ciji net da uzmem?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

ciji net da uzmem?

Post od Mirko BGD »

ciji Internet da uzmem i koji paket da uzmem?
dakle imam nameru da uzmem net za lokal, gde mi se ne isplati da placam fiksnu mesecnu pretplatu za adsl recimo, jer ne provodim mnogo vremena tamo...
bitno mi je da mi net bude brz, i da ne bude skup :) mrzim ona ogranicenja na 1-2-5GB al sta je tu je...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mirko BGD, Orion Telekom recimo? Jeste fixna mesecna pretplata, ali zar nije svuda? Stavise, meni je bolje da mi je fixna mesecna pretplata sa neogranicenim protokom, nego da imam ogranicen protok, i da se jedem sta ako probijem. Ili SBB, Verat WiMax?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

1) Ako te zanima samo teoritorija beograda (novog sada i panceva), Veratov WiMax! Sljaka ko ADSL bukvalno. Jedino sto ti je WiMax modem eksterni sa dve antene i sopstvenim napajanjem, pa nije bas za kafic ili park :P ali za kuca poso, poso kuca je trenutno mozda najbolja stvar. Ja sam ga koristio godinu dana, dok nisam uveo ADSL, sljakaju i torrenti, skajp, sve u fulu. Nezavisno od vremenskih (ne)prilika. Pricam ti informacije iz prve ruke.

2) Drugi izbor, koji je dosta mobilniji od wimax-a je Orionov Internet za poneti, koji ima nesto nizi protok, ali koga takodje imas na teritoriji beograda i cija ce se mreza siriti. Napaja se preko usb-a, kao sto si sigurno imao prilike da vidis. Medjutim, kruze price da taj internet je donekle ogranicenih mogucnosti, te postoji problem sa torrentima.

3) Treca mogucnost (sveza) je Vip internet koji takodje na neki nacin ne meri protok s tim sto se posle odredjene kvote gigabajta brzina smanjuje na 200kbit/s (sto je funkcionalno). Problem sa Vipom je sto si i kod njega maltene osudjen samo na beograd i jos po neki veci grad, kao u prethodne dve mogucnosti, tako da jos uvek je to daleko od ultra mobilnog resenja. Mozda kada se Telenor ubaci sa svojim flat paketima, pa natera vip da i on ubrzano prosiri mrezu na celu srbiju.
Sve tri opcije su flat opcije i sve su trenutno vezane samo za glavnije gradove srbije. Valjda sam pomogao :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori