MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Meni ističe 13.01. i trenutno sam na Omorika 1, juče sam dobio sms da se javim na 064733. Posle mog poziva, zvali me i nude sledeće: da pređem na Omorika 2 i prvih 12 meseci plaćam Omorika 1. Dobijem dodatni 1GB i 3 pretplate za 1din. Sve ovo važi sa i bez telefona. Ukoliko se uzme i telefon, te prve 3 pretplate za 1din znače da ne plaćam ni rate telefona. Deluje kao ok ponuda, ali sam tražio Omorika 2 po ceni Omorika 1 paketa na 24 meseca sa ili bez telefona. Videćemo šta će ponuditi kad podnesem zahtev za prenos.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Navlakuša da bi prešao na viši paket.

Strpi se, ne potpisuj ništa dok ti ne istekne ugovor. Kad slobodno raspolažeš svojim brojem imaš prednost u pregovorima.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Ma naravno, ne bih ja pristao da im više plaćam, ali pristajem da dobijem veći paket po ceni manjeg sa sve banditima koji uz njega idu.
U svakom slučaju, što se signala tiče, kod kuće mi definitivno više odgovara Vip, bolji signal imam, na MTS mi prilično varira u poslednje vreme.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Azimuth, To nažalost nije nikakva specijalna pogodnost, to nude svima, imaš to javno na njihovom sajtu. Svi koji zaključe ugovor na Omorika 2, prvih 12 meseci plaćaju cenu Omorike 1.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Pa to i kažem, pre isteka ugovora nude standardne usluge.

Na zahtev za prenos broja su galantniji.

Dva puta sam tako uradio. O oba puta dobio mnogo više nego što su u startu nudili.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Pa ako budem cekao da pocne mesec gde nemam 40% popusta, ponisticu sa 1000din vecom cenom racuna sve za sta se borim da dobijem pregovorima :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

darkonda, to je jedan mesec, a ti potpisujes ugovor na 24. A ako je cilj tvoje borbe da dobijes ukupno 1000 din, to je jalov posao... Bar za mene. To se ne isplati cimati se. Dobiti 500€ na godinu dana, e to je vec nesto :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Darkonda, nije u pitanju meseci, već par dana tranzicije.

Moj recept - danas mi istekne ugovor, sutra podnosim zahtev, prekosutra me zovu, u toku tog dana dođemo do dogovora i ja prihvatim uslove i već od tog momenta se računa novi paket.

Gubi se najviše 3-4 dana ako te uhvati vikend.

Miodrage, dobije se puno. Što popusta, što GB. Nije u pitanju mali iznos.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: MTS novosti

Post od somi92 »

Azimuth ako dobijes 3 meseca po din i 3 rate za telefon za dz to nije losa ponuda uopste. Za 3 meseca pretplate po din sam cuo, ali da prastaju rate za telefon jos nisam, to moze biti cifra od 15-20k k sto “poklanjaju”

nemanja.reljic17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2015. 14:45

Re: MTS novosti

Post od nemanja.reljic17 »

Kada mi istekne ugovor (za 3 meseca) trazicu 100gb ma dve godine uz Moravu 3. Ako ne daju cao, zdravo.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Možeš ti da tražiš da ti daju 51% akcija, ali ti neće dati. Ta promocija sa 100GB je bila i prošla. Sada je jedina opcija, ako zaista želiš tih 100GB, da tvoj broj ubaciš u neki od Box 4 paketa. Ne treba biti nerealan, ali treba izvući što više od njih.

@somi92, znam, ali ja pucam na maksimum za koji znam da su davali ljudima, a to je Omorika 2 po ceni Omorika 1 paketa na 24 meseca. Tako bih još više dobio, tj svakako dobijam ta 3 meseca za dinar, ali i 12 meseci duže da plaćam 1100 umesto koliko već košta Omorika 2.

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: MTS novosti

Post od yocasylver1 »

To je lepo ako daju Omorika 2 po ceni Omorika 1 na 24 meseci. I ja bih pristao na te uslove

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Pristaju da daju omoriku2 po ceni omorike1?
Sta treba da uradis, nije malo sa 2400 na 1100

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Meni je to sumnjivo ali ajde,nadam se da ce se pohvaliti.Voleo bih da vidim taj ugovor.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Ja sam to čuo od nekih koji su dobili takve benefite. Sve je individualno, sve zavisi od troškova svakog od nas i za svaki broj ponaosob. Videćemo da li će meni dati to što tražim kad mi istekne UO. Brzo će 13.01. :)

joejoe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 25. Maj 2010. 00:43

Re: MTS novosti

Post od joejoe »

Guys,

Omorika2 je 1099 prvih 12 meseci i onda 1699 sledecih 12 meseci. Ako iskljucim Net Limit, da li je to onda 1000 pa 1600 rsd?

"Neograničeno: Viber + Facebook + Instagram + WhatsApp + Twitter" - Je l ovo podrazumeva video pozive? Sta im znaci eksterni sadrzaj (koji trosi osnovni internet) u na primer WhatsApp i Viber? Ako neko snimi pa posalje video sa svog telefona (nije link na neki sajt) to je valjda besplatno?

Za youtube dodatak od 10gb, nema klopke, trosi se prvo to pa tek onda osnovni net, a ne obratno? Je l ima lep pregled, odvojeno trenutna potrosnja obicnih i tih GB?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Cene koje si naveo su bez net limit usluge. Sam net limit je 99 din. Neograničen saobraćaj za te neke aplikacije baš to i znači (probao i video pozive i snimke da šaljem preko vibera) a potrošnja koju je pravio nigde se ne evidentira tj ne možeš je pratiti preko MTS aplikacije/portala (osim unutar podešavanja samog telefona ukoliko si baš toliko znatiželjan). Što se tiče interneta za YouTube i praćenja potrošnje, to ne znam jer sam bio na Omorika 1, ali znam da se taj net prvo troši i da ga možeš čak i deliti sa nekim drugim (hotspot). Eksterni sadržaj podrazumeva sve ono što ne uključuje aplikacije koje si nabrojao npr surf iz browsera, druge aplikacije, sinhronizacija, bekap itd.

joejoe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 25. Maj 2010. 00:43

Re: MTS novosti

Post od joejoe »

Azimuth napisao:Što se tiče interneta za YouTube i praćenja potrošnje, to ne znam jer sam bio na Omorika 1, ali znam da se taj net prvo troši i da ga možeš čak i deliti sa nekim drugim (hotspot). Eksterni sadržaj podrazumeva sve ono što ne uključuje aplikacije koje si nabrojao npr surf iz browsera, druge aplikacije, sinhronizacija, bekap itd.
Hvala covek! Cek, hotspot valjda trosi osnovni net, to si mislio, a ne youtube-designated net?

A ovo za eksterni sadrzaj sam pitao da vidim da li je neko vec usao u tematiku, jer na primer Telenor na sajtu eksplicitno kaze, pa rekoh mozda i mts tako navlaci:
Pozivi putem WhatsApp aplikacije (WhatsApp VoIP) ne ulaze u besplatan i 10GB internet saobraćaja za ovaj servis. Pozivi putem Messenger aplikacije ne ulaze u besplatan i 10GB internet saobraćaja za ovaj servis.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

I upravo sam potpisao na 24 meseca. Dobio sam Omorika 1 paket ali sa kompletnim sadržajem Omorika 2 paketa na 24 meseca (6GB neta, neograničeno za te neke aplikacije + 10GB za ove druge aplikacije). Plaćam 1099din, deaktivirao sam odmah net limit. Na to sam dobio i 2 meseca po 1 din. Ovo je inače maksimum koji se može izvući trenutno kod njih. Zvali su me tačno 7 dana od momenata kada sam podneo zahtev za prenos u Vip.
Sad ostaje samo još da ih nateram da postave BS negde bliže mojoj kući pa da imam i bolji signal :D

radashin1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Čet, 17. Jul 2014. 05:56
:: HTC One M7
:: Nokia 2700

Re: MTS novosti

Post od radashin1 »

@Azimuth jesi li pokušavao nešto pre zahteva za prenos? I kako si tačno izboksovao ovo kada su te pozvali, šta su oni ponudili, odmah to, ili nešto manje? Pozdrav.
Poslednja izmena od radashin1 u Pon, 21. Jan 2019. 11:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori