Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2010)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Moj "osnovni" broj je:

Telenor - postpejd
42
30%
Telenor - pripejd
7
5%
mt:s - postpejd
37
27%
mt:s - pripejd
15
11%
Vip - postpejd
32
23%
Vip - pripejd
5
4%
 
Ukupno glasova: 138

chepeca
Banned
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 22. Jun 2010. 14:56

Post od chepeca »

annaBG napisao:1)Kog u mesecu pocinje da radi servis za proveru stanja?
2)I jos jedno pitanje-na koliko se vrsi presek?
servis za proveru radi tokom celog meseca u VIP-u i ja sam skroz zadovoljan ,imam paket 900 i sve šljaka kao ludo....
MTS i Telenor nemaju besplatne MMS poruke a u VIP-u imaš besplatnih poruka (u zavisnosti od paketa) i nije bitno da li su MMS ili SMS

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

1) proveru stanja mozes vrsiti posle treceg u mesecu ili ako je neki praznik najkasnije posle cetvrtog.
2)kad zavrsis razgovor posle deset minuta ti umanje minute koje si potrosio,isto i ovaj servis pocinje sa radom posle treceg u mesecu.
Ja sam pre cetri godine presao sa mts-a na Telenor i sta znam nije lose ali je bilo bolje sa satarijim prenesi paketima.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Razmisljam da sa Telekom prepaida predjem na Vip ili Telenor prepaid.Ko je bolji Telenor ili Vip?Ko mi je kriv kad nisam kupio 065 karticu. :smutny:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

fannY, to zavisi od tvojih potreba, naravno. Ukoliko najčešće pozivaš brojeve iz Telenor mreže, onda svakako uzmi Telenor prepaid jer daju puno "besplatnih" minuta i poruka u mreži za male pare. A tu su još i MB interneta ako uzmeš mix promociju. Takođe je jeftino i direktno pozivanje inostranstva uz dodatak "međunarodni pozivi".
Ukoliko, pak, ravnomerno pozivaš sve mreže, onda uzmi VIP prepaid jer imaju najjeftinije pozive ka svim mrežama, uz adekvatnu dopunu naravno.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Ok,uzecu Vio prepaid,jer bas ravnomerno pozivam sve mreze.Aleksaboy,znas mozda kakva su im ova iznenadjenja sto imaju?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Za ravnomerne pozive ka svim mrezama iskljucivo neki postpaid. Vip ili Telenor. MTS ne.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Zavisi koliko trosi. Ako trosi manje od 300 din mesecno, onda mu se postpejd ne isplati.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

300 dinara mesecno ili minut razgovora dnevno u prevodu. "Onda njegovo pitanje nije dobro formulisano". Mora i neku poruku da posalje, dodatno.
Jednostavno, danas u vreme povoljnog postpaida, onaj ko zove sve mreze ne isplati mu se biti na prepaidu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Ja sam pogresio,ne pozivam toliko koliko saljem poruke,treba mi nesto povoljno za poruke. :) Izvinjavam se.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

fannY, onda Telenorov paket Poruke. Vip ima neke opcije, promocije, ali ko zna koliko ce to da traje, a po defaultu, poruke su im skupe. Kod telenora su ti 1 din.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Slažem se s gore napisanim, ukoliko je izbor između VIP-a i Telenora. Međutim, ja bih razmislio o postpaid paketu "Bel SMS" kod Telekoma. Mislim da je to pravo rešenje za tebe. Evo ti link pa pogledaj: http://www.mts.telekom.rs/index.php/BEL_SMS.html

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Odoh i ja u Telenor (Biz Prenesi 450) pa videcemo kako ce se pokazati. Blizu je MNP pa ako ne budem zadovoljan mogu da predjem kod konkurencije, ali ne znam ni ja sam sta bih tamo uzeo.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Vip je imao sjajne akcije,pa nisam imala potrebu da sa pripejda prelazim na postejd.Uplatim 100din nedeljno i pricam,saljem poruke,salje mms koliko hocu :) .Takodje bila je akcija 200din uplatim mesecno i imam milion poruka u okviru vip mreze.Isto sjajna stvar,jer svi ljudi iz mog okruzenja su na Vip-u.
Medjutim,sada su ukinuli te akcije,tj.jos uvek postoji,ali moram da nedeljno uplacujem po 200din,sto znaci da me mesecno izadje 800din...

Bacila sam pogled na Vip-ov sajt i vidim da imaju dobru akciju "Pricaj duplo vise"
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpa ... .1108.html
Ne bih uzimala ni jedan telefon,jer necu da se obavezujem na dve godine (oooopekla sam se opasno,imala postpaid kod Telekoma).

Verovatno bih uzela Postpaid 325.
Na sajtu sam isto procitala,da daju popust 25%,ali mi nije jasno da li moram da sklopim ugovor na dve ili na jednu godinu????

Pitala bih vas:

1)Koliko dugo traje ova akcija "Pricaj duplo vise"?Godinu dana?
2)Kada isteknu besplatni minuti,mogu da pricam besplatno u okviru Vip mreze??
3)Da li uz ovaj paket Postapid 325 dobijam MMS i internet za dzabe?
4)Par ljudi mi je reklo,da im se desavalo da prekorace paket i da im Vip zakljuca karticu,tj.da im zabrani pozive i slanje poruka dok ne plate racun (a nije proslo mesec dana)...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

annaBG
1. godinu dana
2. može 1000minuta
3. 325mb i u okviru onih dž poruka biraš da li ćeš poslati svih 325 sms ili pak 325 mms znači od tog broja biraš koliko hoćeš
4. ako preteraš zaključaju ti da ne bi pravila velike račune osim ako to poseno ne naznačiš da ti treba otvoren nalog.

e sada koliko sam ja razumeo od onih tamo radnika ova promocija pričaj duplo više važi za korisnike koji sklope ugovor na 2 godine.
popust od 25% koji sa ja uzeo jer mob nisam hteo(bili svi krševi za neke male parice) se zaključuje na 2 god.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Bas su krsevi od telefona.Nema nista zanimljivo,pa ni ja ne bih da se obavezujem na dve godine.
Aha,znaci moram da sklopim ugovor na dve godine da bi dobila promociju "Pricaj duplo vise",uh...pa kvarno :roll: .Ja sam razumela da sklapas ugovor na dve god ako mob uzimas,a na godinu dana da bi dobio popust od 25%,a ako neces ove dve opcije,onda ne sklapas ugovor,ali dobijas promociju "Pricaj duplo vise".Raspitacu se :)

Dobijan 325MB?Malo te to nisam razumela,izvini :oops:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

325Mb internet saobraćaja.

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

ne znam da li je ovo tema za ovo pitanje...al pitat cu...ako nije...preusmjerite me...
iz bih sam...sljedeci vikend dolazim u srbiju...na turnir neki...potreban mi je net na mob...sta mi preporucujete da uradim da budem online?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

eldar2604, ako imas WiFi na telefonu pronadjes WiFi hotspot i ne brines se. Ako ovoga svega nema a tebi je samo net potreban, uzmes Telenor prepaid karticu na trafici, ukljucis Klik promociju, iskoristis je i posle bacis karticu. Nadam se da ti je 150 MB interneta dosta, jer nakon toga na Klik promociji jos imas net, ali jako spor.
Ako neko zna povoljnije resenje, neka obavesti coveka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

miodrage hvala ti puno na odgovoru...vidit cu prvo za wifi....ako ne bude onda cu karticu kupit i rijesit sve probleme...pozdrav

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Moram reci da telenor postpejd koristim vec 5 meseci,i da su mi racuni za razliku od mts-a uvek precizni, to bukvalno u paru.Osim toga sam zadovoljan i samim paketom koji koristim,tako da ako ne srozaju kvalitet usluga,ostacu na telenoru do daljnjeg. ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zaključana tema