Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Nema sta da se isplati, isto kao Telenoru sto se isplati.
Da malo zastite korisnike.

nismo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2012. 04:40

Post od nismo »

ni ja do sada nikad nisam prekoracio sve,pogotovo megabajte,gde god da sam imam wifi,cak sam nekad i mnogo vise koristio,pa nisam ni 500mb iskoristio,sad je otislo 900+

a da napomenem,12 januara mi je isteklo 2 godine,a obracun mi je 18og.

sad bas razmatram opcije,jos mi nije obracun zavrsen,razmatram,znam kad sam koristio net,to je 2x10min do faksa ,ako se to uklapa u taj period ,posto mi je isteklo 2 godine 12og,a ovo je napravljeno 14-17og to spada u onih 25% popusta,na 8000din ipak ispadne nesto osetnije.

usput nikad me nisu gasili,racune sam placao uvek,ukupno sam im dao 110 000din za 2 godine u mrezi za telefon i racune. sve cu to navesti u zalbi.

i navescu da sam hteo da predjem na paket 2000,jel mi savrseno odgovara zbog vece potrebe za komunikacijom i da se sada dvoumim i da ce razresenje te zalbe uticati na moju odluku o ostanku u vipu i 4200din mesecno i telefon od 30000 za 2 godine ili da im dam tih 8 soma i da se razidjemo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

nismo, nazalost mislim da ces da dobijes automatski odgovor da je potrebno da izmiris sve svoje obaveze, kao i da imas jos jedan obracunski period nakon prijavljivanja da zelis raskid saradnje... bla bla... Te da se oni raduju svakoj uspesnoj saradnji sa svojim korisnicima i sve tako okruglo pa na cose...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Post od 51Pegasi »

Evo jos primera gde korisnici navode da im je naplacen protok koji nisu napravili:
http://www.nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=526

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

Sta se desava sa onom grupnom zalbom, za koji smo kao popunili neki obrazac na netu?
Pre neki dam ni je stiglo neko Pismo od nekog njihovog advokata, gde pise da ako ne platim sad vec 28000 da ce podneti tuzbu.
Da li je os neko dobijao preteca pisma od advokata?

Milovanović
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 17. Mar 2012. 16:38

Post od Milovanović »

tomas.hokenberi napisao: Ako iskljucis data konekcije ("Rezim podataka iskljucen") nece biti aktivan gprs bez obzira na operatera.
Totalno se slažem,mislim da je nemoguće da to nije tačno

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od 51Pegasi »

Priča sa velikom potrošnjom se nastavlja. Ovo je jedini slučaj koji je uspeo da dodje do medija. http://www.youtube.com/watch?v=w7UwBOiLf9A
Savet je da se prati razvoj situacije i ukoliko se utvrdi da je greška u slučaju ovog dečka, tada svi treba da se žale na iznose koji su im naplaćeni po osnovu ove ogromne potrošnje.

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od Krile007 »

Koja je maksimalna brzina konekcije VIP-a? Pitam da bih mogao da izracunam koliko maksimalno moze da se nabije za par sati koliko im treba da prikazu obnovljeno stanje......mislim da bi trebalo da bude tesko posto imam 3gb net + 5000 smartova
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od m@c|-|oR »

Krile007, ako si konstantno na HSDPA (ili HSPA+, tamo gde ga imaju), možeš računati na oko 6Mb/s. To se svodi na oko 4MB u minuti ili oko 240-250 MB na sat.
Za ovo moraš da budeš u mestu, sa dobrim signalom i da skidaš nešto, bre. :)

Inače, slažem se sa onim što miodrage kaže - u takvim slučajevima se očekuje da se račun plati, pa se onda rešava reklamacija. U protivnom zadržavaju pravo da isključe korisnika zbog neplaćenog računa.
Ovo pominjem zato što sam imao dva slučaja (sa Mobtel/Telenorom, doduše) sa reklamacijom koja jeste bila rešena u moju korist, ali sam pre toga morao da platim račun, a višak mi je računat kao avans u sledećim računima.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od dzonsi »

m@c|-|oR, malo si pogresio u racunici,6Mb/s je 0,75 MB/s,to je 45 MB u minuti,a na sat 2700 MB u teoriji naravno :)

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od Krile007 »

Nadam se da nemam tu brzinu mada sam u Novom Sadu......2700mb na sat....pa nije ovo Amerika :lol:

m@c|-|oR, ali ako neko...skoro svako tacnije ima odredjenu platu i ima predvidjeno recimo 2 hiljade za mobilni telefon....odakle njemu da plati 30 hiljada a cela plata mu je toliko......
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od Azimuth »

Krile007, imas tu brzinu u NS. Barem je ja imam kod Sajma. :wink:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od m@c|-|oR »

Krile007, potpuno te razumem i potpuno si u pravu. Ono što sam hteo da kažem je da i kada nisi kriv u stvari si kriv dok ne dokažeš suprotno. Alternativa je da budeš isključen i ponovo uključen ko zna kad.
Takvi su nam operateri, na žalost.
U mom slučaju iznosi nisu bili tako visoki, pa sam mogao da ih platim i poštedim sebe nerviranja i gubljenja vremena.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od xerosoft »

Nazalost dodjoh i ja na takve muke u tekucem mesecu sam jos uvek a doslo mi je 13000 preko zaduzenja za internet,iako imama 2 gb u paketu uzeo sam listing online i stao da racunam mb i kb koliko sam potrosio dok mi nisu poceli naplacivat i stignem do racunice od 1,889mb potrosenog saobracaja isto tako mi je pokazalo kada sam proverio stanje medjutim sledeca konekcija po listingu je 35:47 sekundi iznosi potrosnju od 217,84 mb i na to mi je racunato 5169 din,a vec sam imao jos interneta u paketu kako je to moguce to mi nikako nije jasno plus sto jos ima par konekcija po 1000 din od po nekoliko sati trajala konekcija???????? ljudi dajte savet pomoc bilo sta :cry: :cry: :cry: :cry:
Iphone 4s white clear install

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od AquaZX »

Potrosio si 1889mb ali je to bez zaokruzivanja. Sa zaokruzivanjem izadje sigurno oko 2gb a sve posle sto si trosio je islo svetlosnom brzinom.

Net van paketa je izuzetno skup. Prebaci se na neogranicen net.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od telep »

Ne znam da li ste shvatili ali vip provera stanja ne vredi ku..u, nekada je to bilo tačno danas ništa ne valja. Baš sam proveravao za megabajte nikada ne znam koliko im treba da osveže (u kol centru kada sam se žalio za par hiljada veći račun mi je rečeno da treba 24 sata da se osveži), za pozive nije ništa bolje, sigurno mu treba 5+ sati. Jako zajeba.a situacija za one koji baš koriste net preko njih.

Dakle to što vi mislite da je vama ostalo 200MB kada proverite, to sigurno nije tačno, tako sam se i ja vodio da je to tačno, pa onda samo posle dva dana krenuli da se gomilaju megabajti i dodatne hiljade zaduženja, dobro pa je kod mene bilo 2-3 hiljade.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Ogromna potrošnja mb i reklamacija u Vipu

Post od miodrage »

Telep, ne znam za tebe, meni je provera prilicno tacna. Imaju 3-6 osvezavanja dnevno, i meni pokazuje realno stanje. Doduse ne koristim toliko net, costo za redovan update svega, malo vesti i to je to. Sve drugo wifi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori