Koriscenje mobilnog telefona u USA

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
orthodox
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 19. Apr 2015. 22:32
:: htc wildfire s
:: lg optimus P II

Koriscenje mobilnog telefona u USA

Post od orthodox »

Postovani,

Nisam uspeo da nadjem odgovor na forumu, pa postavljam pitanje vezano za koriscenje mob u USA...
Boravicu tamo tri meseca, pa me interesuje sta mi preporucujete:
1. Da li je moguce koristiti mob koji ovde koristim (htc wildfire s)?
2. Da li je moguce (i preporucljivo) koristiti pretplatnicki broj (VIP) u romingu (slanje sms i koriscenje interneta za Viber)?
3. U slucaja da su negativni odgovori na prethodna dva pitanja, koja je najbolja preporuka za tromesecni boravak u USA (kupovati telefon tamo, kojeg operatera, uslugu za lokalne pozive i za sms ka Srbiji i Viber)?

Puno hvala...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Koriscenje mobilnog telefona u USA

Post od Lobachewsky »

orthodox napisao:1. Da li je moguce koristiti mob koji ovde koristim (htc wildfire s)?
Konkretno tvoj telefon samo gsm, ali ne i 3G mobilni net (jer ne podrzava frekvencije na kojima 3G radi u USA, vec podrzava samo 2g frekvencije). Ako hoces da koristis 3G tamo, telefon mozes da kupis i u srbiji, ali da, pored nasih (900/2100) podrzava i usa frekvencije (850/1900). Preporuka je naravno da kupis fon koji podrzava sve 4 frekvencije kako bi mogao da ga koristis i u Americi i u Evropi.
orthodox napisao:2. Da li je moguce (i preporucljivo) koristiti pretplatnicki broj (VIP) u romingu (slanje sms i koriscenje interneta za Viber)?
Moguce je, ali koriscenje interneta ni u ludilu. Cak ni za Viber. Cim tako nesto pitas, mora da ti naglasim - ni u ludilu, posebno ako si postpaid. Najbolje je ne koristiti nase kartice tamo, eventualno samo da ti budu dostupne, ali obavezno zvati vip da ti iskljuci data roaming. To ti je savet ako zelis racionalno da razmisljas, ako si neki japi ovo ono, i hoces da koristis vip u americi, ocekuj racune koji se mere u stotinama (sa viberom i hiljadama) evra. Dere roming da odes u madjarsku, a ne prekookeanski!
orthodox napisao:3. U slucaja da su negativni odgovori na prethodna dva pitanja, koja je najbolja preporuka za tromesecni boravak u USA (kupovati telefon tamo, kojeg operatera, uslugu za lokalne pozive i za sms ka Srbiji i Viber)?
Neki operator koji podrzava sim kartice (at&t, t-mobile), ja bih prvo njih gledao - da bi telefon koji tamo kupis mogao da nastavis da koristis u srbiji.

Sto se tice komunikacije sa srbijom, skajp i viber (neko viber koristi i za pozive, ne znam, meni skajp mnogo bolje radi). Naravno, americka kartica, bar 1GB mesecno (ako imas pristup wi-fi tamo u toku veceg dela dana).


Inace, telekom ima u ponudi nesto ovako - https://www.go4yu.com/mobile.html

Slika

Pa mozes i to da proucis.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori