Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Telenor novosti

Post od Nikola Vapa/CA »

Vip je skoro neupotrebljiv u mnogim mestima(moram da odem na sprat da posaljem poruku na nekoliko km od grada)sto mi je cudno jer iznajmljuje opremu od Mts-a.Telenor je najkvalitetniji ali i najnepovoljniji tj.najskuplji.Vip ima zanimljive promocije i najpovoljnije cene telefona ali kvalitet je problem.Mts najpovoljniji ako se ne uzima telefon vec naknadno kupi.(recimo mix xl,odlican paket sa 50% popusta).Da Vip ima dobru usluga izabrao bi neki paket sa 3gb neta zauvek,jer najvise koristim net,odlicna ponuda.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

Mene danas zvali iz Vipa da produzim ugovor, razmisljam se jako. Najvise mi odgovara ova Vip opusteno tarifa koju sada koristim (500 minuta, neograniceni minuti u Vipu paralelno, 5 GB net, neograniceno poruka). Nude mi Nova 3/4 +3GB net i paralelni minuti u Vipu neograniceno. Razmisljam :D
Meni Vip radi posao, ali ja zaista ne izlazim skoro nikad iz uzeg gradskog jezgra, osim na autoput, a to je pokriveno kako treba.
Nikola Vapa/CA, Vip sada opremu iznajmljuje od Telenora, sa mt:s su davno prekinuli saradnju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Telenor novosti

Post od dachakragujevac80 »

Nikola Vapa/CA napisao:Vip ima najpovoljnije cene telefona
[emoji15][emoji15][emoji15] To druze mozda u Austriji!


Sent from my iPhone using Tapatalk

svd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 03. Feb 2016. 18:14
:: sony z1

Re: Telenor novosti

Post od svd »

Vip ima najbolji izbor telefona,cak i solidne pakete ali su im opasne mucke sa potrosnjom neta

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Nikola Vapa/CA napisao:Vip je skoro neupotrebljiv u mnogim mestima(moram da odem na sprat da posaljem poruku na nekoliko km od grada)sto mi je cudno jer iznajmljuje opremu od Mts-a.Telenor je najkvalitetniji ali i najnepovoljniji tj.najskuplji.
To zaista zavisi. Ja koristim dual sim, telenor bas za internet, koliko puta mi je signal jako slab, ili pun a zaglavljen, pa mora da prebacim data na vip karticu. Iz mog iskustva Vip internet radi mnogo bolje i pouzdanije (probao sam i sa zamenom slotova, nista nije bilo drugacije, sto je sa druge strane pohvala za telefon).
Telenor me je jako razocarao, bas zbog tog elitnog imidza koji je po meni prenaduvan. Cak i po beogradu imam bolja iskustva sa vipom (koristim dakle obe kartice, ne pricam napamet).

Zasto imam telenor internet onda, zato sto mogu da raskinem odmah sutra, i zbog vece % pokrivenosti srbije - mada vip je (u poslednjih godinu-dve) pokrio skoro sve sto meni treba, nisam siguran da ce mi sledece godine telenor biti najbolji izbor. Kad promenim fon, verovatno ce to biti to... Dual sim mi verovatno nece biti kriterijum za sledeci.
miodrage napisao:Nikola Vapa/CA, Vip sada opremu iznajmljuje od Telenora, sa mt:s su davno prekinuli saradnju.
Te price ciju mrezu koristi su mozda bile aktuelne pre par godina, Vip je izgradio svoju 2G mrezu odavno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Kad pročitam neke postove ovde, pitam se da li živimo u istoj dimenziji. Pa Telenor u centru Novog Sada ima rupe u mreži! U Dunavskoj ulici pada na EDGE, dok kod glavne pošte mestimično gubi signal skroz, na Limanu kod Park City-a isto EDGE, kod mene u Šangaju ne možeš ni telefonski poziv napraviti jer signala skoro da nema. Ja sam ih se otarasio i više Telenor od mene neće ni dinara videti, a uskoro i sestra i devojka prenose brojeve u Vip iz istog razloga.

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od kvaka33 »

Ako Vip iznajmljuje opremu od Telenora ,zar onda situacija nece biti ista
Ilj ipak postavljanje repetitora zavisi inod samog operatera?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Telenor novosti

Post od vla-do »

Čitajući poslednje postove, stičem utisak da su se Telenor i Vip menjali za mrežu (opremu). [emoji1]
Do pred kraj prošle godine, kada sam se poslednji put zanimao kvalitetom signala Vipa, i dalje je bio loš(iji) signal od ostala 2 operatera. Tamo gde sam se ja kretao. [emoji846]

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

kvaka33 napisao:Ako Vip iznajmljuje opremu od Telenora ,zar onda situacija nece biti ista
Ilj ipak postavljanje repetitora zavisi inod samog operatera?
Pricas kao da je Vip mobile MVNO. Ta prica je bila aktuelna pre nekoliko godina, vip sada ima sopstvenu mrezu i sopstvene kapacitete koje iznajmljuje (Alo! mobilni) i koje ce iznajmljivati virtuelnim operatorima (Vectone Mobile).

Zaista se sporo menja misljenje kod ljudi, ja mislim da ce me i za 15 godina ljudi pitati dal bi trebalo formirati bateriju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od kvaka33 »

Nis ti dobro razumeo,nista ja ne pricam,postavio sam pitanje koje je vezano za post koji je napisao sugarcoated ass
Tacno iznad mog,ajde sad ponovo citanje pa da cujemo odgovor ako ga znas
Znaci,covek napisao sto je napisao ,ja postavio pitanje jel to tako a ti sada odgovoris

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

A ja sam vec odgovorio na tvoje pitanje post iznad njegovog, ali ni ti bas ne citas sta drugi pisu :wink: Vip ima izgradjenu svoju 2G mrezu odavno (zato korisnici imaju razlicita iskustva sa telenorom i vipom), 3G mrezu nikada i nije iznajmljivao od drugih operatera.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od kvaka33 »

Zasto bih citao 600 stranica da bih to saznao?
Covek napisao ,ja postavio pitanje ,ti pogresnog citirao ali i dalje pricas istu pricu
Kako ne kapiras da si dobrom odgovorio strucni deo ,ostatak nikako nije mogao da se odnosi na mene
Samim mojim pitanjem dajem do znanja da ne znam i da zato pitam
I ti opet istu pricu,auu kralju sta uzimas da i ja malo pozajmim kad se dokacim sa pojedinim strucnjacima na forumu,nesto me mrzi u zadnje vreme

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telenor novosti

Post od Lobachewsky »

Buraz, post je odmah iznad tvog. Kakvih 600 stranica?
Ne znam koji odgovor ocekujes da dobijes zaista. Najosnovnija informacija koja je vec napisana.
kvaka33 napisao:Ako Vip iznajmljuje opremu od Telenora ,zar onda situacija nece biti ista
Ilj ipak postavljanje repetitora zavisi inod samog operatera?
Ako iznajmljuje mrezu, situacija bi bila ista. 3G mrezu nikada ni jedan operator nije iznajmljivao jedan od drugog zato su iskustva za mobilni internet oduvek bila razlicita kod svih operatera.
Vip je zajmio 2G mrezu, kao "meksi" nacin da dodje na nase trziste, medjutim Vip odavno ima izgradjenu svoju 2G mrezu tako da su iskustva u prijemu signala generalno razlicita kod sva tri operatera - te je i prica o iznajmljivanju Telenor mreze matora nekoliko godina (kao i price zasto uzeti Vip kada je to ustvari XYZ mreza, a oni su takvi ili ovakvi).
Svaki operater gradi svoju mrezu.

Eto, i treci put isti odgovor u poslednjih 10 postova.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od kvaka33 »

E to ,odlican odgovor ,samo pogresnog si citirao ne znam da li si to shvatio,sto je i bila moja primedba
Meni si trebao da napises ovaj zadnji deo posta a sugarcoated assu ostatak ,jer je on dao konstataciju a ne ja
Nadam se da si shvatio gde si se zeznuo,ako nisi nema veze,umori me objasnjavanje
Bar saznah da Vip ima svoju opremu eto neceg sto nisam znao

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od sugarcoated_ass »

Šta ima meni da odgovara? Pa ti si postavio pitanje, ne ja. :D

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od kvaka33 »

Aahahahahaha

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Telenor novosti

Post od liman3 »

sugarcoated_ass napisao:Kad pročitam neke postove ovde, pitam se da li živimo u istoj dimenziji. Pa Telenor u centru Novog Sada ima rupe u mreži! U Dunavskoj ulici pada na EDGE, dok kod glavne pošte mestimično gubi signal skroz, na Limanu kod Park City-a isto EDGE, kod mene u Šangaju ne možeš ni telefonski poziv napraviti jer signala skoro da nema. Ja sam ih se otarasio i više Telenor od mene neće ni dinara videti, a uskoro i sestra i devojka prenose brojeve u Vip iz istog razloga.

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk
Ista priča sa mts-om.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor novosti

Post od mp3mp3 »


PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Pa koliko vidim nisu samo Play...koliko vidim PiS ima neke nove nazive i nove cene,veće!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Novi izgled sajta i nove vece cene paketa, sad pis s kosta 950. Cene i telefona i paketa vece od vipovih. :dry:
Na pri peid broj mi je stigla poruka da sada minute obracunavaju 90/60. A za post peid nigde nevidim da pise kako ih obracunavaju. :disgust:

Odgovori