Lopovi iz mt:s-a ukidaju sve "besplatne" poruke

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ljudi, telekomunikacione kompanije imaju prava da vrse izmenu postojecih usluga i promocija a da o tome ne pitaju korisnike. Tako stoji na papiru koji sam potpisao kada sam prelazio sa prepaida na postpaid, bas mi pade na pamet da pogledam. Jedina obaveza koja tu postoji je da se korisnici blagovremeno, u roku od 15 dana, obaveste o datim izmenama. I to je to... Sa strane zakona, sve je to uredu i legalno. Pa gde mi to zivimo i ko to u ovoj drzavi stiti korisnike? Lepo kaze Miodrag da RATEL treba unistiti.
Definitivno se covek ne treba vezivati ni za jednog operatera (a pogotovo ugovorom)jer se u ovoj zemlji stvari tako lako i brzo menjaju, i to uvek na stetu korisnika.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Naravno, zato ja, jedino sto mogu da uradim je da predjem na Telenor i poustim da mi isteknu sve mt:s kartice, i to cu i uraditi.

To je moj nacin borbe.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Slaba ti vajda mezzano, jer ovo pise na ugovoru koji sam potpisao sa Telenorom. Nisu ni oni naivni a i zasto bi bili kada im zakon u ovoj zemlji omogucava da se ponasaju kako hoce. Generalno, sva tri operatera se ponasaju manje-vise isto, tako da korisnici nemaju bas nikakve alternative.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

dobro...sada je i lično stiglo da se poruke moraju potrošiti sa time da ne moraju ali bi bilo poželjno do sledeće srede.i to je to.odlazi sve...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Yep... i meni stize poruka, definitivno je.

Aleksaboy, kad Telenor uradi nesto slicno (vezano za neku promociju), onda cu preci na Vip, i tako u krug.

Progutao sam mnogo stvari od mt:s-a (ukidanje prenosenja minuta i poruka na MIX paketu, katastrofalnu neazurnost sistema provere stanja na postpejdu, ceste padove mreze...), ali ovo mi ne pada na pamet da im oprostim.

Jedino sto mogu je da predjem na drugog operatora, i to cu i uraditi. 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

mezzano, vidis da su ove godine postali azurniji. Jos sinoc sam mogao da proverim stanje na racunu a koristim MIX tarifu. Proveravao sam naravno preko *797# . Samo sto mi nisu proknjizili prethodni racun pa mi stigla poruka da moram do 13. da izmirim ili ce mi srezati pozive ali kontam da je problem do poste i praznika a ne to mt:s-a
Btw, hoces onda i avatar menjati zajedno sa provajderom? :P

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Ne znam da li bi imalo efekta da na silu potrosimo poruke. Njima se isto vata jer im je "bitno" da krenu da naplacuju poruke, smucilo ima se da ljudi salju samo ove besplatne.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Azimuth, ma ažurniji malo sutra... 9. u mesecu! Prošle godine je bilo nekad 6-og, nekad 7-og, a nekad i 11-og, 12-og... Ja hoću da to bude kao kod Telenora, kao na pripejdu...

...a nije "m" zbog mt:s, već "m" kao mezzano :D

severnjaca
Banned
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 23. Sep 2008. 06:40
Lokacija: BG stari grad

Post od severnjaca »

jao drugari moji, malo kasnim na ovu raspravu a tako ih zelim filovati :o

oni su i uveli zadnju promociju 200 za 1000 da bi nam pokrali kredit iz juna :smutny:
http://imgcash3.imageshack.us/img120/16 ... 982id0.jpg
http://www.mts.telekom.yu/uploads/Image ... ovi_me.gif
Poslednja izmena od severnjaca u Pon, 12. Jan 2009. 00:53, izmenjeno 1 put ukupno.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

oko cele ove price se izgleda bas digla frka, jer je danas na vestima b92 bio prilog o toj temi, mada na zalost preovladalo je opravdanje g.Lucica iz mts-a koji je rekao nesto u stilu "analizom je uvtrdjeno da je 98% korisnika vec iskoristilo sve poruke, pa smo smatrali da ce do 15.1. i ovih preostalih dva posto to uciniti, a ovo sve radimo kako bismo mogli da pokrenemo nove povoljnije akcije u februaru i martu - (navodno ce biti svaka druga poruka besplatna) - znaci objasnjenje je tipa - ko vas shisha mi vam ukidamo i ne mozete nista da uradite povodom toga...

samo ne znam g.lucicu zasto ukidate preostale poruke svima ako je samo dva posto neiskoriscenih ostalo (haha).

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Nije 2 nego 22% i sto je najbolje od svega to su ljudi koji salju poruke. Tesko da su to uplacivali tj u manjem broju, ljudi koji kucaju 10sms-a mesecno. "SMS manijaci" su uplatili verovatno na vise kartica po dva puta i nakupili poruke i desilo se to da mts poslednjih meseci nema prihod od poruka pa se setili da ih pobrisu. Ali su zato sa zadovoljstvom uzeli pare za KUPLJENE poruke :uhuh:

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Citao sam glasine krajem Dec. da se ukida. Zvao sam ih i one picke od operetera su mi rekli da se ne ukidaju. Sada mi je stigla poruka na pre-paid da se sve sutra brise!! :x :x :x
Na MTS-u sam, mislim, oko 4-5god i to sam bio post paid korisnik. Kupovao sma svremena na vreme pre-paid kartice a izmedju ostalog da bi mogao da uplatim promotivne poruke. Izgubicu oko 3000poruka. Kada mi istekne obaveza da budem korisnik jos oko 7-8meseci zbog kupovine 6220c RASKIDAM ugovor sa njima i zavrsavam sa svim karicama sa 064 i 065!

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Post od Nenad-77 »

MTS su najveci prevaranti i lazovi koji postoje tako je bilo i sa prenosenje min i poruka na mix i bel paketima pa su ukinuli pa sad i ovo sa porukama.Najgore je kad pogaze obecanja.Ja sam imao na jednom pri pejdu broju oko 2400sms a i taj cu broj da stavim u fioku i da ga dopunjavam na svakih 6meseci po 50din pa neka.Inace koristim telenor prenesi 325 i moram da kazem da sam prezadovoljan njihovim uslugama nekad potrosim za ceo mesec 325min i sms a nekad iostane po 100min i sms pa ih prenosim i iskoristim ih kad mi bas neka frka i zatreba.Okej kad se placa razgovor sa operaterom 10din kad mi nesto treba da ih pitam dobijem ih odmah i potpune informacije i ljubaznost a ne kao na mts cekas po 9min trenutno nemaju infomaciju neljubazni su i tako to.Znaci ni u ludilu nebi bio na mts.Pre sam koristio kod mobtela paket pro 200 i u isto vreme na mts paket bel 200 i sa mts nisam mogao da se naplacam kad prekoracim oni40min van mreze,dok sam na pro 200,pa zatim prenesi 250 ili prenesi 325 racun nikada nije bio veci od ocekivanog 1180din do 1250din.

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Ja sada pregledao sve karitce. ma imam oko 4000 poruka!!!!!! :x To su i one koje su se dobijale na svakih mesec po 50tak, promocije od pocetka leta itd. Kakav bezobrazluk, lopovcine jedne!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Meni je rečeno da ništa ne brišu od predhodnih promocija, samo od ove i to je to, a ja ću namerno da sačekam da vidim da li će 1523 poruka nestati :)
Nokia Lumia 630

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

djolex, ma brishu, stigao je jasan i nedvosmislen SMS. Ja imam jos oko stotinak poruka da potrosim, i to cu ladno uspeti tokom sutrasnjeg dana, a onda cu da razmotrim svoje dalje korake.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

ostavi jednu da dobiješ megabajt 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ma ZABOLE me za isti. Ionako koristim skoro iskljuchivo WiFi. S obzirom da sam resetovao fon, GPRS i MMS nisam ni podesio. Mada, eto cisto da ih i za to ostetim majke im ga spalim. Jeste da meni svakako nisu ostale poruke, ali opet, svinjski potez.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

U svakom slučaju, boli me čuk, ionako ne koristim mt:s zbog preteranog majmunisanja :D
Nokia Lumia 630

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

I sta bi na kraju? Dal' da vadim karticu iz fioke ili ne?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori