069 Pre paid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

069 Pre paid

Post od evolution »

Slika

Od sada, u Telenoru, svaki prepaid korisnik može da izabere 069 broj koji mu se dopada.

Nakon uvođenja novog mrežnog koda 069 za postpaid korisnike, od 10. jula, Telenor nudi i prepaid korisnicima izbor broja u novoj numeraciji.

Svi aktuelni tarifni paketi koji važe za ostale prepaid korisnike Telenor mreže sa prefiksima 062 i 063 dostupni su i novim prepaid korisnicima sa prefiksom 069. Pozivi ka 069 brojevima tarifiraju se kao i svi pozivi ka i u Telenor mreži, u zavisnosti od tarifnog paketa koji se koristi.

Kao i u postpaidu, i prepaid korisnici imaju mogućnost izbora šestocifrenih i sedmocifrenih 069 brojeva i to: sedmocifreni brojevi 069 koji počinju sa 1xxxxxxx, 2xxxxxx, 3xxxxxx, 4xxxxxxx, 5xxxxxx, kao i šestocifreni koji počinju sa 6xxxxx i 7xxxxx.


Prepaid kartica sa numeracijom 069 košta 200 dinara (sa PDV-om) i ima 200 dinara kredita. Korisnici mogu da izaberu broj iz kategorije srebnih ili zlatnih brojeva, što se dodatno naplaćuje.

Korisnici mogu da izaberu lični broj, koji ima neko posebno značenje za njih, na primer, datum rođenja ili neki drugi značajan datum, prema imenu, registarskim tablicama. Na primer, 069 3760954, 0691912979, 069 4454173... Prilikom kupovine 069 prepaid kartice, ova kategorija brojova se ne naplaćuje.

Srebrni brojevi su oni poput 069 777352, 069 1833552, 069 3332005...
Njihova cena je 1000 dinara (bez PDV-a).

Zlatni brojevi su oni poput 069 672000, 069 609060, 069 1005000...
Njihova cena je 4000 dinara (bez PDV-a).

Pored izbora broja na prepaidu, korisnik može da bira i neki od aktuelnih prepaid tarifnih planova (Olimpijski, Priča, Posle 4 ili Poruke). Pogledajte karakteristike ovih tarifnih planova.

Dođite u Telenorove prodavnice ili postetite neki od Telenor xpress timova i izaberite broj po vašoj meri.

Napomene
:
Korisnicima koji kupe 069 prepaid broj biće omogućeno korišćenje svih usluga kao i ostalim prepaid korisnicima Telenor mreže, sem usluge Govorne pošte.

Govorna pošta je usluga koju za sada ovi korisnici neće moći da koriste zbog tehničkih razloga. Usluga roaminga je dostupna korisnicima sa 069 brojevima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Svasta. I kako ja da znam u koju grupu bi upao recimo broj 069 666999? Zlatnu? Srebrnu? Ili cak neki Black ili Platinum edition?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Jao majko mila zar ce neki Shaban da kupi telenor prepaid koji je uvek skuplji od konkurencije i moze da ima neki od paketa (poruke-60+60,prica-60+1,posle4-60+60,olimpijski-60+60)...
Osim sto su najskuplji imaju najgore promocije ili ih nemaju dok drugi daju sakom i kapom... :x

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

moj citat oiz teme kad su uveli post paid 069

Znaci kad sam zapoceo ovu temu 14.maja,tu sam poruku bio dobio taj dan,e sad kad sam isao pre neki dan da izaberem neki lepsi broj kao poklon,skoro svi dobri su stalno bili reserve,a kad sam pitao pa kad su vec rezervisani ,pisalo je 12.maja,znaci i pre nego sto je objavljeno za pocetak rada 069,ha ha

e sad da se vratim na ovu temu,znaci vecina lepih brojeva je odavno vec pokupljena......

Prvo da kazem da je ok sto su pustili i pri paid,a posebno sestocifrene,nekako mi je to simpa :D ...

Miodrage,kad sam ih bio pitao koliko kosta npr.takav broj koji si ti napisao,rekli su mi to je platinast broj znaci i njega imaju,ali ga ne reklamiraju i kosta cirka 40.000 din +pdv,ali cisto da ne bi sklupljao novac :D ,neko od direktora ga je sigurno vec uzeo jos onog 12 maja,tako da....... :D ,a sto se tice cene,bar za post paid,ti kazes broj on ukuca u komp vidi da li je slobodan i ako jeste pored njega odmah pise cena,verovatno je iprograirana,na koji broj si poceo redosled brojeva,frekfencija,ponavljanja brojeva.......

Djuice,jedno pitanje ,a jel mogu isto kao i na post paidu da izaberem broj kazem ,a oni mi kazu ,slobodan je ili nije slobodan,ili samo koji su tu trenutno ponudjeni,pa biras od nekoliko komada?
:D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Da, identicno kao na post paidu. Dobicete paket koji je prikazan u prvo postu, ali broj birate sami pomocu operatera koji ima instaliranu aplikaciju na racunaru. Na raspolaganju Vam je kompletna numeracija 069 brojeva:

1xxxxxxx, 2xxxxxx, 3xxxxxx, 4xxxxxxx, 5xxxxxx, kao i šestocifreni koji počinju sa 6xxxxx i 7xxxxx. Pozurite, dok se ne stvore guzve!
iPhone 6 Plus

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da, Telenor ima neki trip sa tim "rezervisanim" brojevima. ne davno mi je trebao pospaid broj [ni sam ne znam koji po redu] odem lepo u poslovnicu i svi IOLE NORMALNI brojevi koji su bili prisutni su bili rezervisani!!! Kako? zasto? za koga? stvarno ne znam, od 30 brojeva svih 30 zauzeto! STRASHNO

slichna sam iskustva imao sa VIPom isto "rezervisani" brojevi. trazio sam broj 060/0-10-10-10 i kao on je zauzet. ja okrenem i on ne postojeci evo i dan danas kad okrenem taj broj je ne postojeci.

Mislim da onaj ko ima vezu, ima sve :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa to ti kazem. Svojevremeno sam ja hteo da uzmem 065 666-0-666, i kao taj broj se vec koristi. Ja pred njima nazvao da dokazem, i ono ne koristi se. Ali je znate rezervisan. Aha, a za koga? -E pa takve informacije ne smemo da dajemo... Jos jedan razlog zasto nisam preshao na postpaid...
Dobro, i ja volim da trazim dlaku u jajetu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Izaberite prepaid broj

Kompanija Telenor omogućava da svi prepaid korisnici odaberu broj koji žele sa prefiksom 069.

Omogućivši da prepaid korisnici biraju broj mobilnog telefona koji će koristiti, kompanija Telenor postala je jedina na tržištu Srbije koja nudi tu mogućnost. Vlasnici 069 broja mogu postati građani koji odu u neku od Telenorovih prodavnica ili do nekog od Telenor ekspres štandova gde će odabrati broj i odlučiti se za neki od tarifnih paketa.

Prepaid korisnicima dostupni su tarifni paketi: Priča, Posle 4, Poruke i Olimpijski paket. U zavisnosti od atraktivnosti samog broja, korisnici se mogu opredeliti između ličnog broja koji je besplatan, srebrnog (npr. 069/333-2005) ili zlatnog broja (npr. 069/100-5000) koji se naplaćuju.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... 07928&fs=1
iPhone 6 Plus

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Pretpostavljam da se ovi brojevi mogu kupovati samo u poslovnicama? Ono, odes i kazes : "ocu ja taj i taj broj, oni provere da li je slobodan, i ako jeste aktiviarju"? Jesam li u pravu?

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Upravo tako. Uz malo kreativnosti mogu se dobiti vrlo lepi brojevi koji cak nisu ni srebrni, odnosno besplatni su. Mozete napraviti listu, doci u Telenor Prodavnicu, gde mozete proveriti cenu tih brojeva i izabrati odgovarajuci.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Koji broj dobija status srebrnog? Kada ima tri iste cifre, dve + dve iste (video sam iz vaseg primera)..? Ima li jos neko pravilo, ili su pravila za odredjivanje drugacija?

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Sve zavisi mezzano, ima mnogo kombinacija.
Znao sam da ce da bude i za prepaid jos kada su krenuli sa postpaidom.

A zasto ne moze da se koristi usluga govorne poste? Jel ce biti kasnije?
A nije losa fora, mozda za poklon nekom... i tako.
Koji je tip broja 069/1110069, obican nije sigurno... srebrni ili zlatni?

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Govorna pošta je usluga koju za sada ovi korisnici neće moći da koriste zbog tehničkih razloga.

Specijalni brojevi su Telenor pretplatnički brojevi koji se lako pamte i svrstani su u dve kategorije: Zlatni i Srebrni. Logički raspored cifara kod Zlatnih brojeva je takav da se najlakše pamti. Kod Srebrnih brojeva bitan je raspored cifara gde se iste cifre mogu pojaviti jedna pored druge na početku, na kraju ili u sredini pretplatničkog broja.
iPhone 6 Plus

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Skapirao sam to, ali me interesuje da li postoji neki "kljuc" za odredjivanje koji je broj zlatni, koji srebrni, da bi znao pre nego sto odlucim da odem u poslovnicu koji broj da izaberem. Da ne dodjem u situaciju da odem tamo, vec imajuci na umu koji broj zelim, a oni mi kazu da je to srebrni broj i da treba da platim 1000 din. Moze li nekako da se proveri online za konkretan broj, da li je slobodan i da li je "obican" (ne srebrn i zlatan). Npr. da se posalje br. na vas kontakt mail ili slicno?

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Jedini nacin je da dodjete u Telenor Prodavnicu ili posetite neki od Telenor Xpress timova i zajedno pokusate da pronadjete odgovarajuci broj.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Trebalo je da napravite neku aplikaciju koja bi odredjivala tip broja. Npr. ja sad ne znam kakvi su sledeci brojevi,

6710671
2525225
1441441
6855535

da li su zlatni, srebrni, obicni, pa ne mogu da izaberem broj, posto ne bih hteo da placam 1000 i vise dinara ?


Mnogo bi bilo komotnije da kuci, na miru, korisnici izaberu broj, pa kad odu u poslovnicu samo kazu koji broj zele, nego da tamo biraju broj.

Mogu li i sestocifreni da se biraju?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

mezzano, ajde da vidimo zajedno, recimo da kao kontam sta bi koji broj bio. Ovo sto si ti naveo su uglavnom sve zlatni brojevi, osim mozda poslednjeg koji bi bio srebrni.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

miodrage, "slobodno sudijsko uverenje", a? :) Malo je to bezveze odradjeno, trebalo je da se unapred definisu standardi za zlatni (zlatni standard :) , kao za valutu), srebrni i brojeve ostalih plemenitih metala. Ako uzmem, mozda cu uzeti broj sa mojim rodjedanom (valjda se nece niko drugi setiti, ko je rodjen kad i ja, da ga uzme :lol: ). Tu ce ljudi koji su rodjeni na "zlatan datum" imati problema :D (npr. 22.2.1999 ili 11.11.1990). Srecom, nisam jedan od njih.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

U pravu je mezzano . Nije problem sve brojeve baciti na jedan sajt, ftp ili gde god na netu i omoguciti korisnicima sa licnim kartama da ga online rezervishu . Rezervacija bi vazila dva dana od trenutka rezervacije i do tada bi korisnik trebalo da se pojavi i kupi doticni broj ili bi bila ukinuta rezervacija i broj slobodan .

Zasto je to tesko uraditi , nije mi jasno ? Samo malo inventivnosti od strane operatera . Tad bi na sajtu bilo vec poznato koji brojevi su uvrsteni u obicne, srebrne ili zlatne i ne bi imali problema . Niti bi im na salterima bile guzve , svadjanja , prepirke itd . A ujedno bi svi brojevi bili sa registrovanim korisnicima i dve muve bi se sredile odjedanput .

Samo toga neko treba da se seti :P

A mozda ima tu i neceg vise , cak i da se od doticnih operatera neko i setio ..... Ovako je moguce muvanje sa brojevima itd. i sa naplatom oko odredjenih brojeva . Ko zna .

8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

a kome treba i ko je toliko blesav da baci 4000 dinara za broj ,odes u mts o65 post pejd bez uzimanja fona tarifa mix 1000 i sve te izadje 400 dinara ako se nevaram mozes da stavis sta hoces isto tako u vip samo jos jeftinije za svega 1 din :wink:

Odgovori