Kolika ti je brzina protoka?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Вероватно је цела мрежа много оптерећенија него раније, због силних 3г модема који су у употреби...
Слобода или смрт

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Moguce, videcemo dal' ce vipovci da odrze kvalitet na nivou. Ako ne, imacemo dva mts-a... :dry:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Isto i ovde... dosta je nestabilan. Ja razmishljam da po isteku ugovora predjem na TeleSmor. :dry:

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Teoretske i realne brzine u Telenor Pametnoj mreži

GPRS
Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 114 kbps na downlink-u i 56 kbps na uplink-u. Korisnik može da očekuje realne brzine od oko 40-50 kbps na downlink-u i 15-20 kbps na uplink-u.

EDGE
Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka je više od tri puta veća u odnosu na GPRS i iznosi 384 kbps na downlink-u i 88 kbps na uplink-u. Realan protok od oko 100 kbps na downlink-u i oko 40 Kbps na uplink-u obezbeđuje osnovne internet servise, web pretragu, e-mail i korišćenje novih aplikacija.

HSPA
Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 14 Mbps na downlink-u (HSDPA) i 2 Mbps na uplink-u (HSUPA). Realni protoci se kreću od 4 – 6 Mbps na downlink-u i oko 1 Mbps na uplink-u, i obezbeđuju naprednije data servise: brzo surfovanje, download muzike i videa, streaming, youtube, skype…

HSPA+
Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 21 Mbps na downlink-u i 5.76 Mbps na uplink-u. Realni korisnički protoci se kreću oko 8 Mbps, a u boljim uslovima idu i preko 10 Mbps na downlink-u i oko 1.5 – 2 Mbps na uplink-u.

Zamenom poslednje bazne stanice u Nišu i njenim puštanjem u rad u ponedeljak, 19. decembra, fizički je završeno renoviranje Telenorove mreže. U narednom periodu u fokusu Telenora će biti još intenzivniji razvoj brzog prenosa podataka.

#korisno
iPhone 6 Plus

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

evolution, :uhuh: na telenoru sam, HSPA nikad nisam video ni 4 a kamoli 6Mbps, takođe HSPA+ nikad ne video 8 a tek 10Mbps :lol:
Govorim za centar BG i centar NS, pun signal. Gde da odem da vidim ove brzine koje pominješ?

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

HSPA i HSPA+ pokrivenost odredjene lokacije možete proveriti na sledećoj mapi: http://www.telenor.rs/sr/O-Telenoru/Mre ... ezolucija/

Mape su bazirane na predikciji pokrivenosti na otvorenom i ne garantuju u potpunosti pokrivanje signalom na konkretnoj lokaciji. Kvalitet signala može biti narušen zbog uticaja sredine i objekata u okruženju.

Takodje, mobilni uredjaj koji se koristi za pristup internet mreži može imati ograničenja u pogledu brzine interneta.
iPhone 6 Plus

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Džabe da gledam mapu, kad ne znam gde telenor garantujete potpuo pokrivanje signala koji nije narušen uticajima sredine.
Dakle, gde na konkretnoj lokaciji kvalitet signala nije narušen utacajima sredine? Gde konkretno mogu očekivati da vidim REALNE brzine iz gore pomenutog teksta?
Uređaj je SGS2, uzet u telenoru, verujem da nema nikakva ograničanja, kao ni laptop na kom koristim internet.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Kontam da je sve to na papiru i u idealnim uslovima kod sva tri operatera zaista tako kako kazu. Medjutim, u praksi je sve mnoooooogo drugacije. Al sta ces, dobra prica i reklama prodaje :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Azimuth, od sad, kad budem kupovao bilo internet ili telefon preko operatera, tražim konkretno gde ispunjava to i to sa papira, maltretiraću ih maksimalno dok mi ne nacrtaju ako treba. Ako ne dobijem to što piše na papiru, ima da ih tužim za prevaru i obmanu. Sad se isto razmišljam da pokrenem tužbu, nigde ne vidim ovaj REALAN internet. Treba neko da opameti ove operatere, da na papir stavljaju ono što mogu da ispune :x

BIO sam zadovoljan telenorovim internetom, kažm BIO, sad kad sam video kojim se REALNIM brzinama hvale NISAM zadovoljan, te brzine nikad nisam nigde video.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Baraba, mozes da ih tuzis, ali svuda lepo pise Internet brzine DO toliko i toliko. Nigde nemas zagarantovanu najmanju brzinu. Izgubices parnicu i pre nego je pocnes.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Tako ti je i sa kucnim internetom,svugde pise do 4 mb/s npr,ma uzasno im radi net,koja crna pametna mreza kada jako cesto gubi 3g signal...

limoonche
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Feb 2010. 16:51

Post od limoonche »

Imam HP Pre 3, odnosno nekadasnji Palm, koristio sam prepaid telenor karticu do pre neki dan , brzina protoka u telenoru nije isla iznad 0.5, 0.6mbps! Kupio sam danas prepaid karticu Vip, izmerio brzinu i to na mirijevu 4!! oko 1.5 do 2 mbps! Telenor ni u teoriji nije isao vise od 0.6 i to u centru Bg-a po raznim lokacijama, Nbg-u, i NS-u... Inace sto se tice surfovanja na WebOS-u jedino je malo brzi browser na Ios 8)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Post od bata bogdan »

Uredjaj: HTC Desire HD
Tarifni paket:Telenor Prenesi i Surfuj 2gb
Lokacija: Novi Sad + okolina

SlikaSlika

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

znam da ce na mene sad svi da prospu drvlje i kamenje i da me grde , al ja moram samo da iznem utiske od preksinoc, a da mi neko ne zameri na tome.
na 700 metara od centra Valjeva (Naselje Kolubara 2) u kaficu, drugar mi je na Mix netu L ili slicnom, pokusava da mi pokaze slike neke cice na fejsu, (ni ja ni on ne mozemo da nahvatomo wi-fi) ma kakvi, ne moze to da ucita nema sanse, Ja mu kazem, prebaci na 3 g ovako ti radi samo Edge, on prebaci, i ima 1-2 crte 3 g-a, pali pponovo i umesto HSDpa i 3 G mreze nestaje i ponovo se pojavljuje edge kada treba da ucita stranu. Uzimam telefon i gledam stranu rezultati.com , veoma jednostavna i ucitljiva, ali ma kakvi jedva radi i jedva uspevam da vidim rezu jedne tekme. Palim data delivery na mom posto nemam net paket, ucitava se sve skoro kao da sam na Wi-fi signalu dvo megabitnog protoka, ali zato me 1 Mb kosta 60 dinara :blinky: pa ko je tu lud, deru belog boga :angry: ne zna se sta je gore, dal ovi sto jedva ucitavaju, ili ovi sto se ponasaju kao da svi imamo naftna polja u dvoristu :wacko:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Banega, to je i moja glavna zamerka mt:s-u, i to sam vise puta i napisao. Nemaju stabilan 3G signal.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

miodrage, ako cemo precizno ne radi se tu o "stabilnosti 3G" signala, vec o slaboj pokrivenosti baznim stanicama koje podrzavaju 3G(+). Telefon kada je ukljucen 3G prvo pokusava da nadje 3G baznu stanicu, koja cesto bude udaljenija stanica od najblize, i ako je nadje prijavi da je dostupan 3G. Kada komunikacija zapocne i nastupe problemi (prevelik broj retransmita i prevelik error rate), telefon se rekonektuje na blizu baznu stanicu koja najcesce obezbedjuje samo gprs/edge. Meni npr. mt:s 3G kid kuce (gde mi ne treba posto imam ADSL+WiFi router) sasvim lepo radi i ostvaruje pristojan protok, medjutim tamo gde mi obicno treba (izvan grada, i u nekim drugim delovima grada) se cest desava da pada na gprs/edge.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Post od kenzoki »

ja razmišljam da prvi put uzmem postpejd i to telenor prenesi i surfuj 150 pa me zanima sledeće -
piše da posle prvih potrošenih 150mb smanjuju brzinu neta dok ne doplatiš da je vrate u normalu.

koliko je tačno spor taj usporeni net?

generalno mi je u paketu najbitniji net, fon i poruke manje i da bude što jeftiniji paket :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

kenzoki, secas se kako je nekada radio dial-up? E pa to je maksimum koji mozes da ocekujes po potrosenim MB iz tarife. Drugim recima, vise ces se nervirati nego sto ces se nacitati/nagledati sadrzaja sa neta ;)
Pametnije ti je onda da predjes u Vip i uzmes neki od Smart paketa, oni su najfleksibilniji.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

kenzoki, pridruzujem se ovome sto je Azimuth rekao, i mislim da je to najbolja opcija. Uzmes mali Smart paket, i ako mozes, uzmes za 500 din doplatis i dobijas jos 1 GB neta, i mozes neki telefon jos da uzmes makar i za dinar, pa ga prodaj za neke male pare, cisto da malo i vratis koji dinar nazad.

EDIT: Da pojasnim - uzmes recimo Smart 120 (490 din), to ti dodje 120 minuta ili 120 poruka, ili neka tvoja kombinacija. Za jos 500 din, imas 1 GB neta sto bi trebalo da ti je dosta. Znaci 990 din za 120 kredita za minute i poruke, i 1GB neta... po meni sjajna ponuda.
Poslednja izmena od miodrage u Pon, 26. Mar 2012. 00:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

kenzoki, nakon potrošenih mb iz "Prenesi i surfuj" paketa, postoji mogućnost da aktiviraš tarifni dodatak "Surfuj brže" i da za cenu od 290 din. dobiješ dodatnih 500mb interneta po punoj brzini. Ali ne znam koliko se to isplati... Pridružujem se mišljenju da su "Smart" paketi najbolja opcija za tebe.

Odgovori