Koji je vaš operater?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Koji je vaš operater?

Telenor postpaid
40
24%
Telenor prepaid
6
4%
VIP postpaid
39
23%
VIP prepaid
7
4%
MTS postpaid
64
38%
MTS prepaid
13
8%
 
Ukupno glasova: 169

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-77 »

naravno sentimentalnosti netreba uopste gajiti prema operaterima vec rreba gledati svoj interes i sta je vama povoljno.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Одг: Koji je vaš operater?

Post od zoreli »

Martin Mystere napisao: Btw. koji si paket imao, tj. imaš kod Telenora kad su ti izašli u susret?
Imao sam Prenesi i Surfuj 500 i to mi je malo bilo pa sam redovno debelo prelazio limit , sada mi je taman ovih 300 min i 1000 u Telenor mreži , poruka ne potrošim ni 100 mesečno a i 1gb neta mi se uklapa u mesečnu potrošnju .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Одг: Koji je vaš operater?

Post od Baraba »

Martin Mystere napisao:Naravno da neću imati sentimentalnosti, jedino što sam mislio da ih stavim pred izbor kad oni budu nazvali a ne da ja njima šaljem mail ali i ovo je vrlo realna opcija koju ću da primenim.
Btw. koji si paket imao, tj. imaš kod Telenora kad su ti izašli u susret?
Skoro sam prebacio broj iz telenora u vip i nisu zvali. Mislim da nisu zvali ni drugog kolegu sa foruma koji se prebacio. A pre godinu ipo kada sam prebacivao broj iz telenora zvali su i nudili 50%, odbio sam jer su i sa 50% bili skuplji od konkurencije.

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-77 »

u pravu si baraba telenor je i sa 50% popusta i dalje nepovoljan sa pa njihovim paketima.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Одг: Koji je vaš operater?

Post od Baraba »

Mozda vise ne zovu jer su videli da nema vajde, ko je resio da se prebaci se informisao i prebacice se.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji je vaš operater?

Post od Azimuth »

Mislim da vise uopste ne zovu kod prebacivanja. U poslednja 2 meseca nekoliko prijatelja se prosetalo po operaterima i niko nije dobio nijedan poziv...
Elem, Vip kontam da je sa ovom akcijom oko NG pregazio konkurenciju.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji je vaš operater?

Post od Baraba »

Kad si se ti kao zakleti telenorovac prebacio onda jeste :D

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Nenad-77 »

vip je sa njihovom ng promocijom premasio je konkurenciju i svaka im cast,dok mts tu i tamo nisu losi a telenor je nacisto ugasio.Ukoliko se poboljsa pokrivenos 3g signala na teritoriji srbije i ja cu mozda preci na vip sa kad istekne dvogodisnji ugovor kod mts,najvise zbog fleksibilnosti paketa u smartovima.

pancosu
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 03. Jan 2014. 01:59
:: Alcatel 995
Lokacija: Subotica

Re: Koji je vaš operater?

Post od pancosu »

Ja nazalost moram cekati novembar mesec da bih otisao i Telenora, precu u Mts i bicu prepaid. Jako sam se opekao sa Telenorom i ne mogu vise da trpim stu sljakavu uslugu i svakomesecno povecanje pretplate...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji je vaš operater?

Post od Baraba »

E pa sad. Ne povecavaju pretplatu svaki mesec.

pancosu
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 03. Jan 2014. 01:59
:: Alcatel 995
Lokacija: Subotica

Re: Koji je vaš operater?

Post od pancosu »

Pretplata mi je 1820.00, a do sada sam samo jednom dobio toliki iznos i to je prvi mesec koriscenja telenor paketa. Ostali su oko 2150.00, a sad zadnji 2850.00.Svaki mesec isto koristim i do sada sam samo net potrosio 2 puta. Imam paket prenesi i surfuj 1000...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Koji je vaš operater?

Post od mb011 »

Azimuth napisao:Mislim da vise uopste ne zovu kod prebacivanja. U poslednja 2 meseca nekoliko prijatelja se prosetalo po operaterima i niko nije dobio nijedan poziv..
Preneo sam prepaid broj iz mts u vip, i vidim propusten poziv sa 064789, dva sata pre nego sto mi je stigla poruka da je odobren prenos broja... Znaci ipak zovu, samo ne znam kojim povodom jer nisam video poziv pošto je broj potpuno sporedan...

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Koji je vaš operater?

Post od Martin Mystere »

Hmmmm, kako radi Tele(nor)patija...

Ja danas na poslu i zvoni mi mobilni - pogledam broj i odmah skontam ko je, nasmesim se, pomislim sou moze da pocne i javim se najkulturnije sto mogu. Sa druge strane neki batica iz Telenora i pocinje izokola sa pricom kako ja koristim PiS 1000 i koliko su oni videli da mi taj paket savrseno odgovara ali da li bih mozda nesto menjao u paketu...

Pitanje sasvim na mestu i ja pomislih "E tu sam te cekao, ribo"! Ne dozvolih mu da nastavi vec predjoh u protivnapad rekavsi mu da mi paket sto se tice sadrzaja sasvim odgovara ali da mi, kada je cena u pitanju, nikako ne odgovara i da mi MTS ukoliko potpisem sa njima ugovor bez uzimanja telefona nudi 50% popusta i u tom slucaju za upola cene dobijam skoro duplo vise sadrzaja, pri cemu mu spremno izdeklamujem sadrzaj MixNet L paketa.

Vidim njemu vec neprijatno, pa se vratim na Telenor i kazem da sam od njih dobio ponudu od 20%popusta koja ne zadovoljava i ako su spremni da izjednace ponudu Telekoma i ponude 50% spreman sam da ostanem kod njih u suprotnom bicu prinudjen da prenesem broj u MTS, sa naglaskom da shvati da je rec o povoljnijim uslovima i da tu nema mesta sentimentalnosti.

Coveku jos vise neprijatno jer zna da radi u pilicarskoj firmi i kaze da je za sada 20% najvise sto mogu da ponude ali da ce me, ako bude neceg novog kontaktirati... OK, kazem ja, moj broj znate i ako ste spremni da ponudite 50% verujem da mozemo lako da se dogovorimo te dodah da mogu da me kontaktiraju do isteka ugovora i ako me do tada ne pozovu nakon toga vise nije ni bitno da li ce...

U nacelu meni je apsolutno nebitno da li ce me zvati ili ne jer ne gubim nista ako predjem kod MTS ali ne gubim ni ako ostanem kod Telenora uz 50% popusta, bez obzira sto znam da daju manje minuta, poruka i neta za skoro identicnu cenu jer u svakom slucaju ne potrosim ni to kod Telenora pa da mi sad ta razlika bude nesto bitno. Sada mi je bitnije da vidim koliko im je stvarno stalo da zadrze starog korisnika ili ce radi neke sice da puste sve niz vodu...

DrogbaNS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 19. Okt 2014. 18:01
:: samsung

Re: Koji je vaš operater?

Post od DrogbaNS »

Da li neko moze da mi uporedi tarife mts(miks L), telenor(prenesi i surfuj L) i vip(smart 700), koja je najbolja u odnosu cena i sadrzaj u tarifi?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od miodrage »

DrogbaNS: Zavisi sta ti treba od paketa. Ako sve koristis podjednako, mt:s je sto se mene tice najbolji izbor, jos sa 50% popusta... Gde ces vise? Ako dominantno koristis pricu, kao ja, gde ti treba 400-500 minuta mesecno, poruka prakticno nista, i eto, da imas neki net, Smart paketi su zakon. To je neko moje misljenje, i neke moje potrebe, ja koristim Smart 1000, i u potpunosti ispunjava sve moje potrebe
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Koji je vaš operater?

Post od PetarI »

Ajde sad druže,ti kao verni korisnik Vip mreže,ja te molim ako znaš da nam objasniš nešto,mada to i nije za ovu temu ali ajde...To tarifiranje 90/60 šta konkretno znači.Definitivno sam čuo jedno 6 varijanti.
Sinoć u Merkatoru sam čuo najinteresantniju,da Vip čuva nas potrošače time što poziv od 60sec.+1 sec. ne tarifira sa dva smarta nego da kažem smart i po...Ono što ja znam je da se razgovori do 1 min tarifiraju sa 1,5 min,a razgovori preko 1 minuta sa dva(kao i kod svih.Da napomenem da me je to tarifiranje 90/60 i oteralo od Vipa,a ne posklupljenje koje bih na kraju i prihvatio,jbg.svuda kod nas je tako.Samo te molim da ne bude ono kako to tarifiranje i ne primećuješ u celini...Eto.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od miodrage »

Iskreno mislim da je tarifiranje takvo da se prvih 90 sec racuna kao 1, ili 2 Smarta, nikako kao 1.5, jer ja cesto gledam stanje racuna i nijednom nisam video .5, uvek je ceo Smart.
Ali da mi nista ne znaci to si u pravu jer moji razgovori su retko kraci od 70-80 sec.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Koji je vaš operater?

Post od Lobachewsky »

miodrage, uvek ceo smart? Na koju foru? Meni zaokruzuju na dve decimale... 485,76 npr.

PetarI, pise da je zaokruzivanje na 90+60 sekundi. Prema tome, jedna sekunda ti je ustvari 90 sekundi tj. 1,5 smarta; 90 sekundi je takodje 1,5 smarta; 91 sekunda je isto sto i 150 sekundi, a 1 smart je 60 sekundi, znaci 150s je 2,5 smarta itd.
Ne obracaj paznju na njihove izjave, oni mora nesto da napisu pa makar to ne bilo logicno cak i njima samima.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji je vaš operater?

Post od miodrage »

Lobachewsky, pogledaj u aplikaciji Moj Vip. Ovo .xy je zbog neta. Po meni 90/60 nije lose ako su ti razgovori mahom preko 60s, sto meni definitivno jesu. Posto niko ziv ne zna sa sifurnoscu, ja sam sebe radi uvrteo u glavu iluziju da je prvih 90 sec 1 Smart i da me Vip ustvari casti :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Koji je vaš operater?

Post od PetarI »

Ja bih rekao ovako.Razgovor do 60 sec. se tarifira sa 90 sec. a razgovor od 61 sec. se tarifiraju sa 120,tj Smart i po i dva Smarta.

Odgovori