Telenor fixni operater

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Vlada je umela da uzme Telenoru 1,05 miliona eura za licencu a sada ne ume da im obezbedi kako da pocnu da vracaju ulozene pare, to jest kako da pocnu da pruzaju usluge. Radujem se saradnji SBB-a i Telenora jer sam jedan od prvih korisnika SBB-a (tv i inteneta) a 12 godisnji postpaid korisnik Telenora. Nadam se da ce oduvati Telekom :D

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Post od bmarke »

Nije mi jasno što su onda sabotirali SBB, kada je hteo da se prijavi na konkurs za fiksnog operatera...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bmarke, pa nisi valjda toliko naivan? Pa drzava i Telekom sabotiraju Telenor da bi uzeli sto je moguce vishe para. Zamisli situaciju da na pijaci ti jedini prodajes banane. I mozes da lupas cenu koliku hoces, svi su prinudjeni od tebe da ih kupuju. I onda se pojavi neko drugi sa bananama koje su jeftinije od tvojih ili iste cene ali bolje. Pa naravno da ces da se trudis da ga onemogucis da ih prodaje (lomljenje nogu i ruku u mraku negde, i razne druge sabotaze), jer to tebi izbija pare iz dzepa!
E pa iz istog razloga je i SBB sabotiran, jer su znali sta to znachi!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

sabotiraju se i sbb i telenor pa i svi mi. znali smo od pocetka mi to ali ovim je zvanicno da ratel nicemu ne sluzi. ovo sto covek iz ratela predlaze je smesno, mogucnost promene operatera ce da ima manje od trecine stanovnistva, o manjim gradovima i selima da ne pricamo + mora da se placa kablovska O.o
da su hteli otvoreno trziste prodali bi licencu i sbbu i telenoru, a telekom bi morao da omoguci koriscenje infrastrukture (uz nadoknadu naravno)

@ evo nekako mirno sve ove nebuloze prihvatate i cutite, pretite malo pokazite m#!$#@ :)

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Telenor i SBB će pregovrati o korišćenju infrastrukture

BEOGRAD, 26. maja 2010. (Beta) - Predsednik Upravnog odbora srpskog kablovskog operatera SBB Dragan Šolak potvrdio je danas da je Telenor inicirao razgovore o korišćenju telekomunikacione infrastrukture SBB-a za fiksnu telefoniju.

Šolak je agenciji Beta kazao da SBB nema ništa protiv iznajmljivanja infrastrukture, ali da bi bilo teško da preko te mreže optičkih kablova istovremeno ponude usluge SBB i Telenora.

"Vrlo teško možemo da spakujemo na našu infrastrukturu sopstvenu ponudu naprednih televizijskih servisa i interneta i ponudu televizije, interneta i fiksne telefonije, recimo Telenora", kazao je on, ali je dodao da će razgovarati o tome sa Telenorom.

Šolak je naglasio da liberalizacija korišćenja telekomunikacione infrastrukture na srpskom tržištu mora da počne od Telekoma Srbije.

"Stavljati u isti koš komercijalnog operatera (SBB) koji je vlastitim sredstvima sagradio sve i Telekom Srbije koji se gradi pola veka sredstvima građana, ne čini mi se ni realno, a ni fer", ocenio je predsefnik Upravnog odbora SBB Dragan Šolak.

U beogradskim medijima se pojavila informacija o mogućim pregovirima Telenora Srbija sa SBB, nakon nakon problema prilikom pokušaja dogovora sa Telekomom Srbije o korišćenju infrastrukture te kompanije za fiksnu telefoniju.

Direktor korporativnog razvoja Telenora u Srbiji Goran Vasić kazao je agenciji Beta da ta kompanija očekuje od Republičke agencije za telekomunikacije (Ratel) da u što kraćem roku donese odluku o korišćenju infrastrukture Telekoma Srbije.

"Taj proces je trenutno u našem fokusu, jer je ključan za liberalizaciju telekomunikacionog tržišta u Srbiji", kazao je on.

Od uslova koje Ratel ponudi, istakao je Vasić, zavisi u kojoj meri će Telenor koristiti infrastrukturu Telekoma.

On je kazao da je Telenor otvoren za saradnju sa svim učesnicima na tržištu sa kojima pronađe zajednički interes.

Vasić je podsetio da su direktni pregovori Telenora i Telekoma o korišćenju telekomunikacione infrastrukture završeni neuspešno i da je neophoda dokumentacija predata Ratelu na arbitražu.

Kompanija Telenor, koja već pruža usluge mobilne telefonije u Srbiji, dobila je polovinom februara i licencu za fiksnu telefoniju, čime je ukinut monopol državne kompanije Telekoma Srbije.

Prema uslovima licence koju je Telenor platio milion evra, rok za početak pružanja usluga fiksne telefonije i ADSL intereneta je 12 meseci.
iPhone 6 Plus

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

mozemo da volemo ili mrzimo plave da obozavamo ili nekoristimo uopste njihove usluge ali ovako nesto covek kad procita dodje mu da se pokupi sa najlon kesom i da ode odavde u tri lepe :x verujte mi zao mi je plavih :(

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne verujem da ce se to desiti... Mislim da ce se na kraju Telenor i Telekom ipak dogovoriti... Jedino njihov dogovor zaista razbija monopol.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

nema tu oni sta da se dogovore, mora jasno da se odrede uslovi po kojima se koristi postojeca infrastruktura, nadam se da ce pored telenora jos neko traziti licencu za fiksnu telefoniju.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa normalno je da telekom neda infra strukturu Telenoru koju su i nase dede gradile jer setimo se dolaska Telenora 2006 god.koliko su korisnika oduzeli mts-u,ja i jos mojih nekoliko prijatelja smo tada odmah presli kod njih,ponudili su za ono vreme dobre ugovore i povoljne telefone.Da tad nije dosao Telenor i kasnije Vip a mi da smo ostali na mts-u crno nase bi ga bilo.Pa normalno je da telekom neda infrastrukturu jer sto da nesto dele sa drugim kada mogu uzimati sve za sebe.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ne telekom ne bi poklanjao infrastrukturu, vec naplacivao telenoru za korisnjenje iste, a i lepo si napisao nije samo telekomova, mnogi su radili i placali za to, ali o tome se vise ne govogi na zalost

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa jasno da bi naplacivao ali se boje konkurencije jer Telenor zaposli samo ono sto mu treba i zanjih obezbedi l.d.a ovi nasi sto treba i sto netreba se zaposli a svi traze MALU platu i normalno je da bi ih konkurencija itekako ugrozila.

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Identicno ono sto se i u Hr. desavalo! Ovo moze rijesiti samo drzava tj. RATEL u ovom slucaju, ali kako svi imaju svoju cijenu (potkupljivi su) oni ce dati arbitrazu ali to ce trajati mjesecima a u medjuvremenu ce mozda i prodati Telekom pa ce to jos dodatno zakomplicirati sve to. Kazem vam ljudi to je ista prica koja se samo kopira od jedne zemlje do druge, i naravno jako tome pogoduje potkupljivi politicari i nesposobne osobe u tijelima kao sto su RATEL,... :(

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Srbiji preti tužba Telenora

Post od evolution »

Srbiji preti tužba Telenora

Odštetni zahtev bio bi nekoliko puta veći nego u aferi „satelit“ * RATEL očekuje žalbu Telekoma sudu što bi takođe moglo da omete Telenor


Autor: I. Radak

Beograd - Ukoliko srpski parlament na sednici koja počinje u ponedeljak usvoji zakon o elektronskim komunikacijama, a pre toga ne imenuje novi upravni odbor Republičke agencije za telekomunikacije (RATEL), Srbija bi mogla da se suoči sa tužbom norveškog operatera Telenor za odštetu teškom i do 100 miliona evra, saznaje Danas. U slučaju da zakon bude usvojen bez imenovanja upravnog odbora po starom propisu, na izbor po novom zakonu moraće da se čeka najmanje šest do osam meseci.
Opširnije: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/s ... _id=191977
iPhone 6 Plus

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Telekom je u obavezi da iznajmi opremu

U licenci koju je za fiksnu telefoniju dobio Telenor piše
da je dominantni operater na tržištu (Telekom) u obavezi da omogući norveškoj kompaniji tzv. otvaranje petlje, iznajmljivanje linija, pristup kanalizaciji i bazama. „To piše u licenci i pravilniku koji je donelo Ministarstvo i napravljen je i u saglasnosti sa Telekomom. To je obaveza države i ako to ne bude ispunjeno Telenor ima puno pravo ne da vrati licencu nego da traži odštetu zbog toga što mu nije omogućeno poslovanje“, napominje Radunović.
Tako da je ono sa SBB-om bila samo neka fora.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

evolution
Evo potresao sam se jako zbog moguce tuzbe. :roll:
Слобода или смрт

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Ja bi jako voleo da plavi tuze i da dobiju sve pare nazad,
a mi lepo uzivamo u blagodetima mobilnog zivota koje nas lelekom nudi posto u ovoj zemlji sem delte telekoma nisa i elektroprivrede drugi niko netreba ni da postoji ni da radi jedna zemlja jedna firma i svi do krasnoga :x

ratel drugo ime za lelekom prosecan radnik telekoma bi imo lepu platu od nekih 80000 ali posto mora da se podmiti ratel ona ima svega 40000 :P

meni se kenja od same pomisli na telekom i na ratel a plavi pre nego sto su uopste i dosli trebali su da znaju da dolaze u zemlju KAKANE RABOTE :D

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Dobro su "plavi" znali u kakvu zemlju dolaze i mislim da im klima ovde baš odgovara. Zašto da ne, sada će tužiti državu i uzeti sumu i do 100 puta veću od one koju su dali za licencu. Zar je to loše za njih?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

sigi, Aleksaboy, mislim da ne shvatate samo jednu stvar, ako telenor bude tuzio i dobio tuzbu, tu odstetu nece platiti ni telekom ni "drzava" vec poreski obveznici - daklem svi mi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

a sta treba da se radi onda ??? da se sikaniraju kompanije koje su ulozile milione i milione evra u nasu zemlju???????????? da se i u 2010oj cuva telekom??????????? da se tolerise nepostovanje ugovora???
podrska od mene, tuzite g....a

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Neka tuze, a ti Zligore, plati i moj deo, jer ja ne zelim. ISkreno je8e mi se i za Telekom, i za Telenor, i za Vip... Zelim samo da imam sto vishe usluga po sto je moguce prihvatljivijoj ceni.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori