MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Martin Mystere »

Inače, btw ne znači to što si rekao već pre znači "uzgred rečeno", ali hvala ti na onom "vi mladi"...

A za neke reči je glupo tražiti prevod (primer enter ili space), neki izrazi gube smisao u prevodu itd.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

pelleruma napisao:Hahaha, Nenad je jedan simpatican mladic. Malo ste ostri prema njemu, jer on u 90% slucajeva lepo stavi tacku, pa i zareze, i jedina mu je mana sto ne odvaja rečcu "ne" od ostalih reci i ta velika slova malo skrtari, ali uglavnom se moze shvatiti sta hoce da kaze. Meni npr. vise smeta ubacivanje engleskih reci i skracenica. Nekad su to i cele recenice. Ali razumem, citao sam nekad Steriju i u to vreme je bilo moderno ku.citi se sa ubacivanjem francuskih reci u razgovor, sada je to engleski. Inace, ili sto bi vi mladi rekli btw, i mene je zvao neki zenski glas iz Mts-a i, posto sam u Box4 paketu, kaze da je taj paket poskupio i sada je 3.600 (bio 3.200)i da mi daju za novi ugovor (ovaj istice u maju) 300 min ka svima, 3.000 u mrezi, 1Gb za telefon i zaboravih koliko sms-ova i povecace internet na 20mb/s. Fiksni prakticno ne koristim i njega su, citam, neki odjavili(zamrzli na 10 god) i ako je to jos moguce, uradio bih to. Tu je oko 600 din bezveze davanja. Blizu sam odluke da za 2.500 uzmem Kopernikusov tv i internet (imam sve kao kod Mts-a plus Fox-ove kanale, Cinemaniju, N1, kao i 6 Sport klub-ova i internet od 30Mb/s) da kod Vip-a uzmem Neo2. To bi sve izaslo isto 3.600 a po meni kvalitetnijeg sadrzaja, jedino ostaje onih 600 za fiksni...Ili da ostanem, ali da pitam, kad me opet kontaktiraju, da li moze da mi daju 500 min prema svima, poklanjam njima tih 3000 u mrezi i da mi daju HBO ili Pickbox upola cene, pa to im je oko 250 din manje, valjda nisu tolike cicije? pozZ

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Odes lepo kod nji,dobar dan dobar dan, vi ste taj i taj. Da, ja sam taj i taj. Sa njima neces moci na lep nacin nista da postignes ukoliko se odlucis tim putem.U Box4 paketu koliko znam, mozes da menjas sadrzaj paketa za mobilni. Pa umesto mix M, da bude mix XL. Kada su mobilni brojevi u box paketima, za njih vazi 50% popusta na pretplatu.Pozovi 733 da evidentiraju zahtev da te neko kontaktira iz sluzbe prodaje, i oni ce da ti ponude odredjen benefit u vidu 3 mesecne pretplate za 1 din ili nesto drugo. Kad bi poneo zahtev za raskid i ako te pozovu, trazi cetiri mesecne pretplate za 1din. Sad vidi sta tebi najvise odgovara. Ugovor za nastavak ili prekid saradnje, validan je onda kad obe strane daju svoj potpis.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Na sajtu mts vidim za vecinu telefona snizenje(cena).E sad nemoguce da im prodaja lose ide za vecinu modela,ili pokusavaju da na neki nacin omadjijaju korisnike.Dal je u pitanju losa prodaja ili neko spremanje.

NoobyNoob
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2018. 13:14
:: Sony Xperia XZ3

Re: MTS novosti

Post od NoobyNoob »

Pozdrav svima.

WinWin, LogicShop i jos neke prodavnice imaju partnerski dogovor sa MTS-om pa se moze kod njih uzeti telefon sa ugovornom obavezom pod istim uslovima kao u MTS poslovnici s tim sto imaju daleko veci izbor telefona od zvanicne MTS ponude. Zna li neko kako da dodjem do nekog spiska prodavnica koje na taj nacin saradjuju sa MTS-om? Zvao sam MTS kontakt centar ali devojka sto se javila nema pojma o tome, kaze da zovem prodavnice da pitam, kako da ih zovem kad ne znam koje su?

I zna li neko kako to funkcionise uopste, prodavnice ti daju telefon po nizoj ceni ako potpises ugovor sa MTS-om, pa im onda MTS plati tu razliku ili sta?

Unapred se izvinjavam ako je ovo pogresna tema, al nisam teo da pokrecem novu o MTS-u.

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

To mu tako nekako dodje.Ja sam isto tako pitao u beogradu u poslovnici mts, nisu znali da mi odgovore ,pitao call centar , sluzbu prodaje , niko nezna.
Pa ko ce znati , ja da sam znao nebi ih pitao.Kao da sam ih pitao spansko selo a ne neko klasicno pitanje.

eldiablo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 30. Mar 2018. 14:35
:: Moto e4 plus

Re: MTS novosti

Post od eldiablo »

Pozdrav svima!
Imao bih pitanje za MTS korisnike koji su u drugom mesecu (od sutra već treći) korišćenja mix L li mix XL, da li im se u sledeći mesec prebacuje internet koji nisu iskoristili? Recimo imaju 100gb a potrošili su recimo 80gb... Pitanje je da li im je prebačeno 20gb u sledeći mesec?
Ističe mi ugovor u Telenoru za nedelju dana pa gledam, vagam da li u Telekom MTS ili vip.
Onaj telenor play + 20 mi je smešan kada vidim neo 2 kod vipa (online prijava 3gb) ili ovaj mix L kod MTS gde u prvoj godini dobijate mesečno 100gb.
Imam dva telefona (jedan je krš i zreo za zamenu) i tri kartice sva tri operatera i koliko mogu da primetim pokrivenost je prilično slična tako da mi je svejedno gde ću, nisam emotivno vezan ni za jednog operatera.
Interesuje me samo gde interneta mogu najviše da dobijem,minuti su mi nebitni.

Deana*
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2017. 18:23
:: Iphone S6 plus

Re: MTS novosti

Post od Deana* »

Ništa novo. Produžiše promociju do 30. aprila.
I tako mesecima.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

eldiablo, ne prenosi se internet saobraćaj.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Sad sam dobio zvanični mejl,sa mailto:mts@info.rs u kome me obaveštavaju,na osnovu mog pitanja,da u skorije vreme neće menjati tarife,jer trenutne "zadovoljavaju" potrebe korisnika,uz trenutne promocije.Toliko.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Cuj zadovoljavaju... Mislim da je to vise ona politika da su i dalje najjeftiniji, jer drze najveci deo infrastrukture... Ja sam se dvoumio prosle nedelje da li u mts ili telenor i ostao sam i dalje u telenoru i ako mi je neko rekao da ce biti promene paketa od 1 aprila...

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: MTS novosti

Post od somi92 »

Danas me zvali iz mtsa, podneo zahtev za prevremeno produzenje (uo istice 20.08.), nude mi da ostanem na trenutnoj mix xl+ tarifi i kao 1 mesec za din i da biram telefon, zahvalih se i odlucih za mix xl sa 40% popusta za 1200 din i dobijam 100gb neta tokom cele uo. Negde oko 20. Aprila ce stici ugovor da ne bih placao penal i eto to je to, moze se preci sa full pretplate na manji paket i sa popustom i ranije...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Re: MTS novosti

Post od Esseker »

Moze li neko da mi objasni zbog čega omi naplaćuju palete vise ako se uzme telefon, a vec se uređaj otplaćuje na rate?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Nisam baš najbolje razumeo, ali postoje dve opcije kupovine telefona preko njih.
Prva je kroz paket i tada plaćaš pun iznos pretplate + ratu telefona. Cena telefona je niža tj kako oni kažu "povlašćena".
Druga opcija je da plaćaš pretplatu sa popustom, a telefon po punoj (maloprodajnoj) ceni.

Ti si, koliko sam razumeo, išao na ovu prvu opciju, pa je normalno da plaćaš to što plaćaš.

eldiablo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 30. Mar 2018. 14:35
:: Moto e4 plus

Re: MTS novosti

Post od eldiablo »

m@c|-|oR
Hvala na odgovoru! Prelazim najverovatnije u MTS, paket mix xl.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Nisam znao da MTS naplaćuje i njihovu čuvenu "3g pretplatu" i za tablete! :blinky: :uhuh: :dry: :x
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Od ponedeljka 16.04.2018 stupaju na snagu novi paketi, sa neogranicenim min i sms u nac saobracaju 3gb neta 100min poziv ka mtl mrezama, cena 1099 din plus jos 99din neka pretplata za neogranicen netbpo smanjenoj brzini sto izadje 1200 din kad se zaokruzi ili 2000din ako se uzima tel.Cene tel nisu jos poznate.Idem ja sutra da uzmem njihovu ponudu koju imam za mene bez telefona za 1024din sve neograniceno osim neta 5+5 prvih 12 meseci a drugih 12meseci samo 5gb i tri pretplate po 1din.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Ко ти је извор тих информација? Да ли је то објављено негде на нету?

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: MTS novosti

Post od Nenad-7791 »

Nebitno koje izvor informacija,zovi call centar pa proveri, neverujes.Poceli da gube korisnike pa brze bolje da ponude da zadrze i privuku.Opet su skuplji od vipa od 100 do 200din sa pretplatama bez tel.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Ne bi trebao tako odmah đonom da ideš ako te neko lepo pita za izvor informacija. Isto tako i administracija može đonom da ide na ovo tvoje pa da letiš sa foruma. Naravno da je ta informacija bitna u celoj priči jer jedno je proverena informacija a nešto sasvim drugo nagađanje ovog ili onog.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Одличан и надасве одмерен одговор, Ненаде, нема шта. :uhuh:

Odgovori