Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Da li se isplati zavisi od toga koliko košta, a cena popravke varira od servisa do servisa. U ovlašćeni ne mora ni da nosi, tamo će joj ponuditi cenu novog telefona jer ovakve popravke niti podležu garanciji niti ih rade.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Servisiranje - pitajte

Post od brankisha »

1808 napisao: Neki problem sa senzorom blizine. Naime, kad uspostaviš vezu, ekran ne bi trebao da se gasi, osim ako uređaj prineseš uhu, ali čim ga odmakneš ekran bi trebao opet da svetli sa svim raspoloživim funkcijama za pozivanje. Možda je i neki jučerašnji update uticao na softver da pobrljavi.
Jeste. Danas sam cackao i ugasio sam senzor.
Hvala.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

djokic.sale
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 26. Jul 2015. 23:36

Re: Servisiranje - pitajte

Post od djokic.sale »

Drugari menjao sam pre nedelju dve staklo zadnje kamere na j5 j500f) i posle toga slike su osetno lošije nego pre.... unutra mi se čini da nije lepo očišćeno.... šta mislite koje su mi opcije?
Kamera mi je veoma bitna kod telefona razmišljam se da ga zamenim..... međutim pre toga da li postoji mogućnost da u kućnoj radinosti skinem nekako ovo staklo?
ili da nosim na drugo mesto..... ne mogu tu gde su mi ugradili jer mi je daleko, to sam odradio u drugom gradu kad sam bio nekim drugim poslom.....
neki predlog?

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Batak »

Nosi u proveren servis ako vec ne mozes tu gde su ti menjali.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

šile
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 04. Jan 2014. 17:28
:: s5
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od šile »

Proveri još jednom dobro da ti nije ostala folija na staklu


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

el_stefanos_1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 10. Sep 2017. 01:10
:: iphon 6

Re: Servisiranje - pitajte

Post od el_stefanos_1 »

Imam problem sa WIFI-om na telefonu Iphon 6, posle menjanja stakla na telefonu wifi skoro i da ne hvata, moram da se priblizim ruteru da bih mogao da se prikljucim na wifi. Da li neko zna sta je problem, da li je hardverski ili softverski problem, inace ios-u je 10.3.3

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Da, folija moze biti razlog zamucenosti.

Isto tako ako je telefon koriscen bez zastitnoh stakla zadnje kamere vrlo verovatno je kamera ostecena tj. zaprljana i nema drugog resenja osim zamene kamere.
Jedno je kada staklo napukne pa se tako koristi jer ono i dalje stiti da ne ulazi vlaga i prljavstina do same kamere. Ako je taj staklic, odnosno plastika jer je to u stvari plastika, bio skinut i tako koriscen telefon kamera je gotovo stopostotno za zamenu.

djokic.sale
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 26. Jul 2015. 23:36

Re: Servisiranje - pitajte

Post od djokic.sale »

pojavilo mi se ovo da ekranu koliko vidim između displeja i plastike (ne zaštitnog stakla).... kao da je vazduh ušao...
šta bi moglo biti i od čega nije mi padao tel a ovako stoji ovo neko vreme?
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201709 ... e76ecc.jpg[/img]

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

djokic.sale
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 26. Jul 2015. 23:36

Re: Servisiranje - pitajte

Post od djokic.sale »

Da li je isti konektor od kamere na S4 i J500f

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Konektor moze biti i isti fizicki ali su kamere razlicite tako i ne moze se to tako menjati kako si ti zamislio.

Menja si staklo na tom telefonu?

djokic.sale
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Ned, 26. Jul 2015. 23:36

Re: Servisiranje - pitajte

Post od djokic.sale »

Menjao sam staklo kamere 2 puta, prvi put servis na glasu u susednom vecem gradu 600 din + toliko za gorivo dodjem kuci slike uzas.... pogledam iza seljober koji je menjao izgleda prstima pipao i onako mutno vidi se od prsta..... odem ovde kod mene 500 din malo bolje pedantno odradjeno ali nije to to..... i na kraju prodam j5 ispod cene i uzmem j5 2016

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Pitanje - što nisi to odmah proverio na licu mesta u onom prvom servisu? :D

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Servisiranje - pitajte

Post od marko.jtd »

Samo da se javim, pre 15dana je odnet telefon (Tesla 6.1) u MTS, na reklamaciju. Razlog - par fleka, bele svetlosti, i baterija koja se gasi na 40%.
Juce zvali iz telekoma, ne moze da se popravi (verovatno nema zamenski displej, ili sta vec), i pitaju da li prihvatam Sony L1, nov, sa 2 godine garancije,u zamenu.
Malopre uzeh Sony, mislim da je dobro ispalo.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Tesla telefoni su jeftini ali ni slucajno toliko jeftini koliko su losi. Taj 6.1 je posebno los, baterije su kriminalne, sve je uzasno i samo sramote ime koje nose ;-(

k750i
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 05. Jun 2010. 11:36

Re: Servisiranje - pitajte

Post od k750i »

Pozdrav svima,
Imam Sony Xperia M2 telefon, kamera je oduvek radila odlično. Pre nedelju dana sam primetio da je, eto, sama od sebe, počela da radi loše. Sve slike su mutne, ništa se ne vidi. Pretpostavio sam da je možda naprslo staklo na kamerici pa zbog toga, jer mi je telefon jednom ispao. Pogledao sam bolje i video da nije to u pitanju. Drugi mogući problem možda je neka kap vode nekako ušla odozdo mada se ništa ne vidi, ili šta god, jer je zamagljeno...
Ne znam tačno šta može biti problem i kako rešiti?
edit:
Evo gledam neke video klipove, pokušao sam "foru" sa pastom za zube, čak i kremom za ruke, ali ne rešava problem. Mislim da ako skinem poklopac i s unutrašnje strane lepo obrišem ono staklo, ne kamere već na poklopcu, da će to rešiti problem. Sada ne znam kako je moguće najlakše otvoriti ovaj model telefona.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Baraba »

k750i, zdravo. Pogledaj ovaj sajt za rasklapanje:
https://www.ifixit.com/Device/Sony_Xperia_M2

k750i
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 05. Jun 2010. 11:36

Re: Servisiranje - pitajte

Post od k750i »

Hvala na odgovoru kolega.
Uspeo sam da otvorim telefon, problem je bila ona plastika koja je ispred kamerice. Pokušao sam da je očistim, ispoliram, operem, sredim ali nisam uspeo. Ona "magli" slike.
Sada sam ostavio telefon bez tog zaštitnog stakla, tj. plastike. Da li je to opasno za kamericu? Što se tiče prašine, čistio bih to redovno i pazio, ne znam da li nešto drugo može da bude problem?
Ićiću u servis da vidim imaju li to staklo ali s obzirom na sredinu gde živim čisto sumnjam da tamo ima... pa, da li ima negde da se naručuje to staklo, posebno, a ja samo kad stigne da namestim i to je to?

MicaCure
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 03. Dec 2017. 11:50
:: LG G3
:: HTC ONE M9

Re: Servisiranje - pitajte

Post od MicaCure »

Molio bih Vas za pimoć. Kupio sam htc one m9 pre godinu i nešto više. Telefon je bio u kutiji u celofanu, sve je izgledalo ok, garancija sa svim podacima račun. Kada smo pokušali da ažuriramo softver došlo je do problema. Nije mogao da se ažurira. Poslao sam mail na htc podrška i dobio odgovor da je telefon demo verzija i da se iako je za taj model dostupno ažuriranje ne može ažurirati. Otišao sam kod prodavca koji me je uputio na servisera. Serviser mi je rekao da će se javiti čim bude mogao da me primi što je potrajalo celo leto. Kada sam na kraju došao do njega, ispostavilo se da telefon nema isti IMEI kao na kutiji i ostalim papirima. Šta da radim dalje, ostao sam u šoku. Nisam proverio kada sam ga kupio jer je telefon bio u originalnom pakovanju i ni na kraj pameti mi nije bilo da to proveravam. Molim vav za savet.

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Zemun »

MicaCure napisao:Molio bih Vas za pimoć. Kupio sam htc one m9 pre godinu i nešto više. Telefon je bio u kutiji u celofanu, sve je izgledalo ok, garancija sa svim podacima račun. Kada smo pokušali da ažuriramo softver došlo je do problema. Nije mogao da se ažurira. Poslao sam mail na htc podrška i dobio odgovor da je telefon demo verzija i da se iako je za taj model dostupno ažuriranje ne može ažurirati. Otišao sam kod prodavca koji me je uputio na servisera. Serviser mi je rekao da će se javiti čim bude mogao da me primi što je potrajalo celo leto. Kada sam na kraju došao do njega, ispostavilo se da telefon nema isti IMEI kao na kutiji i ostalim papirima. Šta da radim dalje, ostao sam u šoku. Nisam proverio kada sam ga kupio jer je telefon bio u originalnom pakovanju i ni na kraj pameti mi nije bilo da to proveravam. Molim vav za savet.
Prva greska je sto si ti isao u servis, znaci nikad ti ne ides u servis, prodavac je duzan da posalje telefon u servis, al ok, odes lepo u radnju i trazis zamenu uredjaja ako te kulira lapo im kazes da ces sada zvati trzisnu inspekciju pa nek njima objasne zasto su te prevarili, naravno obratis se i organizaciji za zastitu potrosaca.

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: Servisiranje - pitajte

Post od <Milanche> »

Gde se mže videti spisak ovlašćenih servisa?

Sent from my x600 using Tapatalk
Nokia Efiftyone

Odgovori