A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

Danas videh reklamu u novinama da je promocija "50% vise" produzena do 10.februara... na sajtu i dalje pise do 31.01. pa ako nekoga zanima cisto da se zna...

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: VIP novosti

Post od NijeZauzetoIme »

da li jos uvek traje ekomotivacija? devojka oce da uzme L3 za dinar
a da racun ne predje1000
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Koren »

Baraba napisao:Telenor bi te do sada isključio i morao bi da platiš da te uključe u mrežu.
Ne znam da li si Telenor korisnik ali ovo nije tačno. Na Telenor postpaidu sam oko 6 godina i za to vreme su me gasili par puta i nikad nisam plaćao za uključivanje, samo odnesem uplatnicu kao dokaz i odmah me uključe. Dok devojka koja je na VIPu ako joj se desi da je isključe, plaća oko 400 dinara ponovno uključivanje u mrežu.

Takođe što se tiče toga kada gase. Ja redovno čekam da mi se skupe 2 računa i onda ih platim odjednom, nekako mi tako lakše. Primer kada gase:
- 5.2. stigne račun za januar koji treba da se plati okvirno do 20.02.
- Prođe ceo februar
- 5.3. stigne zbirni račun za januar i februar koji kao treba da se plati do 20.03.
- Međutim ako nije uplaćen bar januar, između 10. i 15. marta će ugasiti odlazni saobraćaj
- Ako ugase, dovoljno je uplatit samo onaj prvi mesec, u ovom slučaju januar i broj je aktivan iako se duguje još jedan mesec.

Tako da Telenor daje mesec i par dana da se plati račun pre nego što gasi.

Postoji šansa da su uslovi sa novim korisnicima malo strožiji jer nemaju staž u samoj kompaniji, ali ovo je iskustvo sa par Telenor postpaid brojeva u mojoj okolini.

PozZ

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

Koren, tako je bilo, ali izgleda da su te rokove malo promenili. posto mi je plata 25. u mesecu ja placam racun 25. najkasnije. do sada su prvu poruku "podsecanja" slali oko 48 sati po isteku roka naznacenom na racunu, znaci oko 22. ali u januaru su mi tu poruku poslali vec 18.1, a 23.1.sam dobio poruku da iskljucenja pocinju vec 29.1. do sada sam kazem, placao racun 25. u mesecu, i ovu poruku da iskljucenja pocinju nikada nisam dobio...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Koren napisao: Zasto meni ne daju, mamicu im... :D
Ja imam i Vip i Telenor broj, a zena samo Telenor... Rok za placanje 20. i iskljuce nas ako se u narednih 7 dana ne uplati, i Vip i Telenor. Ukljucenje kod Vipa me je do sada kostalo 150din, a Telenor mi, koliko znam, nista nije naplacivao.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Koren »

mb011, stignu te poruke naravno, samo sto ne iskljuce stvarno do pocetka sledeceg meseca. Sta da vam kazem, mozda ima razlike koliko je ko dugo korisnik. Evo danas je 5. a ja decembarski racun jos nisam platio i nisu me iskljucili. Cekam da mi stigne za dec i jan pa da platim odjednom. :)

radnik69
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 14. Dec 2012. 19:02
:: Nokia

Re: VIP novosti

Post od radnik69 »

Ljudi, potreban mi je hitno odgovor, sutra je klincu rodjendan i obecao sam mu telefon.

E sad, zakljucio sam ugovor od 2 godine sa mts-om a sada bih hteo klincu da uzmem telefon u vip-u isto na ugovor pa sad me muci to, da li mogu da idu dva ugovora preko mene ?

Isto tako, zena ima postpaid kod telenora (bez ugovorne obaveze) ali ima kredit (potrosacki) od 8000din pa da li bi ona, u slucaju da na mene ne moze, mogla da uzme ugovor na svoje ime - u vip naravno ?

Da li vip ima neke uslove po pitanju zakljucivanja postpaid ugovora (provere kredita, redovnosti placanja...) i kakvi su po top pitanju posto je zena imala par zakasnelih uplata rata za kredit ?

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

radnik69,

1) ugovor moze da bude na tvoje ime, za to nema nikakve prepreke. i kod istog operatora mozes imati tri (a ponekad i vise ugovora) na razlicitim brojevima.

2) i 3) proverava se stanje u kreditnom birou. potpisujes onaj papir da pristajes da te provere, i to rade na licu mesta, odmah se dobije odgovor. Vip je dosta nezgodan po tom pitanju, jer se bas dosta oslanja na taj izvestaj iz kreditnog biroa. znam jer sam i sam bio odbijen upravo zbog toga jer imam dug u mts-u, a koji je sporan, odnosno necu da ga platim jer je posledica njihove greske.

sve u svemu, ako supruga ima kasnjenje u ratama za kredit, moze se desiti da joj nece dozvoliti da uzme ugovor na svoje ime, mada kazem, sve zavisi kakvu informaciju dobiju od kreditnog biroa. ja mislim da banke prijavljuju kreditnom birou ukoliko je kasnjenje u otplati od 3 rate (nisam siguran, za ovaj info...). oni od kreditnog biroa samo dobijaju informaciju tipa da - ne, ima dug - nema dug, nista detaljnije od toga.

sam iznos kredita Vipu nije bitan, vec da je ono sto je zaduzenje na tom imenu, redovno izmireno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

radnik69, ako si ti po kreditnom birou sposoban, Vip ce da ti odobri ugovor i uredjaj. Sto se zene tice, ista situacija. Vip ima tu proveru preko kreditnog biroa, a to se obicno ne resava u istom danu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

radnik69
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 14. Dec 2012. 19:02
:: Nokia

Re: VIP novosti

Post od radnik69 »

Ok to je uredu mada sam malo skeptican po pitanju provere :unsure:
Da li su mozda vece sanse da ugovor zakljuci cerka koja ima 19 godina, jedan postpaid na ugovor i nije zaposlena a pritom nije imala nikakve veze sa kreditima i drugim glupostima ?

Izvinjavam se ako sam dosadan, samo zelim da se upoznam da ne bude sutra juri tamo juri vamo.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od mb011 »

radnik69, ako ima postpaid ugovor kod vipa, moguce je da je to prednost. ako ima kod nekog drugog operatora, onda, ukoliko nema dugovanja, to nema uticaja na sklapanje ugovora kod vipa. svakako moze da pokusa. od jesenas i operatori mobilne telefonije salju informacije kreditnom birou o dugovanjima korisnika...

radnik69
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 14. Dec 2012. 19:02
:: Nokia

Re: VIP novosti

Post od radnik69 »

Da javim losu vest :(
Danas su zena i cerka isle do vipa (ko za inat ja nisam) i nazalost nisu uspele nista da urade jer su zenu odbili a cerki nisu mogli ni da provere kreditni biro jer nema otvoren tekuc racun :o

Tako preostaje jos ja da probam pa cemo videti sta ce biti

U svakom slucaju hvala na pomoci

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: VIP novosti

Post od telep »

Kod VIPa mora ta provera, mada se secam da su u pocetku prodavali telefone kome su stigli.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

OOOOOOOpppaaaaaaaaaaaaaaaa....
Evo ga evo ga :D

https://www.vipmobile.rs/mobilni-uredja ... .2101.html

Nadam se da ce i druge Lumie brzo da dodju :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: VIP novosti

Post od Zligor »

Uh lepo lepo, po meni je vip operator #1 u zemlji, uvek prvi dobiju telefone a i cene su ok.

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: VIP novosti

Post od knjaz »

https://www.vipmobile.rs/poslovni/mala- ... .2086.html

Promacija za biznis korisnike, bilo bi dobro kada bi na ovu foru napravili neke porodične tarife.

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Re: VIP novosti

Post od aleksaa »

Ljudi vidim da svi salju mejlove operaterima,da izvuku neku promociju,pa evo resio i ja... :D

Pa ako neko ukratko moze da mi kaze: kako,sta,kome... da saljem. :D

Aj da cujem neke predloge,primere,savete.... :wink:
Sony Xperia P

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: VIP novosti

Post od fannY »

aleksaa, mislim da su slali mejlove samo ovi sto su hteli da dobiju promociju u Telenor mrezi,jer Vip i Mts vec imaju svoje promocije.Nek me ispravi neko ako gresim.:)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: VIP novosti

Post od iKe »

Mnogo novih vrhunskih modela na proleće u Vipu, i Nokia 920.

Slika
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: VIP novosti

Post od Freyr »

Zna li neko da mi kaze tacno, posto se na vip-ovom sajtu gubim, da li se moze ikako ućariti preko ekomotivacije ili na neki drugi nacin, prilikom produzivanja ugovora, paket je standard 700 a telefon koji se trazi :wink: je Galaxy SIII MINI? :unsure:
12 godina na forumu!

Odgovori