili za sat vremena"...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Servisiranje - pitajte

Post od monac »

Konkretno telefon radi na sim2 ok a sim 1 je otisao kada sam probo zaglavljeni sim adapter da izvadim i tada su se pocupali pinovi ali dobro je sto moze da se resi videcu to kad stignem jer to mi je sluzbeni telefon da resim da me ne drndaju kada ga budem vracao
pozdrav

davorns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2016. 15:00
:: grand neo

Re: Servisiranje - pitajte

Post od davorns »

Imam problem sa samsungom, model grand neo I9060. Na temperaturi od oko 15 stepeni i ispod toga ekran počne da treperi, čim ga malo zagrejem normalno radi. Problem se javljao i prošle zime. Na sobnoj temperaturi i u toku leta nije bilo problema. Telefon nije ispadao i nije oštećen. Da li mi neko može reći u čemu je problem?
Ovako izgleda: http://www.igreklik.com/slike/viewer.ph ... QQrpSH.png
Hvala unapred.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Ako mozes pozajmi od nekoga drugu bateriju i probaj. Ako utvrdis da jeste kupis drugu bateriju i problem resen.
Verovatno je baterija losa i vise je izrazeno slabljenje kada padne temperatura.

zlatnikSE
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 04. Mar 2011. 01:50

Re: Servisiranje - pitajte

Post od zlatnikSE »

dobio sam lg p880. mob nece uopste da se upali , kada se i puni ne daje znakove zivota. Pokusao sam da instaliram drajvere ali nece ni to. U radnji su mi rekli da je do softvera i da moram da cekam ponedeljak kako bi ga sredili, ja sam nestrplij a ne snalazim se sa lg, kako mogu da proverim da li je do softvera ili je sam telefon mrtav?

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Servisiranje - pitajte

Post od nenad.fil »

brat ima s4 ona jaca verzija procesor kao s5. Crkao mu je mikrofon, koliko bi kostala popravka? Beograd, bilo gde, donosi fon.

majstor99
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Nov 2016. 12:03
:: Galaxy s4 I9505

Re: Servisiranje - pitajte

Post od majstor99 »

pozz imam problem sa telefon galaxy s4 I9505 naime bio sam kod majstora i ispricao znaci kad pricam na telefon to je prednji zvucnik krci zvuk je sav izoblicen i to isto imam kad povezem slusalice na telefon isti zvuk kao i na zvucnik on je menjao zvucnik prednji i konektor za slusalice problem isti on mi je rekao da je neki problem na ploci ali nije ispitivao unapred hvala na odg ako je neko imao slican problem sa ovim neka napisee sta moze da bude

Vuleta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Nov 2016. 17:42
:: e4

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Vuleta »

Pozdrav, zanima me koliko bi otprilike kostala opravka power button na sony xperia e4?

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sasabor »

Drugari zna li neko dobar servis koji radi zamenu sim citaca na lg g3?U mom gradu takav ne postoji,pa ako ima neko da mi preporuci?Hvala

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Servisiranje - pitajte

Post od ZzHn »

Na iphone-u 4 se ponekad zaglupi ekran (nece da reaguje na dodir) najcesce kada je hladno,to se javlja od kada je zamenjen ekran,tj nije vise original.

Iphone-u 5s je slomljen ekran , ima li neko predlog koji servis u Beogradu kontaktirati i koliko bi to moglo kostati,da li se dobija garancija i da li i servisi koriste one bzv kineske ekrane sa kojima ima problema kasnije (vidi gore napisano).

Svaka preporuka je dobrodosla , hvala ;)
.

neskob7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 20. Dec 2016. 13:33
:: htc 10
:: iphone 7 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od neskob7 »

Pozdrav svima. Imam htc 10 sa dijagnozom kvara na maticnoj. Tel je za azijsko trziste pa su mi u Begramu rekli da ne mogu da poruce novu. Kupljen od preprodavca koji je MIA :) Ima li neko slicno iskustvo? Kako da popravim fon? Ne bih da uvaljujem po oglasima :wink:

lazarus357
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 20. Dec 2016. 22:21
:: sony xperia z3

Re: Servisiranje - pitajte

Post od lazarus357 »

Pozdrav, u Sony Z3 mi je izgleda usla voda(vlaga), ja sam ga osusio i imam problem jer tac na par mesta ne radi kako bi trebalo, zna li neko da da li tu treba samo tac promeniti i koja je cena?

Djuk85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2017. 19:38
:: alcatel pixi 4

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Djuk85 »

Na htc 310 desire mi puko wifi modul...Jel moze to da se popravi i gde u Bg?

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od MedaMiska »

Ovako već duže vreme imam problem sa baterijom na telefonu Samsung s3 mini, telefon se puni do tačno 94%nakon čega se restartuje i nastavi da se puni par minuta i onda se posle toga ugasi i na ekranu piše 100% napunjenost baterije kada ga upalim opet stoji 94% prvo što sam uradio kupio sam novu bateriju ali ista priča, onda sam odradio resetovanje tj,vraćanje na fabrička podešavanja,problem je i dalje tu pokušao sam i sa nekim aplikacijama za kalibraciju baterije ali ništa nije pomoglo.Stvarno bi mi značilo da mi neko pomogne da rešim problem hvala.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

Pozdrav mobilnoholičari, treba mi vaše stručno mišljenje.
Pre 2-3 dana dok sam trčao sa starom Lumiom 520 u rancu počeo je da mi se javlja sledeći problem: ekran posle nekih pola sata sat prvo zatreperi na par sekundi po nekoliko puta pa se skoro potpuno ugasi ali kao da blago sija (testirano i potvrđeno u mraku).
Nakon toga vađenje baterije, telefon se uključi i isto blago sija u pozadini (bez Nokia logoa pri startupu), i onda se ugasi.
Daklem pitanje je za pametnije i stručnije, da li je crkao ili je pred crkavanjem ekran+ digitizer?
Ajd uzdravlje!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Drakenzen »

Otišla matična ploča. Baci to u kantu ako mene pitaš. :D

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

A fak :(
Jel postoji neka šansa za backup svega sa telefona?
Ne kupuje mi se drugi, imam ciglu za pozive i poruke, ovaj mi je služio samo za internet.

Odgovori