Privremena taksa od 10 odsto

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

hehhe vlado super su ti klipovi, a ako stvarno ode 10% gore + impulsi e onda necu koristiti mobilni, em nas sada deru i jos da poskupi nemam reci.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

miodrage, i Azimuth, možda sam ja neki utopista ili idealista, ne znam, ali tako gledam na stvari. Ja razumem šta pričate i da se tako kako kažete radi danas u svetu i razumem da je svako nevin dok se ne dokaže da je kriv, ali glavno mi je da kad je neko napravio odredjeni zločin itd, mora da odgovara za to. Ne sme da se dopusti da prodje nekažnjeno. To kritikujem.

hibiskus, zašto je uopšte i došlo do toga da mi od zapada zavisimo? To je poenta. Mislim, ja znam odgovor i većina nas zna odgovor da smo najveći krivci mi sami što smo tom zapadu dopustili da radi sve to što radi zadnjih 100 godina, ali se pitam dokle ćemo da budemo takvi kakvi smo?

Jednom mora da se počne. Ako nisu bili pametni naši očevi, dede itd, hajde bar mi da počnemo da mislimo svojom glavom. Jer ako se i mi predamo lako i zbog nazovi svetlije budućnosti, i zbog nemanja para popustimo i nastavimo da radimo isto ono što su i naši preci, onda se opet ništa dobro neće desiti ni našoj deci. I tako ćemo isto nasledje ostaviti našoj deci, kakvo su i nama naši očevi i dede ostavili. I opet je onda taj zapad pobedio i tako nanovo.

Kad su Japanci hteli da uzmu u zakup Vojvodinu i da njome hrane i sebe i nas i da još izvoze, onda je sve moguće, samo treba da se bude pametan i patriota koji radi za dobrobit nas samih a ne gazda sa zapada. Imamo mi mogućnosti i resursa dovoljno. Zašto to da eksploatišu gazde sa zapada a ne mi. I reka imamo, i oranica, i voća i dovoljno Sunca da to sve niče, i ruda i svega imamo, ali nemamo nekog ko to hoće za Srbiju i Srbima ostavi.

Sva zaduženja mogu prema zapadu da se vrate, svi krediti, samo da radimo za sebe i u svojoj kući za svog gazdu. I da se ne mešaju zapadnjaci. Jer oni sistemarski i rade ovo što rade već vekovima, iz jedinog razloga što je njihov način življenja takav, da žive od tudjeg rada i od muženja tudjih sirovina.To ljudi zovu paraziti. Parazit kad iscrpi što se iscrpeti može, napušta žrtvu i traži novu.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Imas pravo vlado, i meni je vise pun k.... ovih nasih kretena. Sve sto smo imali da je dobro je prodano, imamo plodnu zemlju. Evo pogledaj npr Macvu, cela lezi na vrelim vodama, plodna zemlja, mogla bi se iskoristiti za sve moguce stvari. Navodnjavanje, grejanje i jos milion stvari, ali ne, nama ne treba nista. Lakse je da dignemo kredit, da budemo tudje sluge.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Vlado utopija je pre svega ono sto si rekao za savest, brate ko je ubica, kriminalac, prevarant,lopov u vecini slucajeva jednostavno i nema savesti kao sto to imaju posteni ljudi i nema sanse da ce da ga grize savest zbog necega sto je uradio... :uhuh:

jednostavno razmislja na totalno neki drugi nacin i zabole ga klinac... :D
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

madness99, samo da ljudi hoće da vide i da misle svojom glavom i da budu patriotski raspoloženi i da rade za svoj narod i za svoju zemlju, sve imamo. Mogao bi zapad da nam zavidi.

Oni su osvajački nastrojeni uvek bili. I najviše vole a i rade na tom pitanju konstantno, da naprave situaciju da druga zemlja i narod zavisi od njih da bi oni mogli da je eksploatišu do krajnjih granica, dok god ima šta da se eksploatiše. Čim ne bude bilo više ništa za njih, samo bi se okrenuli i otišli. I ostavili pustoš za njima. Eto koliko ja mislim da je njima stalo do nas.

A zašto im to dopuštamo da rade i kod nas a i po celom svetu, to je pitanje. Jer nemamo pravog iskrenog domaćina, koji neće dati da mu drugi komanduje u svojoj sopstvenoj avliji.

ilkebgd, neka su svi ti prevaranti takvi. Neka su. Ali ne sme da se dopusti da oni koji su dužni da ih kazne, ne učine to. Ima ko će da brine i za savest prevaranata i kriminalaca. I to će doći na red jednog dana. Kad? Zavisi koliko takav prevarant bude brzo napredovao u svom razvoju. Pa makar i u sledećem životu.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

pa vlado osnovno pravilo i zakon koji vazi u prirodi(odnosi se i na coveka) je zakon jaceg.Naravno da mogu da nas eksploatisu kako hoce jer su i ekonomski i vojno jaci od nas....samo je pitanje da li cemo da im dozvolimo da nas ekspoatisu sto vise ili cemo da pokusamo sredstvima kojim raspolazemo da taj procenat umanjimo.Primetio sam da ktirikujes advokate(do nekle se slazem sa tobom) zato sto oslobadjaju kriminalce a ne vidis tu gresku tuzioca koji to dozvoljava tako sto ne vodi dobro slucaj...Svi smo gledali filmove o Falkoneu cuvenom italijanskom tuziocu koji je hapsio mafijase i tako u mnogome pomogao italiji.Naravno znamo i kako je zavrsio.Pa da vidimo ko ima petlju u srbiji da pocne tako da hapsi ? Ko ima petlju da ugrozi sebi i svojoj porodici zivote ?DA sve svoje stavi na kocku? Zbog cega bi to neko uradio.. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mislim da je ova debata oko toga da li bi trebalo ili ne uvesti 'taksu od 10%' suvisna jer nazalost mi tu nista ne mozemo da uradimo...
Trebalo bi da pokusamo da taj 'harac' amortizujemo na neki nacin,ako je to uopste i moguce,pa je moj predlog da se u svim paketima poveca broj minuta,poruka,...,za tih 10%.
Za nas korisnike bi to bila koliko-toliko neka satisfakcija,jer posl par meseci smo od operatera dobijali samo lose vesti(sms ka ino od 10din,zaokruzivanje razgovora na 1 min...). Znam da bi operaterima bilo najlakse,kao i do sad,da tu 'taksu' naplate od samih korisnika,ali mislim da bi ovim predlogom dobili i jedni i drugi...
Jer operateri ionako nemaju nista od tih famoznih '10%'.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

dimi89, pa sta imas da hapsis mafijashe? Ako cemo po zakonu jacheg, policija treba na licu mesta da likvidira. Lepo sam rekao, 100k mrtvih u prvom satu, obichno reshava sve!
Evo sad bas citam novine, i naidjem na clanak o ovome juche na autoputu NS-BG, pucnjava ovo-ono. I sad ce ti likovi da se izvuku sa nekim minimalnim kaznama, mesto da su bili neutralisani na licu mesta. Ja bih obojici prosvirao oba kolena, i time sprechio da ikad vishe ista u zivotu urade.
Drugo sto mi je apsolutno debilno u ovom svetu punom nasilja jeste ovo sto se desava tamo u vodama oko Somalije, da gusari otimaju brodove. Pa ceo svet je poludeo ali totalno. Ne mogu da verujem da brodovi koji tamo prolaze nisu maximalno naoruzani. Barem 10-ak zolja da imaju na sebi, uz obavezne M-16. Pa kad vide sumnjivca prvo se puca, a posle pita ko je. Ili na 2 km udaljenosti odmah das alarm da ako ne zele da budu unisteni da smesta promene kurs, i onda cekas 30 sec, ukoliko odgovora nema, KABOOM!
Ala sam ja odlutao od teme...
Fox, a kako mislis da nam operater da tih "10%"? Pa onda ce oni biti na gubitku. Zamisli situaciju da ti prodajes cigle, i neka jedna kosta 5 din. Placas drzavi porez od 20% za svaku prodatu ciglu sto je 1 din. S obzirom da ti cigle nabavljas za 3 din, imas po svakoj dobitak 1 din. I sad odjednom drzava kaze da ce da doda jos porez od 10%, tako da ti imas sada zaradu svega 0.5 din po cigli, sto se tebi ne isplati. Pa odakle mislis da kompenzujes novonastali harac, ako ne povecanjem cene cigle?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Miodrage, bas naprotiv to rade pirati... :D imaju po 10ak zolja, kalashe itd... :D

Mislim da je problem da budu naoruzani ti brodovi jer to nisu vojni brodovi vec teretni, tj. da kazem civilni... osim toga ako pristaju u raznim zemljama i koriste njihove teritorijalne vode onda verovatno i ne smeju da nose naoruzanje... zamisli kad bi neki stranci u bilo koju zemlju krenuli sa zoljama i automatima, pa ne moze to bas tako... :D

ali zato je tamo sad gomila vojnih brodova a neki od njih nose i helikoptere.. al je rec o ofromnom prostranstvu pa je ipak nemoguce sve pokriti...
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

ilkebgd, kakve to veze ima sa temom!? :?
Držite se teme, mnogo ste je ispolitizovali, i previše! :roll:
Ne bih da budem party breaker, ali... :roll: :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Napred Brawn GP :)

ilkebgd, znam da je tamo sada gomila vojnih brodova, i opet ne uspevaju nista da urade, sto je po meni zastrasujuce. Sa druge strane potpisujem da meni nijedan objekat ne bi prisao na manje od 2 km, i ostao citav. Oduvek sam imao taktiku prvo pucaj, onda pitaj ko je. To sto bih eventualno neke ribare digao u vazduh me ni najmanje ne zabrinjava. Jos je Musolini dokazao da se mafija pobedjuje samo ako si jos veca mafija.
Nauceno iz visegodisnjeg iskustva u CS :)

Rezime svega je da na ovo najavljeno povecanje mi korisnici moramo da odgovorimo, i organizujemo se, te posaljemo protestno pismo Vladi, u kojem zahtevamo da cene ostanu na sadasnjem nivou jer su prilicno visoke, i da ce dodatni nameti samo da smanje kvalitet telekomunikacija u zemlji.
Iskreno ja bih legalizovao marihuanu, i digao stravichan porez na nju, i ubirao veliku kolicinu novca kao drzava.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Mislite li nastaviti ovako da samo nabijate broj postova i takmicite ko ce pre dogurati do 1000 , 3000 ili 5000 onda ovaj forum u a ova tema pogotovo gubi svaki smisao postojanja nije nego za totalno brisanje jer nema od ovog nikakve vajde :dry: skroz.
Poslednja izmena od sigi u Sre, 15. Apr 2009. 02:27, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aktivirao se sigi. Welcome back, nije te dugo bilo, i sad sam opet morao 4x da citam tvoj post, da desifrujem sta si sve hteo da kazes. Jel tebe razume neko uopste? Izuzev mozda ukucana koji su oguglali na tebe? Ajde upotrebi malo vishe znakova interpunkcije, kad te lepo molim.

A kad smo vec kod poreza, jel neko gledao "Insajdera" upravo? Lele, kako bih ja ubrao pare od ovih samo na ime poreza - ali onako stravicne poreze bih im uveo. A ne nama kukavcima jos 10% na mobilne.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Montenegrino
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Pet, 19. Okt 2007. 19:19

Post od Montenegrino »

mene zaklase owi bre sa 064 nakrkali mi stanje 1600din. kako to oni znaju,pa mi 50 min nestalo preko noci,kako opet samo oni znaju...3 soma mi treba za jebeni tel,koristim mix1000 + 600 poruka i sad nema jos racuna a widi 15 dodje...ima neka bolja solucija,vip ili telenor jesu bolji sto ili i oni kradu za medalju..

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Montenegrino, kakva su vremena dosla, Boga mi svi kradu. Nema vise pravde niti milosti ni prema kome a narocito prema ubogim korisnicima. :uhuh:
Iz licnog iskustva (koristim "Prenesi 150") ja sa Telenorom nisam imao nikakvih problema ali, bez obzira na to, ne bih se usudio da ti preporucim ovog operatera jer cujem kako se sve vise i vise ljudi zali na njih. Ustvari, ne bih se usudio da ti dam nikakvu preporuku jer su ovo "luda" vremena.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Aleksaboy, "sve vise i vise ljudi zali na njih" :? Ne želim da kažem da nisi u pravu, ali samo reci o čemu se radi. Užasno me nervira neažurnost Telekoma i kad/ako bude uvedeno prenošenje broja to je prva stvar koju sam mislio da uradim, da pređem na Telenor, pa bih neke pikanterije da vidim da možda ne razmišljam pogrešno :unsure:

Izvinjavam se, ali ovo je ionako već toliko spamovana tema da ovaj jedan post manje ili više neće mnogo značiti, a ovo pitanje možemo da preselimo i u neku od postpaid tema.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pa neke moje kolege i prijatelji se žale na račun koji im Telenor potura pod nos. Kažu kako im je račun veći nego što su oni očekivali i sl. Navodno im Telenor zakida i tako to... Opet, iz ličnog iskustva, ja se sa njima nikako ne bih složio. U biti, ko zna koji su njihovi razlozi...

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

To šta su neki očekivali, a šta dobili, nema nikakve veze. Pogleda se lijepo listing, pa ako ima brojeva koje korisnik nije pozivao, ima načina da se to nadoknadi. :wink:

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Није ствар у фантомским бројевима већ у фантомским секундама. Нек ти за сваки разговор зарачунају по 10-15 секунди више и ето ти га на! Ту је немогуће рекламирати.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Vozam se danas kolima i slusam vesti pa kazu kako je vlada odbila predlog ministarstva telekomunikacija da se izostavi taj dodatni porez tj porez koji je postojao za vreme Karica. U obrazlozenju ministarstva se kaze kako ce to lose uticati po tek stabilizovano i plodno tle za predstojece investicije dok vlada odgovara kako mesecno ne znam koliko miliona dinara tako mogu da sakupe, sto je prakticno i "izgovor" za uvodjenje ove famozne takse od 10%. Izgleda da ce nas ipak odrati kao zeceve... A koliko ce trajati ta privremena mera, pa to niko ne zna, tako da se lako moze desiti da na nju "zaborave" posle nekog vremena i ostadose nama cene ponovo previsoke.

Odgovori