Cene telefona kod operatera?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
NightBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Ned, 18. Feb 2007. 03:45

Cene telefona kod operatera?

Post od NightBird »

Vidim recimo vip ima telefon koji za pretplatu od 1000din daje za 24000din a nov je u prodavnici 28000din mislim da i mts to isto ima ali me zanima pise da se placa na rate po recimo 5000din. pa me zanima da li se placa i pretplata 1000 + 5000 rata ili se onda samo placa 5000din. bez pretplate? Ustvari ako je cena samo 40e onda cu ga kupiti u prodavnici nimalo se ne isplati da ga uzimam preko nekog operatera...? Mislim da trebaju da daju sto jeftinije telefone za bilo kakvu pretplatu bar da se takmice operateri a ono...
htc wildfire s

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da skuplji telefoni se vise neisplate da se kupuju uz nize pakete jer se za kes mogu naci jeftiniji. Sto pre dve tri godine nije bio slucaj.
Kad se uzima na rate placas ratu + pretplatu.
Oovome vec postoji tema klik

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

NightBird, ne znam o kojem se telefonu radi, ali slazem se sa deksicomom. Uostalom kupovinom telefona kod nekog operatera vise nije isplativa, jer cijene nisu nesto posebno nize... Evo recimo u Republici Srpsoj u m:tel-u na 2 godine uz pretplatu od 25 Eur mjesecno, dobijes E7 Nokia za 1050 KM ( 550 Eur ), a u prodavnicama je taj telefon sad 500 Eur...
Mislim da sam to svima rekao... NE NAVLACITE SE NA PRICU ! Pa nisu ni oni lude, ali rade baba Mandinom metodom:" Jedno oko daj,a dva oka vadi." :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

zavodnick, Има и телефона који имају нормалну цену само су они у мањини. Генерално на телефон се добија попуст од 10 претплата само је питање од које цене. Данас рецимо ЛГ ГТ540 код МТС-а има нормалну цену, Нокиа 2730, Хуавеј У8110, СЕ Спиро... док рецимо Самсунг Ас, СЕ Х8... вређају интелигенцију купца.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Slazem se sa MalimPrincom. Nije da nema povoljnih telefona. Jeste da su neki bolesno skupi, ali moze da se nadje i nesto povoljno. Uglavnom, nema pravila, ali tacno je da, otprilike 10-ak pretplata dobijete "gratis". To je po meni ok ponuda. Sve manje od toga je skupo.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Mislim da je problem malo "dublje" prirode, jer danas mobilna telefonija brzo napreduje, a onda to koriste operateri "zadrzavajuci" cijenu nekim modelima koji su 5-6 mjeseci na trzistu... Da imamo 2 proizvodjaca mobilnih telefona, svakim "izbacivanjem" na trziste novog modela, cijena starijim bi padala, ali je problem sto vecina operatera ne "drze" sve te proizvodjace nego 3-4 uobicajena
( ovo je slucaj sa m:tel-om u Rep. Srpskoj gdje mozete da kupite, Nokia, Samsung, LG, HTC i mozda jos poneki ) i onda ne gledaju kretanje cijena u odnosu na ostale telefone, nego zadrzavaju cijene postojecim :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa oni ako mu stave odmah visoku cenu (opet cu uzeti za primer C7 i Telenor) u paketu prenesi 200 on kosta 34.990 i posle 6 meseci mu spuste za 2000 din. kad je skoro pred kraj u ponudi i to je to, i tako se meni vise neisplati uzimati sa ovim paketom telefon kod operatera.
Kad sam krajem 2008 kupovao N79 on je u prenesi 150 kostao 28.999 din. a u legalne prodavnice je bio oko 370 e. to se je vec isplatilo i otprilike je tad i bila usteda oko 10 mesecnih pretplata.
Kod jeftinijih telefona je ipak drugacije tu je vec povoljnija cena kod operatera, ali zasto je kod skupljih modela ovako ???

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Skupe modele kupuju oni koji imaju para, pa manje gledaju na ustedu. :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Они који имају пара и желе да плате доста, замислите некога ко је богат и каже да га је телефон коштао 1Дин. :blinky: Морао би полсле тога да стави кесу на главу, ствар је у томе што код нас богати купују скупе Нокиа телефоне и од скорo ХТЦ а на западу Верту и то наши оператери користе. Наравно има и оних пацијената који би и бубрег продали да купе добар телефон...
У сваком случају сви телефони се продају, значи да има купаца и докле год их буде било биће и такве цене 8)

Odgovori