069 Pre paid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Svi lepi, prosti brojevi koji se lako pamte ili imaju lepu kombinaciju cifara, ili imaju par cifara koje se ponavljaju su ili srebrni, ili zlatni, ili rezervisani. Bio sam danas kod njih i uzeo sam broj sa datumom svog rodjendana.
Dobar strateski potez Telenora, mada mislim da ce i Vip uslediti sa biranjem brojeva sa 068 prefiksom. Ne bih da zvucim nesto preterano sarkasticno, ali Vip ima vise pozivnih brojeva nego korisnika. :lol:

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

i ja sam konto uzeti broj sa datumom rođenja i kad bude omogućeno mjenjanje operatera a zadržavanje broja, prebaciću ga na mts :D :D :D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

sigi, Ne citas temu...
Brojevi koji su lepi su zauzeti, tj rezervisani i ne mozes ih dobiti...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja sam uzeo sinoc jedan veoma lep broj,bas me cudi da mi nije trazila 1000 din,jer spada u srebrne .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Boga mi, kako je krenulo, Telenor bi uskoro mogao doci do cifre od tri miliona korisnika u Srbiji. E jos kada bi i cene pale.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Meni su cene sasvim prihvatljive, mislim uvek moze nize, al ovo je sasvim ok. ali, kada bi uveli jos usluga i jos paketa to bi bilo idealno...

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

I samo da nemaju jedini na prepaidu tarifiranja 60+60 (poruke, posle 4, olimpijski) :blinky: :o :chytry: :uhuh: :dry: :ohmy: :blinky: :unsure:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kada bi neko barem uveo dve pametne opcije PTT i IM, to bi bilo fenomenalno. A za to im treba samo jos jedan server i nista vishe. Srede da moze iskljuchivo preko GPRS-a da se kachi i cao :) sve su reshili, i jos ce i da zaradjuju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

PTT i IM, da, da to bi bilo super. Ali ja moram da postavim pitanje: a za koga to? 15% nase "velike" nacije je totalno nepismeno, jos 15% ne ume da koristi mobilni telefon uopste, jos 20% koristi mobilni ali samo najosnovnije opcije (pozivi i sms), jos 20% korisnika to uopste ne zanima iako su tehnoloski potkovani... Za koga? Nisam vodio statistiku, mozda preterujem ali mislim da istina nije daleko...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aleksaboy, mozda malkice preterujes sa brojkama ali nije da nisi u pravu. Ali ja mislim da bi imali sigurno 10-15k korisnika koji bi ovo ne koristili, nego zloupotrebljavali (npr JA). Isprobao sam PTT preko Palringa i radi k'o zmaj...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Ajde sad ti meni objasni sta je kao korisnik dobijam sa Push to talk opcijom i sa Instant Messegingom preko mobilnog? Da li je ptt jednosmerna komunikacija kao kod radio-stanica, dok jedan govori drugi samo slusa i sta ce mi jednosmerna komunikacija kad imam dvosmernu preko telefona, jednino ako zbog toga sto je jednosmerna nije upola jeftinija :) A sto se tice instant messeginga ja na kompu koristim 4 razlicita messengera i kucam sa deset prstiju tako da mi to nije problem a zamisli kad bi na maloj tastaturi na mobilnom na kojoj ne moze da se kuca sa deset prstiju cak i da je tastatura qwerty, trebalo da kucam pa to bi trajalo citavu vecnost. Inace moja nokia n73 ima i PTT i IM.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

misternobg, vidi ako polazimo tom logikom... sta ce nam ekran u boji? sta ce nam 3g? sta ce nam internet na mobu kad imamo to na kompu? sta ce nam kamera kad imamo foto-aparat? onda zakljucis da je 3310 sve sto ti treba :D

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Ne kazem da to sve ne treba da postoji na mobilnom, samo je meni tesko za koriscenje konkretno IM, a da poredimo ekran u boji sa jednosmernom komunikacijom (ako je to PTT), ekran u boji je tehnoloski napredak i prirodnije je gledati u boji kao napr. tv u boji i crno beli, ali vracati se na prevazidjene tehnologije kao sto je jednosmerna komunikacija pored dvosmerne, po meni je bezveze. Zamisli da sve vreme dok pricas drzis taster pritisnut kao sto se nekad radilo na radio stanicama, mislim da je i to danas prevazidjeno. Jedino ako PTT uopste nije to sto ja mislim da jeste, ali to neko treba da mi objasni. Mada ako bi cena takvog razgovora bila recimo 50% niza od cene normalnog razgovora to bih jos i prihvatio.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

misternobg, ajde onda da ti razjasnimo sve. PTT jeste to sto ti mislis (Push-pritisni To-za Talk-razgovor), znachi kao kod starih radio stanica. IM je isto sto i SMS. I naravno, sta ce sve ovo? E sad dolazi ono glavno: zato sto sve ovo ide preko INTERNETA!!! A to onda kosta jedno veliko nista, ili mozda cak ni toliko.
SMS kosta 2.5 din (zaokruzio sam), i ima 160 karaktera. MMS kosta 10, i moze do 1000 karaktera. A IM posto ide preko neta moze koliko hoces karaktera gde jedan karakter iznosi cini mi se 1 bajt, sto ce reci da za 1 kB imam pravo da otkucam 1024 karaktera a to ce da me izadje 6 para po jednoj takvoj poruci, ili da jos bolje ilustrujem, poslaces i primices oko 20 porukica ove duzine za 1 dinar!!! Ili vise kracih porukica, jer se ne racuna kao poruka nego kao protok na netu.
E pa PTT ti je isto to, iako je sporije, jer je jednosmerna komunikacija, neuporedivo je jeftinije. U 10-ak postova sam napisao da sam isprobao Palringo (Symbian program za PTT) i da mi je za 10-ak minuta razgovora sa jednim drugarom skinuo 4 dinara. Nema da prekida, i da ne cujes sagovornika jer se poruka prvo usnimi u fon, potom je aplikacija spakuje, i posalje preko neta, pa onaj sto je preslusasva je dobije, telefon to raspakuje, i on sve cuje lepo i razgovetno. Ali time, u nashoj Srbijici, osim najhitnijih razgovora drugi vishe ne bi postojali, te nashi operateri nisu blesavi da jednu takvu uslugu uvedu i time sebi prerezu granu na kojoj sede. Eto o tome se radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Mislim da je postovani Miodrage sve lepo objasnio ali ako mogu da se nadovezem... Ja na mobilnom telefonu koristim aplikaciju eBuddy, pomocu koje mogu da saljem IM i to mi je mnogo puta dobro doslo onda kada sam ostajao s malo kredita (dok sam bio na prepaidu). Dakle, dopisivao sam se po nekoliko sati sa drugovima preko Google Talk-a i to me je kostalo neku mizeriju. A da ne spominjem koliko se isplati ako se dopisujete sa nekim van zemlje kao npr. ja sa bratom iz Amerike.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Za Vip je biranje broja odavno završeno. Zadnji dan je bio 31. Decembar i od tada to više nije moguće
Nokia Lumia 630

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

nije tacno broj 060 moze da se uzme do 31 .12. 2008 ima na sajtu lepo pise
http://www.vipmobile.rs/cm/private/postpaid/tariff.php

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Da, da , moze da se uzme, samo da ne pocinje sa dvojkom... da nije slican nekom njihovom servisnom broju... i jos gomila ogranicavajucih faktora pri biranju broja...
Ali dobro, makar ga ne naplacuju kao Telenor, koji odvali cenu od 4000 + pdv za neki ultra lep broj...
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

da kod vipa je problem to sto su oni koliko sam skontao ta neka rezervacija na broj po narodcki receno kaparisanje broja i onda ukljucenje po zelji kad hocete :dry: malo ali moeze da se izgura dobar broj ako malo savladate operatorkicu :D :lol: 8) :roll: dace vam ako treba i broj zlatniji od svakog telenorovog od 4000 dinara :D
meni je mislim meni i njoj je trebalo nekih 30 minuta da da iskombinujemo broj na varijacuju 666 :D :lol: ipak je ovo vip nije telenor 69 :lol:

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

miodrage napisao: Ali time, u nashoj Srbijici, osim najhitnijih razgovora drugi vishe ne bi postojali, te nashi operateri nisu blesavi da jednu takvu uslugu uvedu i time sebi prerezu granu na kojoj sede. Eto o tome se radi.
Pa i ne baš sumnjam da bi to koristilo ne znam koliko ljudi tj jako mali broj korisnika koji bi koristili nove servise i nije baš nešto što će nekoga naterati da uvodi takve stvari.....

Što se procene o broju pismenihi nepismenih korisnika tiče mislim da o tome najbolje govori podatak da ogromna ali ogromna većina ljudi bar na mt:s pripejdu koristi početnu tarifu tj Toki ...
Dakle nepismenih, polupismenih i sličnih korisnika kada su mob tehnologije i usluge u pitanju ne da ima 15 nego bar 95 % ovo je zemlja SRB :disgust:

I naravno miodrage ne misliš valjda da će neki operater (sem možda Vipa) da uvodi servis samo za desetak hiljada korisnika :uhuh: Pa mt:s ima veće biznet korisnike od toga....

Odgovori