069 Pre paid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Skoro uzedoh jedan veoma fin broj bez dodatnog plaćanja. Dođem ja lepo, fino, na isti prvi broj - uzimam 06969XXXX šestocifreni je i po meni zlatniji od svih zlanih brojeva. Po meni je Telenor ajbolja mreža, a ovo na pre - paid-u je super stvar jer izabereš broj i dopuniš kredit kad hoćeš :wink:
Nokia Lumia 630

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pa dobro, ne mogu se sloziti sa Djolex-om ali postujem svacije misljenje. Ja licno vise volim postpaid jer je dosta jeftiniji, a sto se tice prepaida, mislim da je MTS najpovoljniji iz vise razloga koje sam vec naveo i ne bih da se ponavljam.

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

evo da kazem da sam uzeo 069 prepaid broj sredinom jula,za sada sam uglavnom zadovoljan kako radi,jedino sto je tesko naci kiosk gdje su uveli dopune za 069 i imao sam nesto malo problema u roamingu...al ajde...jedna stvar koja mi je pala na pamet kad sam dobio novu karticu je zasto nema SIM menija...ranije sam imao 063 karticu i ona je imala onaj stari Mobtel-ov meni,koji nisam koristio jer je zastarao al sam mislio da je Telenor na novim karticama uveo svoj novi SIM meni....ako smem da dodam,a da ne odskacem od teme previse,i ove kartice Telenora koje su bijele sa spoljasnje strane a samo pozadi imaju znak Telenora izgledom su dosta ruzne...nije to sada ne znam kakva mana,samo kazem...npr. kod Mt:s je to dosta jednostavno i dobro uradjeno...ipak je znak Telenora dosta upotrebljiviji u te svrhe...
Poslednja izmena od mis u Ned, 24. Avg 2008. 17:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja sam primetio da im je ona metalna povrsina znatno manja nego kod ostalih kartica, bilo Telenorovih, bilo mt:s-ovih ili Vip-ovih.

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

nije to samo kod njih,ja mislim da je to do proizvodjaca,jer i neke druge kartice koje sam kupio ovog ljeta u HR I CG su bile takve,umanjena ona metalna,ili od cega li je vec, povrsina ispod koje se nalazi cip...u pocetku mi je bilo cudno a posle sam se navikao...i cak mi je ljepse kad je tako manja...elegantnije izgleda...
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

A sto se tice skroz bele strane SIM kartice , ja sam vec pricao o tome nekada davno... bas nekako glupo deluje. Nekako sterilno. Ne znam sto im predstavlja problem da stave svoj logo... ali ajde.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ne znam zasto se uopste diskutuje o izgledu SIM kartice. Ja sam moju stavio u telefon i gotovo, vise je ni ne vidim i zaboravio sam kako izgleda. Zar je to bitno?

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Pa nije bitno uopste ali kao moze da doprinese boljem utisku ako je lepsa. Moja nova iz Telenora je bela, to znam a uopste ne znam kako izgledaju one pre
NOKIA E7 User

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

i mts na 065 prepaidu ima malu metalnu površinu :D

OT: ajde neka mineko da prijedlog kako da nađem dobar broj za 200din, ono nekako okvirno, ne mora konkretan broj. 8)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Mozes da se dogovoris sa predstavnikom Telenora (prodavcem na standu) ili da ides od trafike do trafike i izaberes neki broj od ponudjenih. Ja sam npr. moj broj slucajno nasao u posti a super je. Samo treba da se potrazi.
P.S. Postoji i opcija da uzmes postpaid broj po zelji ali cisto sumnjam da te postpaid zanima.

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

kod telenora me ništa ne zanima 8)

ali idem na jedno mjesto 15 dana, gdje ima samo telenorov signal, pa će mi trebati za tu potrebu. i kad sam tu, što ne bih uzeo neki lijep broj 8)

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Moze da se bira kod telenora neki 069 broj. E sad, ti lepi brojevi kostaju batoo.... :D :D :D :D
NOKIA E7 User

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

ali mogu solidni brojevi da se kupe za 200d. o tome je reč. evo jedna dobra ideja je 069-69-xxxxx 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ili jednostavno uzmes post pejd, platis jedan mesec momacki i po isteku se prebacis na pri pejd :wink:

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

E to ti je dobra ideja, samo ne znam da moras da prihvatis ugovornu obavezu kad biras broj. Ja mislim da ne mora
NOKIA E7 User

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Zasto bi morao? Ugovor ide samo kad su u pitanju aparati. To sam ja jos '99. uradio pa se kasnije vratio na post pejd ali sam ubrzo ugasio jer su me odrali kao zeca par puta a ponovnog vracanja na pri pejd nemaaaaaaaaa... Ali ti opet treba ili veza ili da se povatas sa nekom baba serom iz Telenora da bi dobio lep broj :lol: jer ce ti tesko dozvoliti da bas biras, eventualno od 10tak ponudjenih

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Pa nisam znao. Ja sam potpisao ugovor na dve godine i uzeo E250. Crko posle manje od mesec dana :cry: :cry: :cry: Stvarno strasno
NOKIA E7 User

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa kad ne znas da se snadjes :P Ja sam uzeo onaj paket kod Telekoma kad je bio za 8. Mart i evo moja devojka jos nije imala problema sa "cokoladom" a ja odmah prodao Shine i dosao na pozitivnu nulu pa sam prodao N80 i dodao nesto sitno i evo me prezadovoljan sa ovim sto imam. Generalno je problem sto oni kodiraju telefone dok u Telekomu to ne rade vec ti ga daju sa fabrickim softverom a samim tim se smanjuju sanse da dok ih kodiraju nesto ne za*ebu

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Post od milanovic986 »

Meni crko zvucnik :x :x :x :x :x Iako sam taj telefon koristio jaaako malo. Izgubio sam volju da ga popravljam nego sam ga prodao za neke smesne pare. Nek ide zivot :D :D
NOKIA E7 User

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Azimuth, bez obzira da li si pripejd ili postpejd, za "zlatni" ili srebrni broj placas 1000, odnosno 4000.

Odgovori