MTS uveo zaokruzivanje za SVE prepaid pakete!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

DA, da.... :D :D :lol: :x Bas treba da pokazemo zube gallee I da pokazemo ko smo i sta smo!!!!!!!! 8)
KISS ME I AM 93

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Daddy Yankee napisao:A šta treba da se dobije nova kartica? (Pošto su jednoj drugarici ukrali fon, pa ne znam kako bi mogla dobiti novu, pošto je pin svakoj kartici 0000 :unsure: )
Pa licna karta i nista vise.
E sada razlika je gde je kupila karticu, tj ako je to uradila u poslovnici (ili se naknadno registrovala) onda zavrsi odmah (cak se i aktivira odmah a ne kao ja pre par godina da cekas 24h na aktivaciju) e a ako je kupila na trafici i sl onda ce morati da dodje popnovo posle dva dana pa ako se niko nije javio da kuka sto su mu iskljucili broj uzme novu karticu..... a ni cene nisu vise sulude....

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

tnx skeptichni chicha, jer normalno svaki normalan čovjek baci omot kad kupi karticu :P , a to ako niko ne kuka da ti vrate karticu, to je dobar fazon :D

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Pazi fazon ili ne ali zamisli da imas solidno lep broj kupljen na trafici i onda neko kome se isti svideo dodje da ga zameni kao izgubljen ili ukraden :uhuh:
E da to je cuvena urbana legenda (u koju ja licno ne verujem ali do bro de) iz mt:s-a, naime kruzi prica da se nekome od njihovih operatera javila usplahirena korisnica koja ja zelela da blokira izgubljenu karticu, problem, pa naravno u pitanju je bio privatni broj pomenutog operatera....

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Ne znam cini mi se da su stvarno i poskupeli i izbezobrazili se. Pogotovu za prepaid, jer sam vec dugogodisnji korisnik prepaid paketa. Razmisljam se o pospaid tarifi MIX, 500 din mesecno 125 minuta za sve mreze i da me ne boli glava, ili u nekom krajnjem slucaju imam 062 broj, pa da se sa tog telefona prebacim na postpaid. Sta vi mislite o tome? Svaki predlog je dobrodosao.

Evo tipican primer. Vratio sam se iz Amerike, uplatio 500 din, nije mi trajalo ni 3 dana, okrenuo sam mozda 6 telefona i pricao po 3-4 minuta, poslao desetak poruka. i sve je nestalo...ja shock... znaci uzas. :disgust:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa nemoguce... neka si pozvao 6 ljudi i pricao pola sata i poslao (racunacu prosek 5 min/razgovor) 10 sms-ova, racunica ne stima.
Racunacu da si TOKI tarifa:
6*uspostava veze (1.77 din)=10.62
6*5 min price (8.26+3*5.70+2.06)=164.52
10*SMS=21.20
Ovo sve izadje nesto manje od 200 kinti. Ili si vishe zvao, ili si jos sto sta koristio (GPRS, placanje parkinga...)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Lobachewsky, koristio sam i 063 post paid i sada sam na 064 isto post paid....37% jeftiniji racun mi je iznosio u istom cenovnom rangu (sada je bell 400) jer kad uporedim mesecnu potrosnju znaci odlazni pozivi u telefonu sa njihovom verzijom ne slaze se uopste uvek ima 20tak minuta koji nekako iscure(telenor u pitanju) dok kod mts-a za ovih godinu dana nije takav slucaj ralikuje se u 10tak sekundi...e to meni nije jasno kako je to moguce(sto je jos jace ne znaju ni oni sto prodaju te pakete u telenoru a da ne govorim u call centru gde mi kazu da sam ja razgovarao a ne oni)???? :blinky:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Cini mi se da nisam vise zvao , mozda gresim, sta znam ali nekako ranije je prepaid bas bio ok, sada su stvarno digli cene. I najvise me privlaci ovaj MIX postpaid paket, 500 dinara mesecno, 125 minuta za sve mreze...125 poruka ...mislim da je to i vise nego dovoljno...
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

VladaII, jeste zanimljiv paket ali pogledaj koliko je uspostavljanje veze... citavih 2,90 + PDV sto je cini mi se previse. Meni je sve to jako konfuzno, mnogo paketa a nikakvog reda tj. azuriranja postojecih. Nista nije bolja ni ponuda ostalih operatera osim vip-a koji ima samo jednu tarifu sto je mozda i pametno.. A sto se tice pre paid-a, i ja sam primetio da mi nestaje kredit u enormnim kolicinama, kao da duplo vise pricam, ovo jednostavno nije trebalo da se desi Telekomu, ogromna greska. Mozda ce to ispraviti kad vide sta su naradili a mozda i nece, ne znam. Jednostavno mi nije jasno da u ovom talasu pojeftinjenje sto se telefonije tice oni udaraju kontru i zaokruzuju prvi minut..

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Najbolji paketi su bel200 i bel400

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

To je prije bilo na mobi's-u (sadasnjem m:tel-u) u RS ali su uveli tarifiranje po sekundama od prve minute ima vec izvesno vreme.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Azimuth napisao:..... ovo jednostavno nije trebalo da se desi Telekomu, ogromna greska. Mozda ce to ispraviti kad vide sta su naradili a mozda i nece, ne znam. Jednostavno mi nije jasno da u ovom talasu pojeftinjenje sto se telefonije tice oni udaraju kontru i zaokruzuju prvi minut..
Ha pa TELEKOM je to :uhuh:

Ne da im se to "desilo" nego su sada odlučili da "unaprede" i postpejd :?
Dakle na radost svih "prijatelja" u BEL tarifama (od BEL 50 do BEL 1000) od sutra 1. Decembra dobija se 40% više besplatnih minuta ali i počinje tarifiranje sa zaokruživanjem prvog minuta uz podizanje cene uspostave veze na 1.9 din +PDV :disgust: :disgust:

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

iznenadjenjima nikad kraja...
steta samo sto jadan narod ne zna sta mu se iza (sneznog belog) brega valja...
ali neka
all is not lost, ostali su i dalje tarifni dodaci pa ce ljudi morati da vode racuna i da se dopunjuju njima kako kome bude odgovaralo
Remember, remember
The 5th of November

Optimus_Prime
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 02:40
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od Optimus_Prime »

Jedino su Mix i Hello paketi ostali na obračunski interval od 1 sekunde bez zaokruzivanja i Fresh paketi sa obračunskim intervalom od 30 sekunde.

A sto se tice povecanje minuta na bel paketima to vazi samo za decembar i januar kao novogodisnja promocija.
Nokia N73 + Samsung U700

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

ne Optimus_Prime,
pvecanje za dec i jan je vece od povecanja uopste
treba malo bolje pogledati
ali nisu se nesto pretrgli
samo koliko da stignu vip
Remember, remember
The 5th of November

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

sajt kaže ovako
I to nije sve!
U toku decembra i januara svaki BEL korisnik svakog meseca dobija dodatne besplatne minute i SMS poruke. Više informacija o novogodišnjoj BEL promociji možete pročitati ovde.
i još kaže ovo
Od 1. decembra svi BEL korisnici svakog meseca dobijaju dodatne besplatne minute i SMS poruke.

Korisnici BEL tarifa imaju mogućnost da minute i SMS poruke uključene u mesečnu pretplatu potroše u naredna tri meseca. Na primer, minute i SMS poruke koje je korisnik dobio uz novembarsku pretplatu može da troši do kraja februara.

šta god im to značilo
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Jao ne mogu da verujem kako su s@%*ali Bel pakete time sto se zaokruzuje prvi minut razgovora. Aj da se to zaokruzuje posle potrosenih besplatnih minuta, nikakav problem ne bi bio, vec smradovi zaokruzuju i taj besplatan saobracaj :disgust: . Samo me zanima da li ce na Mix-u ostati tarifiranje po sekundama, pa da se prebacim i vratim svojim kratkim razgovorima. I jos jedno sra^%e, konkretno u vezi Postpaid extra: dodaj sms poruke, prvo se skidaju poruke sa Bel-a, pa tek onda sa tog dodatka. Malo je 3 operatera za ovu zemlju
w810 + 8GB

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Koliko je meni operater rekao: Paketni saobracaj se ne zaokruzuje vec onaj kad se probije paket.

E sad da li ce tako biti u praksi, to ce neko da nam potvrdi ali tek kad proradi provera stanja :shock:

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Pa sto kaze operater nista ne mora da znaci,recimo meni je receno da mi se prenose i besplatan MMS iz belsms paketa, i kada sam ukapirao da mi naplacuju, ja sam ih pozvao,a oni meni zao nam je nije vam dobro rekao operater, tako sam poludeo, a najgore mi je kada skapiram da nemam sta da radim da necu slucajno da ih tuzim :) il da menjam mrezu, ma svi su oni isti...
A sto se tice naplacivanja uspostave razgovora, po mom dosadasnjem iskustvu to je tek posto se potrosi besplatan saobracaj.
6630

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

AquaZX, naravno da bih voleo da je tako kao sto ti kazes, ali meni je operater-ka pre pola sata rekla da se taj besplatni saobracaj zaokruzuje :) Znaci oni nemaju pojma, znaju samo onoliko koliko pise na web sajtu mts-a, pa kako ko to protumaci. Ostaje nam samo da sacekamo jedno 10-20 dana da proradi servis za proveru stanja :)
w810 + 8GB

Odgovori