A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od shocky »

Ok, isto sam napisao. Al u kom trenutku mogu ponovo imati paket za 1000 din ili kada jednom kupim telefon od njih on vise nikada ne moze biti 1000din nego 1700din?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Može, kad ti istekne ugovor od 24 meseca pa onda opet ili popust ili telefon. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Pa kad izađeš iz te ugovorne obaveze. Sve je to vrlo logično i ovako posluju sve tri mreže od kad su počeli da prodaju telefone.

Nego, koje su razlike između odlaska u poslovnicu i online odabira tarife/potpisivanja UO? Jel ima neka začkoljica ili mi je svejedno? Pitam jer ozbiljno razmišljam da pređem iz mts u Vip.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od shocky »

Znaci ugovor je obavezan uz telefon na 24 meseca za 1700 din pretplate bez obzira i ako odma isplatio celu cifru za telefon?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Da jer ti telefon dobijaš po povlašćenoj ceni uz ugovor.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od shocky »

Hvala na konsultaciji !

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od kutijagreha »

Azimuth napisao:Pa kad izađeš iz te ugovorne obaveze. Sve je to vrlo logično i ovako posluju sve tri mreže od kad su počeli da prodaju telefone.

Nego, koje su razlike između odlaska u poslovnicu i online odabira tarife/potpisivanja UO? Jel ima neka začkoljica ili mi je svejedno? Pitam jer ozbiljno razmišljam da pređem iz mts u Vip.
Apsolutno isto. Jedino sto online imas prednost, tj da se u roku od 14 dana od potpisavanja ugovora, predomislis i raskines ugovor bez ikakvih obaveza i bez ikakvog razloga (pisanja obrazlozenja)

Mate 20 Pro

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Druga prednost online ugovora je sto ne moras da ides u poslovnicu i tamo cekas…
shocky, jeftinija varijanta je uvek uzeti telefon za cash preko oglasa, a ugovor da ide po povlascenoj ceni...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Azimuth napisao:Pa kad izađeš iz te ugovorne obaveze. Sve je to vrlo logično i ovako posluju sve tri mreže od kad su počeli da prodaju telefone.

Nego, koje su razlike između odlaska u poslovnicu i online odabira tarife/potpisivanja UO? Jel ima neka začkoljica ili mi je svejedno? Pitam jer ozbiljno razmišljam da pređem iz mts u Vip.
Online dobijaš i +1GB koje ne možeš dobiti u poslovnici. Sa koje mreže? Šta je razlog prelaska? U stvari ako je MTS zaboravi pitanje :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Razlog je signal kod kuće. Imam problem sa istim od letos, u kući mi je na Edge i periodično imam prekide tokom poziva tj ne prekine se veza nego niti čujem sagovornike niti oni mene. Da bih nesmetano obavio poziv, moram da izađem na terasu ili dvorište, a to baš i nije prijatno po ovom vremenu ;)
Uzeo sam onu Vip karticu na probu (ne znam kako im se zove ta usluga), i koliko sam primetio, osetno mi je bolji signal (jeste da je 1-2 crtice ali je 4G ili pun 3G), ali sagovornike normalno čujem i bez problema mogu da obavim razgovor. Na sve to imam i njihov "kućni net" paket pa i tu dobijam valjda još 10GB mesečno na mobilnoj tarifi, što za moje potrebe i navike (10 + Neo2/4 + 1 online) dođe praktično neograničeno.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od shocky »

miodrage, ima lepih ponuda na kupujem prodajem, krecu od 225e za p20 mate lite sto sam hteo da uzmem. Preko VIP-a bi izaslo oko 42000 din na kraju ako uzmem u obzir tih obaveznih 1700 umesto 1000 (700 x 24) i jos 25000 din vrednost telefona sto moze na 24 rate.
Mislim da cu ici na to da uzmem NEO 2 za 1000 din i lepo kupim u kesu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

shocky, moja racunica za iPhone Xr je bila sledeca: Vip 77400 din cash i 1700 din 24 meseca. Opcija za koju sam se odlucio je bila 24 x 1000 din Vip i 710€ cash preko oglasa.
Apsolutno se slazem sa tobom da uzmes preko oglasa, jer je jeftinije. Naravno, pregledaj sve, prodavac mora da ima puno pozitivnih ocena, i najvaznije, pogledaj garaniju kako ostvarujes. Ja sa time barem u prvih godinu dana nemam problema.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: VIP novosti

Post od Baraba »

Azimuth, iz istog razloga sam pobegao sa MTS, nije bilo šanse ni da me vrate sa onom promocijom od 100GB. Džabe internet kada ne radi poziv. Iz mog iskustva su VIP i Telenor slični, ako imaš SBB telenor je imao super set dodatak.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

@Baraba, imam Total, ali mi se nekako ne sviđa što su skuplji od ostalih i što se definitivno ne isplati uzeti bilo koji telefon kod njih.
Nije da meni ne radi mts, naprotiv, radi, ali imam tu i tamo problem prilikom poziva. Zato mi je Vip neki logičan izbor. Cena ista ili niža, eventualno i telefon da uzmem pa da ni tu ne budem na gubitku.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Da li VIP podrzava VoLTE pozive?
Miodrae je u pravu sto se tice kupovine uredjaja.Ja isto kupujem telefon za kes i paket sa popustom,usteda je min 100 evra.Medjutim ima mnogih kojima jdnostvno odgovara na rate pa cak i ta skuplja varijanta i ako jeskuplja.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

shocky napisao:miodrage, ima lepih ponuda na kupujem prodajem, krecu od 225e za p20 mate lite sto sam hteo da uzmem. Preko VIP-a bi izaslo oko 42000 din na kraju ako uzmem u obzir tih obaveznih 1700 umesto 1000 (700 x 24) i jos 25000 din vrednost telefona sto moze na 24 rate.
Mislim da cu ici na to da uzmem NEO 2 za 1000 din i lepo kupim u kesu.
Ali računaj da preko KP većinom nemaš važeću garanciju, dok preko Vipa uzimaš uređaj sa dve godine garancije. To što ti prodavci pišu da daju godinu dana garancije si na njihovoj milosti kako su raspoloženi ako nešto crkne, ali nemaš apsolutno nikakva prava kupca.
Pa ti vidi koliko ti se ta računica isplati. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

Ne mora pod obavezno da izađe skuplje nego u prodavnici da uzmem sa keš, šta više, izađe me jeftinije. Oglase ne gledam, interesuje me isključivo sa 2 godine garancije koju mogu da ostvarim kad god poželim, bez da imam neko cimanje ili bojazan kako će se sve rešiti.

Evo dva primera.

Iphone Xs 64GB + Neo 4 = 164400 - (pretplata sa popustom koju bih svakako plaćao) 33600 = 130800din. Taj isti telefon košta 158000 u iStyle npr.

Note 9 + Neo 4 = 136800 - 33600 = 103200din. Isti telefon u Tehnomaniji košta 124000.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Azimut u pravu si.
Ali uzmi moj primer.Kupio sam Mate 10 Pro uzet preko Telenor banke za koji imam papire i nije bitno na cije je ime(zvao Huavei centar i proverio pre kupovine),dobar sam oko 100 evra nego preko paketa.
Nisam napomenuo da se razlika ostvaruje kupovinom telefona sa garancijom od prvog vlasnika recimo sa ovog sajta.
U ovlascenoj Samsung ili Huawei prodavnici ako kupis takodje bude skuplje nego preko paketa.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

^ I onda vlasnik računa na čije ime je uzet telefon prestane da plaća račune iz nekog razloga i Telenor juri tebe da im vratiš telefon jer je on i dalje njihovo vlasništvo do isteka ugovora. ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od znemanja »

@sugarcoated_ass, a kakve veze ima telefon sa time što je vlasnik prestao da plaća rate. Ako vlasnik prestane da plaća rate, u zavisnosti od ugovornih odredbi, Telenor (operater) ima pravo da pokretanje izvršnog postupka i naplate preostalog iznosa preko javnog izvršitelja. Ako Telenor (operater) u takvoj situaciji traži raskid ugovora, shodno ZOO, svaka ugovorna strana vraća učinjene prestacije. Međutim ako jedna strana otuđi predmet ugovora, dužna je (u slučaju raskida) da vrati ono što je dobila otuđenjem predmeta ugovora. Prostije rečeno i duhu konkretne situacije, ako vlasnik telefona prestane da plaća rate, a prodao je telefon, u slučaju raskida ugovora sa Telenorom, vratiće ono što je dobio na ime prodaje tog telefona. Telenor ne zanima korišćen telefon.

Naravno, kupac uz najednostavnije i najprostije punomoćje sebe pravno obezbeđuje. Ali, nažalost, mnogi ljudi zaziru kada se bilo kakav pravni posao pomene ili bilo šta kod notara.

Bez sumnje najbolja kupovina je kupovina uređaja preko oglasa (neotvorena kutija) sa garancijom operatera i uz punomoćje. Kupac je apsulutno zaštićen, a plati cenu koja je manja od cene u regularnim radnjama i manja nego kod operatera, a dobije faktički nov uređaj.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori