Jel' ima prodavaca/trgovaca ovde? (elektronske dopune)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Jel' ima prodavaca/trgovaca ovde? (elektronske dopune)

Post od Lobachewsky »

Pitanje je vezano za elektronske dopune, pa reko' najbolje je da me neko iz prve ruke informise.
Ako je moguce za sva tri operatera.

Na koji nacin operater zivi od toga? Kako naplacuje, koliko naplacuje, kada, procenat, fiksno? Koliko vama ostaje? Jel' ima neke zarade ili je to vise simbolicno.
Evo, moze i ovo pitanje... Sta je potrebno da bi dobio ovlascenje da dopunjujes kredite. Ustvari vise me interesuje jel' to neka procedura ili samo udjes izadjes. Jel' uslovljavaju necim?

Naime ovo sam otvorio jer sam inspirisan danasnjim dogadjajem:
Krenuo danas da dopunim kredit kod jedne okretnice.
Dobar dan, dobar dan.
Dopune? Imamo samo 063. Moze jedna? Pa ne radi mi... (...?) Nisam platio, pa me iskljucili na dve nedelje, pa onda radi nedelju dana pa ne platim pa me opet iskljuce na dve nedelje. Vise nemam nego sto imam... Ma koji ce mi to k...
*Eto tako je bilo.
Dodjem do trafike odmah pored.
Dobar dan, dobar dan.
Dopune 063? Imam samo Vip i mts, nemam ja para za Telenor (?!?!?!).
*Tako je bilo.
Treca trafika, treca sreca.
Zasto neki nemaju telenor, zasto neki imaju samo telenor, zasto neki nemaju Vip itd. U cemu je problem da se ima sva tri?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

VIP i MT:S dopune rade preko onih bordosivih velikih terminala, mislim da na njima piše CERTUS, Telenor radi dopune preko mobilnog telefona (uglavnom NOKIA, koliko sam primetio). Verovatno je tu odgovor na tvoje pitanje ... :)

To ti je tehnički deo odgovora ... a ekonomski je verovatno vezan za načine plaćanja, korišćenja itd i tu onda verovatno Telenor ima strožije uslove (isključuju kad ne platiš, zamisli!), ali očigledno su i izdašniji u profitu. U protivnom - ko bi radio njihove dopune, uopšte?
Samsung Omnia HD 8GB

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Nisam u tom poslu, ali jedno znam, zarada je jako mala, nesto tipa 3%, isplati se eventualno na jako prometnim lokacijama...

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Od kad uvedene elektronske dopune skoro da retko vidim osobu koja ne kupuje kredit, obicno kredit i jos nesto. Iako je 3% mislim da se isplati.
Telenor DOZVOLJAVA proviziju. Mts ne dozvoljava ali mu dodje na isto, mnogi imaju proviziju :o :blinky: prijavljivao sam na mondo forumu ali uzalud.

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

Moja drugarica je radila u menjacnici i imali su el. dopunu. 4% je zarada koliko se secam i kaze da se isplati poprilicno. Za ostalo, kako funkcionise i to, cim saznam, ako ona uopste zna, javicu.

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

Moji imaju lanac prodavnica tako da evo iz prve ruke VIP i MTS idu preko posebnog terminala dok TELENOR ide preko mobilnih (Nokia 2610 standard) :) ...tacno je da je telenor rigorozniji sto se placanja tice...zarada je minimalna od kad su provizije ukinute vise je ono ako pazari vecinu robe i sad jos jedna stavka jel imate dopune tako da je ipak vise simbolicno 1.7 do 2 % zarade...ugovorom se odlucujes na nacin izmirivanja obaveza prema (MTS,VIP i TELENOR):Sedmicno placanje fakturom,placanje na osnovu ostvarenog dnevnog prometa i avansno...


Pozdrav ! :)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Aha ok. . . A sto mi ovaj iz trafike rece da nema on para za Telenor?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Nije od 1.7 do 2% posto... ide vise u zavisnosti od mesečnog obrta, nemam sad tabelu kod sebe ali ono što sam zapamtio da je u grupi do 100 000 mesečno zarada 2.5%... preko ide više...
Uglavnom, tokom leta većini i to velikoj, toliko opadnu pazari da im dopune koje su praktično konstantne tokom godine, samo za nijansu manje preko leta, prave lažan priliv sredstava i sve je ok dok ne stigne račun da se te dopune plate a para nema jer su se potrošile na plaćanje bitnijih faktura, tipa duvan, mleko, hleb, ili u skorije vreme faktura firmi koje nemilosrdno puštaju menice...
Jedino za šta su dopune dobre je što smanjuju PDV na kraju meseca i manje treba da se uplati državi ( paradox je što ti taj PDV možeš da povratiš, tzv povraćaj PDV'a, što je sasvim legalno, ali kao po pravilu ko god to zatraži eto mu poreske, pa zatim tržišne i ostalih inspekcija, pa rektko ko to radi... )...

Kad nabavim tabelu prihoda postovaću... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

NHF, ali ajde pokušaj editovati post, lakše bih sigija razumio nego ovo... :ohmy:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Duge rečenice ??? :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Aha, sve tri. :D

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

Akki, sto se tice nase firme tako ide msm barem moj cale tako kaze jedino ako me laze ne vidim sto bi . . . :)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ne kažem da laže. ali ili imate loše uslove kod provajdera ili vam je mali promet... nema trećeg :wink:

ko vam je provajder?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

Akki, ''Telenor Direct'' sa sedistem u Bul-i...a sto se tice prometa nije mali to mogu sa sigurnoscu da ti kazem sto se tice Dopuna...ima lokacija na kojima slabije ide zavisi ima i na kojima bas ide... :)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

Ja imam 4.17%, e sad zamislite dodje neko i uzme dopunu za 500din ali plti visa karticom, banka uzima proviziju 3% i tako da u tom slucaju imate 1.17% (zarada 5din na 500din) i jos ako obracunate porez na dobit ....izvucite sami zakljucak dal se isplati.
Ako je valuta za placanje telenoru npr. 20.9. i vi zakasnite sa placanjem, 21.9. oko 13-14h bicete iskljuceni.
Sto se tice MTS imao sam 3.09% i plati neko karticom tako da nemate NISTA!

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

‚‚Telenor Direct‚‚ sve si mi rekao... :roll: jedan od glavnih razloga što sve više prodavnih mesta isključuje dopune... Ali opet i za njih si dobio loše uslove... trebao bi da vidiš da revidiraš ugovor, mada kako su bahati teško...

Kao što rekoh, isplati se samo jer skida PDV i možeš da se nadaš da će kupac uzeti još nešto uz dopunu...

btw, koja je banka u pitanju? znam za par banaka koje uzimaju 2%...

Uglavnom trebalo bi da mi jedan od provajdera pošalje tačne iznose provizija ovih dana, pa ću postovati kao što sam obećao...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

Akki, tako je, Telenor Direct. Alpha banka, mada mislim da svi skidaju za visu 3% i dina 1.5%

Za mts i vip sam uzeo MPOS terminal od firme miloscic ali posto je on u losu finansisku situaciju njegove MPOS terminale je konfiskovala firMA TELECAL koja daje 3% i u clanu 4 kaze: Po postavljanju MPOS terminala, DILER preuzima rizik za stetu nastalu usled unistenja gubitka otudjenja ili kradje terminala.
Za sve eventualne kvraove i promen na terminalu nastale usled nestrucnog rukovanja troskoe servisiranja snisi DILER
Ukolko je nestrunim rukovanjem doslo do trajnog ostecenja terminala koji je nemoguce servisirati, DILER je duzan da TELECAL-u nadodknadi stetu u roku od 7 dana od dana utvrdjivanja kvara u visini od 200eur. u dinarskoj protivvrednosti po prodajnom kursu NBS.

Sad vidite koliko ja dopuna treba da prodam da bih 200eura zaradio i da se nesto desi MPOS terminalu oni samo kazu nestrucno rukovanje, hvala lepo na 200eura, puste ti menicu i ti se cesaj. Tako da manje firme ako su pametni nece uzimati MPOS terminal

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa da, bio si kod malog dilera... :wink: 3% je ok, sto dobijas kod ovih i uklapa se u ono što rekoh...

Što se tiče ugovora to je ok, standardni ugovor, a terminali se ne kvare baš tako lako...

Nije, kod vojvodjanske je 2 posto na vizu... :wink: mada i to se rešava valjda pojedinačno...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

u mom slucaju je Credy banka Kragujevac...a sto se tice ovih 2% videcu to jest reci cu caletu... :wink:
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

botica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 14:27

Post od botica »

Da li neko zna kako sada stoji sitacija sa dopunama:
Sa kim se zakljucuje ugovor: da li pojedinacno sa svakim operaterom ili sa posrednikom?
Koje su provizije?

Pored toga, da li neko zna koliko proviziju imaju prodavnice mob. tel. koji prodaju postpaid pakete, tj. ugovaraju za racun operatera?

Odgovori