Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

Ti sto odgovaraju na poruke, nemaju pojma. Najbolje da trazi glavnog u poslovnici. Radnici nece izaci u susret, sem ono sto im nudi sama aplikacija kroz koju si ubacen u sistem.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Ja sam vip pitao za isto pitanje i odgovorili mi vrlo brzo i informacija je tačna. Mislim da će oni pre dati valjan odgovor nego radnici ili šef u poslovnici, ja takvo iskustvo imam a i od drugih sam čuo.

Poslato sa jugoistoka.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Telenor novosti

Post od dachakragujevac80 »

Iphone su kodirani na mrezu,ostali ne bi trebalo


Sent from my iPhone using Tapatalk

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

Koliko vremena treba da prebacim broj koji je sada prepaid u telenoru, a registrovan je na mene. Kada kazem registrovan, to je zato sto ga vidim kroz aplikaciju moj telenor pored broja postpaid koji imam. To mi je drug dao staru karticu koja je bila stara 15 godina 063 broj sa 6 cifara, a lak za pamcenje i onda sam otisao u poslovniocu pre 2 godine i registrovao broj na mene. Da li to pravi problem prilikom prebacivanja broja u mts? Da li mogu da prebacim broj u mts, a da ostane prepaid ili mora da bude pod ugovorom kada se prebaci na mts?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Prepaid broj možeš prebaciti, ali samo kao postpaid.


Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

Koja je to glupost. Mene zanima sledece. Posto mi je taj broj prepaid, hteo bih da prebacim u mts na zmaj tarifu bez ugovorne obaveze. Da li je to izvodljivo onda? Jedino da pitam ove u mts, posto ce ovi u telenoru da kazu da to ne moze i slicno... kako bi zadrzali korisnika. :lol:

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

Juce mi je stigla poruka od Telenora da mi nude 50% popusta na 24 meseca uz ugovornu obavezu. Detaljen informacije cete dobiti pozivom iz Telenora u narednih par dana.

Sta ovo treba da znaci? Planirao sam da prebacim broj u mts koji je sada prepaid, a drugi postpaid mi istice 22 marta. Nemam telefon u ugovoru koji mi istice uskoro, vec samo 25% popusta. Pre toga sam imao telenor home internet koji je takodje izmiren i uredjaj je ostao kod mene. Oni nemaju informaciju da prelazim u mts, to jest nisam im pominjao nista. Da li sacekati da vidimo sta nude ili ih otkaciti odmah. Ja bih uzeo u mts zmaj bez ugovorne obaveze i miran sam. Gledam na svaki nacin da zaobidjem ugovore, a koristim mts box 3 paket uz optiku od 200/80 brzinu neta. :D Mozda od mts-a dobijem neke pogodnosti.

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

U cetvrtak sam bio u telenoru posto mi istice ugovor na postpaid 29 marta, a druga kartica je prepaid gde mi je 6 cifara stari broj 063. Nista nisu ponudili, sem 50 posto popusta na punu cenu paketa, sto je klasicna prevara. Podneo sam u mts zahtev da prebacim taj prepaid broj, a ovaj postpaid kada istekne ide u zaborav. Od 2009 sam korisnik i sve sam redovno placao. To je sramota. Ono sto bih jos zeleo, uspeo sam da ubedim moju firmu i cela firma prelazi kod mts-a sto se telefona tice. Imamo upravu i 90 radnji, tako da mi je drago sto se oprastam od prevaranata i manipulatora. Ono sto me buni, to je sto su mi u cetvrtak rekli da moram da cekam 7 dana da se broj prebaci u mts? Jel, to uvek tako ili nesto po novome?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telenor novosti

Post od filip11314 »

Ne znam šta si očekivao da ti ponude. :d
Ja sam nekih 8 godina kod njih (bar na moje ime, broj postoji dosta duže na drugo ime) i uvek su mi davali neke meni prihvatljive popuste. Mada ja kod njih ne kupujem telefone jer su nenormalno preskupi.
Evo npr sad imam Play 5 pamet od 1799 dinara, a plaćam ga 1199 i završava mi posao. Mada mi ugovor ističe u Julu pa ću videti šta nude. Ako mi ponude 50% popusta na pretplatu bez uređaja rado bih uzeo Total 8 i plaćao 1450 dinara mesečno.
Za prebacivanje broja je to vreme, obično se i brže završi. Verovatno će neko iz Telenora da te pozove i proba da ponudi nešto..
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

luksa89, ceo proces zvanicno traje 4 radna dana, Moze da potraje i duze, ali da znas na sta da se spremis,
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

Hvala na odgovoru. Nudili su popust 50% ali od pune cene paketa, tako da ti to ispadne kao nekome ko uzme 25%, jer 25% racunaju od nize cene paketa. Sve sam racunao na papir i olovku i dosao do racunice da samo ako malo zagrebes ispod povrsine, vidis da oni ustvari ne daju nikakav popust. Uzeo sam zmaj tarifu od 999 dinara kod mts-a kada mi bude prebacen broj. Kod mts-a imam box 3 optiku 200/80 i kablovsku, sve radi savrseno. Tako da, zmaj tarifa je jeftinija od bilo koje tog tipa u telenoru, plus sam uzeo bez ugovorne obovaze, sto u telenoru nema.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telenor novosti

Post od filip11314 »

Pa ako je od pune cene paketa bez telefona Total 8 2950, onda je sa popustom od 50% 1475. Ako sam dobro razumeo.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: Telenor novosti

Post od luksa89 »

Jeste bas tako kao sto si naveo. Poenta je sto ja sada imam paket koji placam play 5 stari 1350 dinara i ne igra mi ulogu da placam skuplje taj total, a kod mts-a imam 200 minuta, 200 sms poruka i 10gb+10gb za youtube za 1000 dinara mesecno. Najbitniji mi je internet, pa sam u tom rangu racunaom popust i uporedjivao...

Mario_1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2019. 09:12
:: Samsung S9

Re: Telenor novosti

Post od Mario_1988 »

Da li je Telenor kompanija i dalje u saradnji sa SBB-om ili su raskinuli saradnju? Znam da se banka odvojila nakon isteka ugovora i da Telenor menja naziv firme 2024... :unsure:

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telenor novosti

Post od filip11314 »

Danas sam obnovio ugovor u Telenoru i dobio sam neki ok dil. Prenesi 500 za 1214 dinara + još 10gb interneta za surf. Tako da za 15 din više u odnosu na prošli paket imam 4x više interneta i 3 dodatka.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Ti bi mogao na račun firme da dobiješ možda i bolji paket. Čak i kod konkurencije. Ali, za fizičko lice nije uopšte loš dil.
(uzevši u obzir koliki su lopovi u Telenoru)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telenor novosti

Post od filip11314 »

Na pravno lice su paketi ne daj Bože nikom. Bar ono što sam gledao. A i ne sviđa mi se to preko firme nešto.
Pre sam imao Play 5 i bio mi je ok. Uvek mi na kraju meseca ostane 10ak gb.
Sad imam HBO GO + Deezer + Instagram i ovih 20gb za surf nema šanse da potrošim.
Minuti i poruke su nebitni. Mesečno potrošim mozda 50ak minuta i 20ak poruka.
U suštini po meni dobar dil, za iste pare mnogo više svega imam. :d
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Pa dobro, svačiji je način korišćenja jedinstven i svako bira prema svojim potrebama.
To sa besplatnim minutima sam nekoliko puta komentarisao - u pitanju je samo sloboda da krajem meseca čovek ne mora da se plaši da li će mu naplaćivati minute.
Danas je internet saobraćaj primaran i tu u stvari gledaju da uzmu što više. Minuti i SMS su apsolutno sekundarni.
Ipak, ja redovno trošim 400-500 minuta sa privatnog broja (sa službenog ni ne brojim!) i pošaljem tu i tamo poneki SMS.
Uz ovih 100GB koje mi i dalje drže u paketu (mt:s, da budemo jasni) ni za saobraćaj ne brinem. Ali apsolutno.
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

Zna li se na kraju ko je kupio Telenor i kad mu menjaju ime? 🤣🤣

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor novosti

Post od ciklon »

Купила их је чешка инвестициона група PPF >>> https://en.wikipedia.org/wiki/PPF_(company). Име је већ требало да буде промењено (један мој познаник ради код њих) али, ето, десио се Ковид-19. То је ново оправдање после типичних оправдања као што су „али, знате - празници су” или „али, знате - тренутно је период годишњих одмора”. Балкан, б'ате (Борисов), хехе.

Odgovori