Kako promeniti svoj Caller ID?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
zex_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Nov 2014. 17:31
:: Samsung S4 mini
:: Nokia Asha 202

Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od zex_91 »

Potrebna mi je pomoc, tacnije odgovor na pitanje.
Raspitivao sam se na raznoraznim forumima ali nisam nigde dobio odgovor, nadam se da cu ga ovde dobiti.

Nisam znao kako da dam naslov temi pa sam stavio preusmeravanje poziva.

Ovako, interesuje me da li ima neka mogucnost da na primer zovem sa jednog broja telefona, a da se tome koga zovem na displeju ispise neki drugi broj telefona, a ne onaj sa kojeg ga zovem.

Imam jedan broj kojeg otplacujem mesecno uz box paket na kojem imam 500 minuta i imam jedan broj na dopunu kojeg koristim za raznorazne oglase. E sad mene interesuje da li ima opcija da na primer zovem nekog sa tog MTS broja sto ga mesecno placam i da mi se sa njega skidaju minuti, a da se tome koga zovem prikaze broj telefona od tog drugog broja sto koristim na dopunu.
Ta opcija bi mi trebala samo po potrebi, ne stalno. Samo kad treba zvati sa tog drugog broja.

Ne bi hteo nikom da ostavljam broj kojeg privatno koristim, a kredita na ovom drugom broju se nemogu naplacati. Ostaje mi dosta minuta pa bi se taman uklopio ako bi moglo da se podesi to sto sam napisao.



Poslao sam mail i mts-ovoj tehnickoj podrsci ali oni su mi odgovorili kako je to nemoguce da zoves sa jednog broja, a da prikaze drugi broj telefona tom nekom koga zoves.
Ja sam 100% siguran da moze samo sto oni to neznaju jer kad sam prodao nesto pre oglasa, covek koji je kupio to nesto, zvao me je sa mobilnog telefona kad je dosao, a prikazao mi se na displeju broj od fiksnog telefona sto me je zacudilo jer sam mislio da me zaove od kuce.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 18. Nov 2014. 18:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Promenjen naslov teme u odgovarajuci.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od Azimuth »

Pa kako mislis da to izvedes? To je neizvodljivo i apsurdno.
Sve i da je nekako izvodljivo, dolazilo bi do zloupotrebe jer bi mogao da cimas, smaras , uznemiravas sve redom i svaki put da stavis neki drugi broj.
Ono sto mozes da uradis jeste da saktijes tvoj broj, pa onaj kojeg zoves da ne vidi broj. To ti je jedina opcija ukoliko ne zelis da placas kredit.

zex_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Nov 2014. 17:31
:: Samsung S4 mini
:: Nokia Asha 202

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od zex_91 »

Veruj mi, i ja sam milio kao i ti da je nemoguce ali kad sam video da me covek zove sa mobilnog i da mi se na displeju pokazao fiksni broj, sad verujem da je moguce samo neznam kako.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od Lobachewsky »

zex_91 napisao: Ja sam 100% siguran da moze samo sto oni to neznaju jer kad sam prodao nesto pre oglasa, covek koji je kupio to nesto, zvao me je sa mobilnog telefona kad je dosao, a prikazao mi se na displeju broj od fiksnog telefona sto me je zacudilo jer sam mislio da me zaove od kuce.
zex_91 napisao:Veruj mi, i ja sam milio kao i ti da je nemoguce ali kad sam video da me covek zove sa mobilnog i da mi se na displeju pokazao fiksni broj, sad verujem da je moguce samo neznam kako.
Mislim da to jeste moguce i da to ima veze sa onim GSM/VoIP Gateway i kucnim PBX centralama.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od m@c|-|oR »

Radi i obratno - kad se zove sa fiksnog gateway-a prikazuje se mobilni broj. Ali to svakako ima veze sa provajderom usluga.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

zex_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Nov 2014. 17:31
:: Samsung S4 mini
:: Nokia Asha 202

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od zex_91 »

Pa znam i ja da ima veze sa provajderom ali mene interesuje kako ja da ubedim mts da je to moguce kad su mi odgovorili na mail da je nemoguce :dry: ?

Na nekom forumu sam dobio odgovor da ima neka android aplikacija fake id caller ali sve sto sam skinuo to je bilo za pozivanje samog seba. Na primer, nadjes se u drustvu koje je dosadno, podesis kad da te kao neko zove i u to vreme ti zvoni telefon pa se kao posle pravdas, zvala me svalerka moram kod nje :D .

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od Azimuth »

Jeste vi sigurni u to?
Ja jesam imao neki fiksni, u njega je isla SIM kartica, ali je bio fiksni. Istu karticu je bilo moguce turiti i u mobilni. Obratno je sito moglo. Zaboravio sam kako se zvaalo sve to. Kratko im je trajala ta varijanta jer nije bas da radi kako treba. U sustini se vezuje za 3 bazne stanice i cim izgubi signal od jedne telefon postoja gotovo neupotrebljiv. Da nije to to sto si video zex_91?

zex_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Nov 2014. 17:31
:: Samsung S4 mini
:: Nokia Asha 202

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od zex_91 »

Nemam pojma, znam samo da taj covek sto je bio kod mene drzi servis mobilnih telefona i da se verovatno meni pokazao broj telefona od njegovog servisa.
Znaci covek me je zvao sa mobilnog telefona kad je dosau u moju ulicu da izadjem napolje i pricali smo sve dok nije dosao do moje kuce, a na displeju od telefona mi se prikazao fiksni broj.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od matorix »

A sto se meni prikazuje neki 062 broj kad me cima neko iz Beca? Povremeno mi izadje taj broj koji vec imam u imeniku, ali sve cesce se taj broj prikazuje kao 062 na mom ekrancicu...?:/

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od misapop »

@matorix
I meni se to desava kada me neko zove iz inostranstva.Mada kada me zovu na mts,i taj broj je mts,kada zovu na telenor,broj je telenor,na vip,broj je vip.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od Azimuth »

Neko vas z. :D

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od misapop »

Ne zeza me niko,to se desava kada me majka zove.Nekad prikaze pravi broj,nekad skriveni a nekad neki levi iz mreze na koju me zove.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od misapop »

Procitaj ovaj clanak
http://www.blic.rs/IT/513836/ZABRANJENE ... aplikacije
Mislim da je u pitanju aplikacija pod rednim brojem 3.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od Drafer »

Moguce je to uraditi.
Bila je cak aplikacija na google play store koja se mogla skidati ali su je zabranili jer je to bilo ilegalno u Americi.
Radi nekako kao proxy, preko nekog servera koji koristi kao masku pa bude prikazan drugi broj.
Taj program se zove: SpoofApp
Android 12

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od m@c|-|oR »

ALi čoveku je prikazivao NAŠ fiksni broj. Ja sam gotovo siguran da je u pitanju neki gateway koji je čovek dogovorio sa opraterom. Ili, možda ima npr SBB/ORION fiksni pa tako može da se igra sa brojevima.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od misapop »

@Drafer
Ostavio sam link iznad tvog posta.Bas to o cemu ti pricas.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Kako promeniti svoj Caller ID?

Post od Drafer »

misapop,
U pravu si, nisam to video jer sam na poslu telefonom listao ovaj forum pa nisam sve video pazljivo.
Android 12

Odgovori