MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Pa slobodno, samo vodi racuna. [emoji4]
Sad su ovi ljudi sto placaju Omoriku 2 2k sa 10GB neta ludi a mi smo pametni, malo teze. [emoji4]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Ja pre mislim da je neko zeznuo kod njih i nije skinuo ovih 100gb.
Btw, do onomad sam plaćao 1.019 dinara taj miks l sa neo minutima, porukama i 100 gb neta. Kako se kome zalomi...


Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Ja sam imao posle isteka obaveze, jos 12 meseci 100gb
Cutao sam

Ugasise mi pre 2 meseca kad su uveli novi sistem koji je izgleda prepoznao gresku :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

ciklon napisao:Истекла ти је уговорна обавеза, не уговор - то су две различите ствари. Прочитај мој претходни пост.
Узгред, уживај све док не сконтају да и даље имаш додатних 100 гигабајта и не пријављуј ништа ;-)
Na to sam mislio, na UO...
Uživam :)

Za sada sam potrošio 13gb od tih 100gb, dok god budem imao tj dobijao 100gb neću menjati paket a ni mrežu.

Pretpostavljam da će najkasnije u maju da mi ukinu ali ko zna :)

Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
and justice for all...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Samo da javim kakva je situacija sa obnovom ugovora.
Odlucio sam da uzmem Vip kucni internet i tako nadomestim tih 100GB iz starog paketa.
Iz principa cu uzeti najmanji paket u Mts-u, a to je trenutno Morava 1, jer mi je internet primarna stavka. U kombinaciji sa Vip kucnim internetom to na kraju ispada sasvim solidna alternativa nekadasnjoj Mix XL tarifi. Nisam imao nikakve pregovore sa njima niti sam im trazio bilo sta, zaista nemam zivaca za takve vrste razgovora. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

@Joxy, to je i meni palo na pamet pre više od godinu dana kada sam obnavljao ugovor. No, mana tog VIP Kućnog neta je limitirana brzina 10/2 Mb/s što je po mom mišljenju sporo.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

S obzirom da u Mts-u, u okviru standardnih paketa, ne mozes dobiti 100GB ispod 4500 din, dolazi se do zakljucka da je ovde brzina ono sto je najmanje bitno. [emoji23]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

@Joxy, da alternative i nema ko želi 100 GB neta na telefonu. Ali ipak je brzina mala. U gradu na mts-u sugurno ostvaruješ oko deset puta veće brzine. Možda si mogao da ukombinuješ mts net od 50gb gde nema ograničenja u brzini i morava paket. Jeste da 50GB nije 100 GB, ali realno smatram da pri intenzivnom korišćenju neta, bez ikakve uštede, 50GB je dovoljno. Dok mi je trajao paket od 100GB u mts-u samo sam jednom potrošio oko 64GB (skidani torenti u vikendici :) ). Van toga oko 40-45GB max što sam potrošio za mesec dana.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Razmisljao sam i o tome, ali mi ne bi vrsilo posao jer sam svakako planirao da uzmem internet za vikendicu, tako da bi mi tih 100GB mesecno bilo taman. Vip se tu nasao kao idealno resenje jer ga mogu koristiti svuda, plus se dobija ruter, iako realno i nije potreban s obzirom da se internet moze deliti i preko moba. [emoji4]
Inace, 20GB mobilnog interneta u Vipu je 800 dok je u Mts-u 1000. [emoji16]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

znemanja napisao:@Joxy, to je i meni palo na pamet pre više od godinu dana kada sam obnavljao ugovor. No, mana tog VIP Kućnog neta je limitirana brzina 10/2 Mb/s što je po mom mišljenju sporo.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Ne merim cesto brzinu neta, ali kad sam to cinio dobijao sam rezultate vece od 10/2 Mb/s, pogotovo sto se tice uploada. Ne znam kako je sada na novim paketima, podaci napisani iznad su vezani za Kucni Net 2 paket.

Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

Apdejt :) i ako mi je 07.03. istekla UO, imam mix xl i 100gb onu akciju i dupliran net iz paketa (2000mb umesto 1000). Po isteku UO ostavili su mi 100gb tj neutrošeni net do kraja meseca. Zanimljiva stvar je što su mi sad i u aprilu dali duple mb i 100gb što sam već i pisao ali novina je što mi je račun za mart stigao kao da sam ceo mesec imao UO tj popust. Nisu mi ništa dodatno naplatili taj net ili tako neka glupost a čak šta više dali su mi i popust. Znači dobio sam račun na 1200 rsd (mix xl bez UO tj bez popusta od 40% košta 2000).

Evo danas 17.04. i još imam 100gb tj 59gb (bahato trošim) jedino što me još zanima da li će mi i za april dati popust, što čisto sumnjam jer bi bilo previše ali kod MTS-a nikad se ne zna :)

Sent from my EVR-AL00 using Tapatalk
and justice for all...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Fox napisao:Ne merim cesto brzinu neta, ali kad sam to cinio dobijao sam rezultate vece od 10/2 Mb/s, pogotovo sto se tice uploada. Ne znam kako je sada na novim paketima, podaci napisani iznad su vezani za Kucni Net 2 paket.

Slika
Nemoj me držati za reč, ali mislim da sam negde pročitao da Speed test meri brzinu bez obzira na ograničenja kod operstera. VIP je namerno ograničio brzinu za pakete Kućni net upravo iz razloga da skuplje prodaje pakete sa više neta i većom brzinom.


Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Joxy, zar ti nije bolje da si umesto Morave1 uzeo Zmaj tarifu bez ugovorne obaveze, plus npr još jednu karticu na mobilnom netu. Mislim da je max 1499din, 50GB. A imaš i u vipu online tarifu za 799, 20GB, neta bez ograničenja brzine.

Izmena:
Sad videh u vipu, ovaj srednji kućni net sa 150GB i brzinom 20/4 za isti novac kao i ovaj mobilni net u mts-u od 50GB. Tako da ipak je vip bolji :D E,sad, kad bi neko imao BOX 4, pa da te ubaci među onih 5 brojeva,koji mogu da dele 100GB. :roll:
Poslednja izmena od Ensiferum u Pet, 17. Apr 2020. 10:18, izmenjeno 1 put ukupno.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

znemanja napisao:Nemoj me držati za reč, ali mislim da sam negde pročitao da Speed test meri brzinu bez obzira na ograničenja kod operstera. VIP je namerno ograničio brzinu za pakete Kućni net upravo iz razloga da skuplje prodaje pakete sa više neta i većom brzinom.


Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Opusteno, caskamo. ;)
Rezultat koji sam okacio je meren ne preko VIPovog servera vec preko Telenorovog. Evo od jutros rezultat, mts server je u pitanju.Slika
Ovo je rezultat meren preko bandwithplace-a (najblizi server je u Frankfurtu):
https://www.bandwidthplace.com/results/ ... ource=copy
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Evo kod mene stanje. MTS mobilna mreza i MTS optika na 2.4Ghz. Na 5Ghz tuce na 200dl.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 5f2239.png[/img]
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... c19289.png[/img]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

Azimuth, svaka cast, ovde nam je (meni bar) ideja bila da prikazemo mobilne internet pakete sa 50 i vise GBa, svakako da je optika nesto mnogo bolje. Meni je VIP kucni net backup net za posao i radi svoj posao odlicno, bez vecih zamerki na stabilnost konekcije (VPN, video conf. callovi i sl.), sto je meni i najbitnije. I povrh svega moze se poneti bilo gde, nije vezan samo za lokaciju na kojoj je registrovan.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

^ Upravo to je i poenta Vip kucnog neta. [emoji4]
Ensiferum napisao:Joxy, zar ti nije bolje da si umesto Morave1 uzeo Zmaj tarifu bez ugovorne obaveze, plus npr još jednu karticu na mobilnom netu. Mislim da je max 1499din, 50GB. A imaš i u vipu online tarifu za 799, 20GB, neta bez ograničenja brzine.

Izmena:
Sad videh u vipu, ovaj srednji kućni net sa 150GB i brzinom 20/4 za isti novac kao i ovaj mobilni net u mts-u od 50GB. Tako da ipak je vip bolji :D E,sad, kad bi neko imao BOX 4, pa da te ubaci među onih 5 brojeva,koji mogu da dele 100GB. :roll:
Kao sto vec napisah, ne odgovara mi nista ispod 100GB, a za tu lovu na mesecnom nivou (Morava 1 + Vip kucni net 100GB) ne verujem da ima bolja kombinacija. [emoji4]
Planirao sam svakako da za vikendicu uzmem taj Vip kucni net, pa kada vec moze da se koristi bilo gde, to su dve muve jednim udarcem. [emoji4]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

@Fox, prva slicica je na mobilnom netu, u stanu. Tuce inace preko 100, ali je opterecen zbog cele ove price oko virusa.
A zasto ne nadjete nekoga da vas ubaci u box pa uzmete 100GB?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

Azimuth, shvatio sam odmah da je I slika sa mobilnog neta, ali ponavljam, pricali smo o paketima koji imaju 50+GB mesecno za potrosnju. Isto je i kod ovog kucnog neta brzina posl mesec dana manja upravo iz razloga opterecenosti mreze.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Mislis na Vip kucni net? Brzine bi trebalo da zavise od paketa, ali zaposleni mogu lako da ti skinu to ogranicenje pa da ide puna brzina.
Sto se MTS-a tice, nesto je sporiji net zbog opterecenosti, ali nisam primetio neke probleme sa mrezom. Inace tih 100GB iz Box paketa (koji je u stanu kod mojih) koristim u mojoj kuci i sve radi kako je prikazano na SS.

Odgovori