Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Telenor novosti

Post od monac »

PetarI napisao:Meni to više liči da je neki od šefova koristio taj uredjaj privatno i naravno s..b.o...Onda daj što jeftinije da se popravi i da se pusti u prodaju.Radnice moraju da ispune nalog i onda se čeka neko za šišanje da naidje.Kad se pokrene reklamacija onda se pokrene i mašinerija.Najgluplji potez koji si napravio je što si uzeo aparat koji je bio raspakovan i onda pristao na njihovu "igru".Mislim da ovo nije potez Telenora,nego ljudi iz te poslovnice ili nekog malo višeg nivoa.Da si ih tužio,kako bi dokazao da ti telefon nije bio u otvorenoj kutiji..?Drugi put otvori oči.Ako ti Telenor (i naslednik) odgovaraju,nemenjaj nije do kompanije,budi malo pametniji.Ovako otvaraš prostor za mnoge špekulacije...
Druze sve mi deluje da si za ovo ti u pravu

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

S tim što je telefon aktiviran tek nakon što ga je kolega doneo kući. Znači, nije korišćen pre toga.
Ako je neko zjbo stvar to je uradio možda i nehotice, bez da je aktivirao uređaj.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od dejan87dex »

Da se vratim ovde, da li je neko skoro dobio 50% popusta na postpaid bez telefona, korisnik sam vec puno godina 7,8 tako nesto...
Jednom sam vec imao takav ugovor na 50% da li je to i dalje moguce iskukati i kako je najbolje, email , twitter? Nisam u toku, pre sam na email kukao.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od dejan87dex »

To neki limit?
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ja sam 2016 decembar mesec bio dobio 50% na dve godine za dva broja. Kako ce biti sad videcemo, gazda se promenio vidćemo.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Kod njih odavno više ne pali pitanje niti oni imaju taj osećaj da treba da ispoštuju stare korisnike, pa čak ni nas koji smo sa njima skoro 20 godina... Kod njih pali samo da podneseš zahtev za prelazak u drugu mrežu ili u najboljem slučaju "pretnja" da ćeš to da učiniš mada ni to nije potpuno sigurno...

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od dejan87dex »

Ivan_NBG napisao:Pitao sam ih da li ima neki popust za nas koji smo korisnici vise od 9 godina, oni kazu moze samo prvih 6 meseci 50% popusta. Da sam uzeo telefon, ne bih dobio nista. Malo je bzv sto se tako ophode sa nama koji smo tu dugo.
:( steta, imao sam i ja pre popust 50% na 2 godine, ovo im nije trebalo...

Martin jedno noob pitanje koliko im treba da mi prebace broj u mts npr?
Ako mi ponude 50% onda odustajem [emoji23]
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ranije smo ih ucenjivali sa 50% koje je nudio mts. Sad kad toga više nema jedino ostaje da se pokuša prebacivanjem broja.
Ja ću u vip ako ovi ne daju.

Poslato sa jugoistoka.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Mislim da još uvek pali kada se podnese zahtev i da tada još uvek zovu i prihvataju 50% jer im svakako nije u interesu da gube korisnike, mada ni tu nema striktnog pravila...

@ Dejan

Nemam pojma koliko im treba vremena, nikad nisam morao da pribegnem tome da tražim prenos.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

Kad sam pre oko dve godine podneo zahtev za prelazak u Vip, zvali su me i ponudili "specijalno za mene" paket koji je imao svega manje nego ekvivalent u Vipu, a koštao je par stotina dinara više. Kad sam im to predočio, čovek sa druge strane je samo rekao: To Vam je ponuda, razmislite u sledeća dva dana, dok Vam ne prebace broj.
Hvala lepo, nema potrebe da dalje razmišljam. ;)
Tako da Telenor selektivno izlazi u susret svojim korisnicima - potrudiće se samo oko onih koji plaćaju hiljade dinara mesečno.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Evindzer napisao: Tako da Telenor selektivno izlazi u susret svojim korisnicima - potrudiće se samo oko onih koji plaćaju hiljade dinara mesečno.
Ni to nije baš tako izvesno - ja recimo mesečno plaćam 1.260 dinara a ranije sam plaćao i manje (ugovor uz paket do max 1.820 dinara) ali me nikad nisu odbili za popust, šta više nikad nisam morao ni da se natežem sa njima oko toga.

Ono što meni otprilike ide u prilog jeste to što me mrzi da koristim službeni telefon pa zovem isključivo sa svog broja i tako mesečno napabirčim u proseku oko 700 minuta (što privatno, što službeno) od čega je konstantno preko 50% sa službenim brojevima koji su svi u mts. Operaterima uvek više odgovara da se priča sa ostala dva operatera nego međusobno, tako da im se isplati da ostanem kod njih čak i ako ne plaćam račune od nekoliko hiljada dinara.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

Potvrdio si moje mišljenje o selektivnom odnosu prema dugogodišnjim korisnicima. Ti im vrediš više od mene (kad sam bio kod njih) i zato su spremni da ti izađu u susret. Što je i razumljivo.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Pa naravno, to sam i rekao, samo što selektivnost nema veze isključivo sa računima koji se plaćaju nego oni imaju neki svoj način procene uz više faktora koji utiču na isti.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

Tako je, razumeli smo se i slažemo se, samo se ja u prvom postu možda nisam detaljno izrazio. :)
Naravoučenije je da im mojih stotinjak evra godišnje nije značilo toliko da bi se potrudili oko mene.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Pošto je na neki način vezano za Telenor, da pitam i ovde u čemu je fazon sa Deezerom pošto nešto baš ne fercera kako sam zamislio - možda neko zna ili je imao sličan problem ...

Instalirao sam ga i aktivirao kao jednu od usluga iz Telenor Play paketa...

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201808 ... dcf0ba.jpg[/img][img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201808 ... 966bbf.jpg[/img]

Kada se ulogujem konačno počne da pušta muziku pošto je ranije baaaaaaaš duuuuugo učitavao ali je problem što mi troši net iz redovne potrošnje a ne od onih 10 GB dodeljenih baš za njega...

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201808 ... e94ceb.jpg[/img]

Naravno, logovao sam se kao Telenor korisnik i uneo sam kod koji mi je dao Telenor...

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201808 ... beff5a.jpg[/img]

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od dejan87dex »

Ljudi ipak ne napustam lelenor XD
Kontaktirao sam telenor, posle loseg chat-a pozvala me neka teta sledeceg dana tj malo pre i potvrdila da mogu opet da iskoristim 50% popust tokom UO.
Ali postoji jedna caka , ne moze na total nego na ove skuplje total 2 itd... e sad da li je to caka u pocetku samo ili ne... videcu sledeceg meseca pokusacu da promenim.
Uglavnom aktivira se sms-om - odgovorio sa DA , aktivacija u roku od odmah [emoji23] total 2 za 900din.

Verujem i da ovu informaciju drze underground ...

Evo SS

Slika
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Kakvi genijalci rade kod njih u Telenoru - ja im uputio mail zbog gore navedenog problema koji imam sa deezerom jer mi troši regularan net a ne od dodeljenih 10 GB, sledećeg sadržaja:

Poštovani, 

korisnik sam Vašeg Play + 20 paketa i u okviru istog kao jednu od odabranih aplikacija koristim Deezer sa dodeljenih 10 GB (slika 1). 

Pomenuti Deezer sam aktivirao kodom koji sam dobio od vas (išao na enter a code, kopirao i pasteovao ga) tako da prema aplikaciji (slika 4) ja koristim Deezer premium uz Telenor... 

Od njih dobijam odgovor:

Na osnovu izazova koji ste opisali sa Deezer uslugom izvršili smo proveru kojom smo potvrdili da je pomenuta usluga aktivna na broju i dodeljen namenski internet saobraćaj. Budući da izabran servis ispravno funkcioniše, nismo u mogućnosti da prihvatimo Vaš prigovor.

Znači oni ništa nisu uradili osim što su potvrdili moju uvodnu napomenu da je dodeljen net i aktivirana usluga a to što ne radi kako treba - ma što bi se oni mučili da reše problem kad je najlakše napisati REJECTED! Bitno je da su napisali izazova u koji se ne upuštaju...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Telenor je od skora počeo i na stare pripeid brojeve da šalje opomene za dopunu kredita na dva ili tri meseca, a ranije je bilo na godinu dana.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Telenor novosti

Post od mp3mp3 »

Nova ponuda KLIK.
Do 15GB neta i vaučer do 12K za drugi broj/osobu.


Uz Total 2 i Play 5 – popust do 5.000 dinara
Uz Total 5 i Play 10 – popust do 10.000 dinara
Uz Total 10 i Premium – popust do 12.000 dinara

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

Narode, zaključava li Telenor svoje telefone i može li se to nekako otključati pre isteka ugovora?
Hvala unapred. ;)

Odgovori