Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

Ceftriaxone, Ma nisu mi dali ni jedan telefon ....bili su kao u fazonu, "aha,aha,ok,jeste,bice to gotovo za jedno 7 dana" i tako je proslo vec 17 ...poludeo sam iskreno.Ako me pozovu za 20 dana,pobicu ih ...osecam da neko sad fura moj mob u dzepu...jaoo,daj Boze da ga izgrebe,da ih tuzim sve.Koja smo mi drzava ovo je da ti se smuci :?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

A sto se ne pozoves na telenorovu garanciju da su duzni da ti daju drugi telefon na koriscenje u roku od 48 sati.
Djuice (evolution), jel' vidis ti ovo?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Koristan link: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... klamacije/

Moj Miks

Samo u Telenoru, 400 minuta, 400 SMS i 40 MB za samo 200 dinara!


Svi pripejd korisnici imaju mogućnost da, putem servisa „Moj Meni“, aktiviraju ponudu „Moj Miks“ koja je prilagođena potrebama svakog korisnika.
Novi Telenorovi pripejd korisnici za samo 200 dinara dobijaju 400 minuta u Telenorovoj mreži, 400 SMS poruka i 40 MB u nacionalnom saobraćaju.
Postojeći pripejd korisnici dobijaju ponudu prilagođenu njihovim individualnim potrebama.

Servisu „Moj Meni“ pristupa se besplatnim pozivanjem kratkog koda *111#.

Nakon pozivanja na ekranu će se pojaviti meni sa opcijom „Moj Miks“, pod rednim brojem 1.

Željenu opciju korisnici biraju tako što pritisnu taster za potvrdu, upišu redni broj i ponovo potvrde.

Prilikom odabira ove opcije, na ekranu će biti prikazana ponuda koja sadrži broj minuta u mreži, SMS poruka i megabajta u nacionalnom saobraćaju, cenu paketa kao i opciju za kupovinu. Prilikom kupovine, novčani iznos po kom je paket ponuđen automatski će biti skinut sa računa korisnika.

Kupljeni servisi mogu da se iskoriste sedam dana od dana aktivacije. Pozivanjem koda *121*11# korisnik uvek može da proveri stanje preostalih minuta, SMS poruka i megabajta.

Prilikom korišćenja promotivnih minuta ne naplaćuje se uspostava veze, a tarifiranje se vrši po minutu.

http://bit.ly/moj_miks
iPhone 6 Plus

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Novi Telenor "Dodaj Internet" tarifni dodatak za post paid korisnike: Mobi
:wink:

Opširnije: http://bit.ly/9ErIQB
iPhone 6 Plus

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

OdliÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

evolution, sta znaci ovo "Pretplata za postpaid korisnike obračunava se proporcijalno, odnosno u skladu sa brojem dana korišćenja tarifnog dodatka." ???
Nista mi nije jasno, da li ovih 150 MB uz tarifni dodatak Mobi traju 30 dana, ili dok se ne potrose?
"Za postpaid korisnike, besplatni saobraćaj u okviru tarifnog paketa se ne prenosi u naredni obračunski period." - sta sad pa ovo znaci? Da li pod "tarifni paket' mislite "tarifni dodatak"?
Hajde, molim te, lepo objasni ovde koliko vazi ovaj dodatak za postpaid, da li ga je potrebno aktivirati svakog meseca, ili se sam automatski produzuje do deaktivacije?
I ne bi bilo lose da kazes kakvo je zaokruzivanje (koliko sam shvatio, obrazunava se na 1 KB).
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ovo vec i nije tako lose. Pohvala za "Moj miks", to mi se zaista svidja. Jedina zamerka je sto mu je "rok trajanja" 7 dana, moraju ljudi bas da se potrude da potrose ovo i nije isplativo da se non-stop uzima. Da je makar 14 dana vise ljudi bi se odlucilo za kupovinu.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

vuchko987, "Pretplata za postpaid korisnike obračunava se proporcijalno, odnosno u skladu sa brojem dana korišćenja tarifnog dodatka." pretpostavljam da znači da, pošto za 30 dana dobiješ 250MB, to znači da dnevno imaš 8.33MB, pa ako ti je dodatak aktivan 10 dana, to znači da imaš pravo da potrošiš 83MB.

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

@vuchko987 Svi uslovi o korišćenju tarifnih dodataka nalaze se na sledećem linku: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... oriscenja/

Obračunska jedinica - "Za prepaid korisnike tarifiranje se vrši zaokruživanjem na 10 KB, dok se za postpaid korisnike tarifiranje se vrši prema tarifnom paketu korisnika - na 100 KB za Telenor Internet tarifne pakete, a na 1KB za tarifne pakete namenjene govornom saobraćaju."

Pozdrav.
iPhone 6 Plus

e7paso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 26. Apr 2010. 23:02

Post od e7paso »

@evolution

Da li ce korisnicima "kombinuj" paketa ikada biti omoguceno da koriste tarifne dodatke?
ako imamo u vidu da tarifni dodaci (sms, medjunarodni razgovori, internet) sadrze usluge koje su potrebne skoro svakom korisniku, a nije ih moguce aktivirati u "kombinuj" paketima, oni na taj nacin ostaju nedoreceni, pa mi nije jasno zasto odlicna ideja sa ogranicenim racunom propada zbog ovog sustinskog nedostatka?

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

konacno! hvala! (valjda)
sad ce mi zivot do 1.1.2011. biti malo laksi i jeftiniji! (:


Izmenio: IDzO
*Zabranjeno je dopunjavati do 100 karaktera gomilom tacaka, smajlijima i slicnim*


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

@e7paso: Za sada nema dostupnih informacija o tome.

Vašu sugestiju o uvođenju ove mogućnosti u Kombinuj pakete možete proslediti na servis@telenor.rs
iPhone 6 Plus

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Otvoren prvi Internet park u Novom Pazaru

Građani Novog Pazara od sada će moći da koriste besplatan Internet u Gradskom parku


2. jun 2010. – Park na Gradskom trgu u Novom Pazaru dobio je danas besplatan Internet, zahvaljujući kompaniji Telenor. Stanovnici Novog Pazara moći će da ga koriste do kraja leta. Posetioci Internet parka će vrlo lako moći da se povežu na Telenor Internet uz pomoć svojih mobilnih telefona ili laptop računara.

Već treću godinu zaredom, Telenor uvodi besplatan Internet u parkove u gradovima širom Srbije. Prošle godine Telenor Internet parkove su dobili Beograd, Kragujevac, Niš, Novi Sad, Subotica, Valjevo i Kraljevo, a Novi Pazar je prvi grad koji je ove godine dobio svoj Internet park.

Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Tel ... zaru/?pn=1
iPhone 6 Plus

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa toliko srbija je do nisa a jug srbije nepostoji Leskovac,Vranje i jos poneka manja mesta,dali se ima u planu jos neki grad pa da se i mi malo ponadamo.

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Samo jos jedno pitanje, da li pod, recimo, 150MB Tarifnog Dodatka spada i Upload i Download, ili samo Download? S obzirom da na postpaidu nema provere stanja za tarifni dodatak (sramota), moram da merim potroseni saobracaj u telefonu, pa da znam da li da sabiram i Download i Upload, kako bih znao koliko mi je MB preostalo.
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Oba, naravno. . .
Proveru imas samo na paketima koja uokviru pretplate imaju megabajte i radi besprekorno.
I vodi racuna kada si aktivirao dodatak, jer dobijas megabajta proporcionalno broju dana koliko ti je ostalo do kraja meseca (proporcionalno i placas dodatak). Od novog meseca, dodatak ti je automatski aktivan i dobijas punu kvotu mb u okviru pune cene.
Vidim raspitivao si se na prethodnoj strani, pa kad vec... :) Poz.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Lobachewsky, evolution, hvala na razresenju nedoumica... :) Super, pa smo docekali relativno prihvatljive tarifne dodatke za internet.
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

markomarko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 10:14

Post od markomarko »

vuchko987, - da posle samo 2.5 godine, konacno smem da ukljucim gprs na iphone-u.... juuuupiiii!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ratel presudio u korist Telenora
Beograd -- Republička agencija za telekomunikacije (RATEL) donela je odluku o ceni po kojoj je Telekom Srbija dužan da Telenoru iznajmi infrastrukturu.
RATEL međutim, nije saopštio koliku je cenu odredio za iznajmljivanje infrastrukture, iako upravo ona bila sporana prilikom prethodnog direktnih pregovora ovih operatora.

Telekomu Srbija i Telenoru, RATEL je dao rok od 30 dana da "urede svoje međusobne odnose i sprovedu odluku", i takođe naložio da podnose izveštaje svaka tri meseca.

Kompanija Telenor, koja već pruža usluge mobilne telefonije u Srbiji, dobila je polovinom februara i licencu za fiksnu telefoniju, čime je ukinut monopol državne kompanije Telekoma Srbije.

Prema uslovima licence koju je Telenor platio milion evra, rok za početak pružanja usluga fiksne telefonije i ADSL intereneta je 12 meseci, ali je do sada Telenor bezuspešno pregovarao sa Telekomom Srbija oko iznajmljivanja infrastrukture neophodne za početak pružanja usluga.

Prethodne sedmice, u medijima se spekulisalo i o mogućnosti da Telenor tuži Srbiju za milionsku štetu zbog toga što toj kompaniji nije omogućen pristup telekomunikacionoj infrastrukturi.

RATEL koji je regulatorno telo nema pun legitimitet, jer je članovima Upravnog odbora istekao mandat, a pred skupštinom Srbije našao se novi Zakon o elektronskim komunikacijama, koji predviđa komplikovaniju proceduru izbora novih članova Upravnog odbora.

Ministarska telekomunikacija Jasna Matić, rekla je međutim, da RATEL ima punu nadležnost da donese odluku o korišćenju infrastrukture ukoliko operatori ne mogu da se dogovore.

Matić je istakla da će Zakon o elektronskim komunikacijama, koji danas ulazi u skupštinsku proceduru, najverovatnije biti usvojen za dve do tri nedelje.

"Postoji prelazni rok za donošenje podzakonskih akata koji idu uz zakon i koji traje nekoliko meseci, tako da će 'problem' izmedju Telenora i Telekoma biti resen prema postojećem zakonu", zaključila je Matić.

Lučić: Očekivana odluka Ratela

"Stavovi kompanija Telekom i Telenor prilikom pregovora oko iznajmljivanja infrastrukture, iako nije postignut sporazum, nisu bilo toliko daleki, te je današnja odluka Ratela u skladu sa evropskom praksom u ovakvim situacijama", rekao je direktor direkcije za komercijalne poslove kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić.

On nije mogao da precizira po kojoj ceni će Telekom iznajmljivati infrastrukturu Telenoru, ali je naveo da očekuje da ona bude kompromisna. ''U svim evropskim zemljama je praksa da nakon dodele licence operatori razmene mišljenje, pa ako nema dogovora onda regulatorno telo tj. Republička agencija za telekomunikacije donosi odluku'', izjavio je Lučić.

Prema njegovim rečima, najbolje je posmatrati iskustva i praksu evropskih zemalja sa liberalizovanim tržištem telekomunikacija. ''Očekujemo da Ratelova odluka bude na tom nivou, jer je naš cilj da prvenstveno zaštitimo krajnjeg korisnika'', zaključio je Lučić.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Sve se moze kad se hoce. Samo malo da se zapreti.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori