Konekcije

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Konekcije

Post od Dexter »

Poshto smo pokrenuli bili prichu kakvu ko konekciju ima....da ne bi gushili forum i chesto odlazili u off ja sam otvorio novu temu... :wink:

Pa me zanima kakvu ko konekciju od vas ima za internet i da li ste zadovoljni istim.... :lol: :?:

I zanima me da li neko od vas ide na internet preko GPRS (da je prikachio fon na komp )....poshto znam da neki idu sa post paid-om.... :wink: :?: ....eto....

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ja kao sto sam rekao imam 256 kbt/s kablovski net! Zadovoljan sam, relativno, jer znam sta znaci imati veci protok, ali o5 znam i kako je biti na dial up-u i kako su nesigurne veze, pa je konacan utisak da sam zadovoljan, ali moze bolje! :mrgreen:

A pitanje za popste: Kako toliko brz wireless? koliko platjas?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Ja takodje imam kablovski i radi super.Protok je u teoriji do 1 megabita u sekundi!Ali naravno net je dosta zagusen tako da je cesto slab(<256).Kao sto akki reci dobro ali moze (mnogo) bolje!
A za gprs jesam dok je bilo besplatno(nisam imao kablovski).Tada kad mreza nije bila toliko zagusena pa je radilo dobro, ali sada neznam.
Black Sabbath!!!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

u SCG kad je 33.6 ja slavim, u nemackoj DSL 768
:mrgreen:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja kuci imam 56 k dial up.... :|
Ali ozbiljno razmishljam o uzimanju ove aDSL konekcije.... :mrgreen:
A sad trenutno imam kablovsku kod chaleta i odlichno mi radi.... :mrgreen: :!:

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Ja se jos uvek mucim sa dial up-om i starom centralom :( download ide najvise 5.5 kb/sec a brzina interneta najvise 45.2 Kbps. Dok je bio besplatan gprs bilo je zlatno vreme :D tada mi bar nije toliko pucala veza, a sada da bi se konektovao na net potrebno je da rodim mecku :mrgreen: to znaci od 1-5 pokusaja. Tuzna je moja sudbina na dial up-u. :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Svidja mi se tema, nadam se da je Milan odobrava... :roll: :)

Kao shto sam vec rek'o trenutno koristim (od kako postoji net :mrgreen: ) dial- up, ali cu uskoro dobiti aDSL 512... 8)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Iscrpno objashenje...jedino me nervira shto ste postavljali nodove po blokovima i tako to...a skoro nishta po nekom malo shirom centru...vidim tek u najavi dole chubura...dorcol je u fazi testiranja...Treba malo i zvedaru,stari grad,palilulu.... :wink: :D
Ali u svakom sluchaju lepo je znati kome se treba obratiti u sluchaju da je neko zainteresovan.... 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Hvala popste! Veoma ti je brz net! Verujem da je pravo uzivanje surfati tom brzinom :D
Inace neko je pominajo kablovski, pa koliko sam ja cuo u telekomu teorijska brzina je 12 Mbit/s! A ogranicenje za korisnike je softverskog tipa, znaci isti modem je i za 64 i 256 kbt/s...
Ne znam kako to mislis zagusenje zbog opterecenosti, ja uvek, ali uvek ima protok oko 256 kbt/s, kazem oko jer se za kablovski modem uzima prosecna brzina!
Kuzmane na kom si provajderu? Tebi je net one brzine do koje si platio, ne moze brze a ni sporije sem u slucaju nekih vecih smetnji! :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Citao sam o BG WIRLESS na net-u. Interesuje me koji delovi Nisa su pokriveni? 8)
Koliko para treba da puknem za opremu posto od opreme imam samo komp. znaci sve te antene, kartice... :)
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Za Dexter-a:

Sto se tice samog centra, nodovi su postavljeni, i neki ljudi su vec ukljuceni, pa tako mozes i ti ako si zainteresovan da se ukljucis. Ali ja sa centrom nemam puno veze, jer sam zaduzen za blokove na nbg. Sto se placanja tice, ti apsolutno nista ne placas niti meni niti bilo kome na bgw mrezi. Jedino bi u pocetku platio opremu koju bi sam nabavio ili bi ti neko iz mreze nabavio. Cena te opreme izadje najvise oko 70e ako ti sam ugradjujes, ali ako zivis u zgradi gde jos ljudi npr hoce da se nakaci vi podelite tih 70e. Ako vas ima 7, znaci svako ce da da po 10e ili neki drugi interni dogovor...


Za X: E ovako, sto se tice Nisa, BG Wirless nema nikakve veze sa pomenutim gradom. Dakle oni imaju svoju mrezu kao sto mi imamo nasu. S'tim sto u nisu nije tako dobra pokrivenost koliko ja znam. Za detaljnije pogledaj na sajtu http://www.niwifi.co.sr verovatno nisi citao ono gore, ali to je otprilike to





P.S. ZA Milana: Milane, ovo nije nikakav oglas ili nesto tako, jednostavno, skorz je neprofitno, a ljudi su pitali pa sam ih upoznao sa nekim trenutnim stanjem. Bilo bi lepo kad ne bi obrisao postove, jer mislim da ce svako naci neku korist od njih. HVALA

tombraider
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 21:51
Lokacija: Kraljevo

Post od tombraider »

Ja iskidah zivce sa dial upom. Zato nisam toliko ni aktivan na ovom forumu.
Medjutim, prijavio sam se za ADSL, pa jedva cekam da se steknu uslovi da mogu i
ja KONACNO da koristim sve blagodeti interneta normalno kao sav ostali svet.

Pozdrav najboljem forumu :roll:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Za popstea: pa vidim da ste krenuli prvo okolinu...ova brda i to...pa polako suzavate i priblizavate se centru... :mrgreen:

Jal neko zna neke informacije o aDSL....Cenu ili tako neshto....
I jel treba da se prijavish na naku listu chekanja da bi dobio aDSL... :roll: :D

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Jeste da sam neskroman, ali ja znam sve o aDSL-u shto moze da te zanima... 8)
Koliko si para mesechno spreman da dash i ja cu da ti kazem shta je za tebe... :wink: 8) :)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hehe...ma ocu da uzmem a nisam imao vremena da odem da se raspitam... :mrgreen:
Ne znam kakve su cene...daj bar nesto okvirno pa cu da ti kazem.... :D 8)

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Cene su ti od 1500 do 5000din mesechno...
Da li hocesh brzino od 256, 512 ili 768...?
Sa ili bez ogranichenja protoka?
8) :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Uzeo bih od 256 ili od 512.... :|
Pa verovatno sa ogranichenjem u zavisnost koliko je..... :| :mrgreen:
Ne znam koliko mi je trenutno protok na kablovskoj....Ne znam da li ce mi 256 biti dovoljno....ne znam kolika je razlika u ceni izmedju 256 i 512... :| :?:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Onda ti je moja preporuka:
SezamPro AD[S]L Basic 512:
• Pun pristup Internetu brzinom 512 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) sa merenjem ostvarenog saobraćaja
• Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
• 3 Email adrese
• 50 SMS poruka
• DinamiÄ
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

To je sooper ali iskreno ja sa 256 kbps skinem mnogo preko limita, mogu misliti koliko bih skinuo stvari sa 512! Cena je odlicna, ja placam kablovski 2000, mesecno s tim sto je meni flat! 8)
jel ima tu neki flat tarifni paket? :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Extra...hvala doktore....mislim da si nashao shta mi odgovara...
dobra je preporuka...ozbiljno cu razmisliti o ovome...zanimljiva je ponuda... :mrgreen: 8)

Odgovori