VIP-Tattoo-Kineske maske

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

VIP-Tattoo-Kineske maske

Post od cale »

Koliko sam ja s'kapirao rezervna maska koja se isporucuje uz HTC Tattoo u VIP-u je nista drugo do kineskog proizvoda.
Na prvi pogled mi je izgledalo kao nekakav "originalni" proizvod.
Medjutim nakon "montaze",naravno u VIP-u,maska niti je legla kako treba,kao prvo,drugo,izguljena je na +/- tasteru.
Kada sam dosao kuci,z'granuo sam se.Originalna maska je prijanjala odlicno,bez "krckanja".A ovo,ovo je sad nakaza.Niti prijanja,prorez sa strane skoro milimetar,a ponajvise me nervira ogrebotina i krckanje na sve strane.
Pokusavao sam pritiskanjem da je "nateram" da "klikne",rekoh mozda je nisu lepo montirali,ali,"mrka" kapa.
Nemam reci...
Slika

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

a koji je to +/- taster na tatoo-u? ako mislis na pojacavanje i smanjivanje,on nije deo maske. ja sam dobio normalnu,lepo leži i nema nikakvog krckanja. najbolje je da odes tamo gde su ti dali tu masku i da proveris...nešto ne verujem da je maska kako kažeš kineski proizvod..tj moguće da se tamo prave ali su originalne sigurno,teško da se pored ovoliko reklama za to,štedi na takvoj sitnici :)
Samsung S10+ red

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Taj +/- taster,tj. pojacavanje/smanjivanje jeste deo maske.Pogledaj malo bolje.
Inace mi je post apsolutno objektivan,i opisuje iskustvo koje sam ja imao u poslovnici VIP-a.
Sto ne znaci da je to slucaj i kod drugih korisnika
A sto se stednje tice,veruj mi,pokusavaju da ustede na svaki moguci nacin.
P.S.Nisam ni protiv ni za,doticnog operatera.Jednostavno-realnost.
Slika

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

ok,ali cudno mi je da si sve to primetio na licu mesta i da nisi reagovao..pogotovo to da je izgrebana.e sad sto se tice originalnosti ne verujem da bi ni htc a ni vip dozvolili da se nesto isfulserise...pitaj ninolinu njoj je stigla maska da li je slicnog kvaliteta kao i ona iz vipa..
Samsung S10+ red

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Meni je totalno logicno da ce kvalitet tih tel biti ravan nuli jer oni nemaju potrebu da prodaju kvalitet jer ce dati tel za neke manje pare,ali ce zato odrati coveka preko racuna.To je karadja u svakom slucaju,tj kupovina tel na "kredit"
Note IV N9100 dual

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

toda81...ne znam cime si ti razocaran da na svakoj temi nesto kritikujes ...
postpaid nije i nikad nece biti kupovina tel na kredit.
ako ti se o ne svidja,izvoli pa trckaraj na trafiku i korisi sos kredit :wink:
Samsung S10+ red

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Toda se lose izrazio...Nije post paid kupovina telefona na kredit vec na odlozeno placanje a kad se na kraju napravi racunica ispadne skuplji nego da ste kupili od ovlascenog uvoznika.Ali takodje ima i prednosti...Ko jos daje 2 god garancije za kupovinu u radnjama ? Zato kome se ne svijda ne mora da kupi....Po meni se ta kupovina telefona jedino isplati licima koja narednih godinu-dve nece da promene telefon.

P.S.Godja je malo zaista u pravu toda...nekako si mnogo besan na operatere.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

dimi89, ali ako korisnik svakako koristi i placa taj paket,kakav je onda kredit u pitanju???
PO meni kupovina telefona preko paketa je sasvim ok stvar pod uslovom da koristimo taj paket,e sad sto polovina naroda hoce npr n97 za 1din (ili 1000 din) na neku tarifu od 1000 din/mesecno to je problam naseg mentaliteta...
Ni u inostranstvu nema skupih telefona na malim tarifama po niskim cenama!!!
D500&E71

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Loki to i nije kredit zato sam i ispravio todu i rekao sam da meni to vise lici na odlozeno placanje.Uzmes telfon po nekoj ceni koja je manja od kupovne +uzmes paket pa samim tim sto koristis taj paket ti i odplacujes taj telefon.Zato mi lici na odlozeno placanje.Loki to kakav je nas mentalitet o tome ne zelim da polemisem ali mislim da nisu svi srbi sa suvom ljutom paprikom oko vrata,prazilukom u zube i cigarom zadenutom za uvo.Mislis da bi ne bi voleli u americi da dobiju iPhone za 1dolar ili za 10 uz neki jos povoljniji paket i to nezakljucan ? Naravno da bi voleli,ali oni ne kazu da je takav njihov mentalitet nego je to u ljudskoj psihi da sto meni povoljnije bude pa makar na stetu drugih.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa nije ni na odlozeno placanje. Ako koristis neki paket, zaista ga koristis, onda ti svakako taj neki telefon dobro dodje jer ga dobijas po osetno nizoj ceni. Sa druge strane, niko nikoga ne tera da uzima telefon i obavezuje se na 2 godine. To nije ni kredit ni otplata, to je jednostavno obaveza koriscenja nekog paketa naredne 2 godine i nista vise od toga. Uvak sam za tu varijantu, ako izuzmemo Telenor i njihovo "dzinovsko" snizenje "dzinovske" ponude telefona koji kostaju celih 5din manje nego u sobodnoj prodaji, ostala dva operatera daju neke zanimljive telefone za sasvim pristojne pare. Ako je moja mesecna potreba npr 325min i isto toliko poruka, zasto ne bih uzeo telefon za 100e koji je u slobodnoj prodaji npr 200 ili mozda i vise eura? Nema apsolutno nikakvog razloga, zar ne? O tome se ovde radi. Naravno, ovo je plasticno receno ali razumeli smo se :wink:

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

ja koristim u Vip-u postpaid 900. ako izracunamo koliko kosta samo 900MB ( 900*1024*0,04*1,28 = 47186 din ),a gde je još i 900 minuta + 900 sms/mms... a to dobijem za 2000+porezi i npr HTC tattoo za 1 din..ne vidim kako se to ne isplati,a pogotovo gde je tu kupovina na kredit..
Samsung S10+ red

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Znaci Azimuth ti praktivcno govoris da ti VIP da telefon uz paket pa ti placas paket a telefon ne ? Uzmimo na primer nokiu 5530 koja je u ponudi u VIP-u.Ona kosta kod njih bez obaveza da se kupi za 26499 RSD to je u evrima grubo 270 u Tehnomobile-u isti telefon (direktni uvoznik 2 god garancije itd.itd.) kosta 269 evra.Time sto it ga daju oni za 1 dinar ti pokusavas da mi kazes da ti vise ne odplacujes taj telefon ? Naravno da ga odplacujes samo ga odplacujes kroz paket koji koristis.

Godja ja nisam reko da se ne isplati da kupis telefon uz neki paket vec komentarisem na koji nacin odplacujes telefone pri njihovom preuzimanju kod operatera.Uostalom koliko njih kupuje besplatne megabajte kod operatera? Zna seda se najvise trosi na pozive i SMS-ove tako da operateri skroje koliko god mogu vise stvari u jedan paket da bi bio povoljniji,primamljiviji,pristupacniji.Zar misls da se njima ne isplati da ti daju 900 MB-a 900 minuta i 900 SMS-a po toj ceni ? Da im se ne isplati ne bi ti ni dali veruj mi. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

dimi89, pa ne otplacujes ga. Ako svakako koristis taj neki paket uz koji ti telefon daju po nizoj ceni onda je to to. Sta konkretno otplacujes? Razliku u ceni? Kako? Ako je pretplata to otplacivanje o kojem govoris, sta se onda desava sa minutima, sms i mms porukama pa i ovim Mb? Ispada kako ti prakticno daju za dzabe da pricas sto nije tacno jer da bi pricao ti svakako moras da platis tu pretplatu bez obzira uzeo telefon ili ne.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Azimuth delimicno si u pravu.Ako pogledamo da se ugovor potpisuje na 2 godine i sracunamo za 24 meseca koliko ces novac da das koristeci taj paket onda vidimo da je u sustini veoma prosta racuinica.Ti bi mesecno recimo bez telefona i bez tog paketa potrosio 1000 din u njihovoj mrezi na pozive sms i ostale stvari a samim tim sto ti oni daju telefon za 1 din. oni ti i dodaju paket od 2000 din.U tom paketu ti kad se sve obracuna potrosis oko 1500 dinara na pozive sms i ostale stvari (kad bi ti racunali sms i pozive i mb-te u dinarima) i 500 dinara das kao da kazem "ratu" za telefon koji si uzeo za 1 dinar.Ostatak poruka,poziva i svega ostalog sto potrosis ti VIP poklanja na osnovu toga sto ces 2 godine da koristis taj paket.To je barem neko moje razmisljanje i mislim da sam upravu...

P.S. Ti i kad si pripejd na svakih 200 dinara dobijes koji sms i minute besplatno zar ne ? (mozda ne za 200 dinara ali npr. uz 500).........Vip-u i drugim operaterima je vaznije da gledaju na duge staze.Ima ljudi koji ce odmah da iskesiraju pare za telefon u VIP-u bez obaveza da onin e daju dobre ponude za 1 din i ostalo.Ali ko im garantuje da oni nece da odu kod drugog operatera i koriste njegove pakete? Bolje je da im 2 godine placas mesecno po 2000 i da budes njihov korisnik nego da im das 26000 danas... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

dimi89, cekaj, pa upravo zbog toga i postoje paketi. Suludo jeste uzimati neki veci paket ukoliko tvoje potrebe nisu tolike, tada se to moze posmatrati kao otplata ali ako uzimas paket koji zaista odgovara tvojim potrebama u smislu da toliko i trosis onda je racunica prilicno jednostavna. Ako su moje mesecne potrebe 900minuta razgovora onda telefon prakticno dobijam za dzabe ali ako ne bih koristiso svih 900min onda bih im prakticno otplacivao. Ali zato ako je moja mesecna potreba npr 1000din tj koliko vec izadje sa porezima i za te pare npr kod Vipa dobijem tattoo za 10000din onda sam ga i platio toliko jer cu svakako potrositi kompletnu pretplatu. Stvar je u uzimanju paketa koji odgovara tvojim potrebama a ne uzimanja paketa da bi telefon dobio sto jeftinije.
U tom paketu ti kad se sve obracuna potrosis oko 1500 dinara na pozive sms i ostale stvari (kad bi ti racunali sms i pozive i mb-te u dinarima) i 500 dinara das kao da kazem "ratu" za telefon
Pa ne bih se slozio jer cena tog paketa je tolika bez obzira uzeo telefon ili ne. Onda ispada da ukoliko ne zumes telefon operater tebe prakticno pljacka tj zelenasi. Slazem se da cene mogu prilicno nize biti, misim na minute i poruke, ali takve su kakve su, to im je politika kuce.
Ako gresim neka me neko ispravi, ali sve ovo vidim na ovaj nacin...
Btw, zabrazdili smo debelo u off...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

dimi89 , mislim da grešiš... ja iako ne uzmem telefon koristim taj paket jer su to moje potrebe.Čak i da nema MB u paketu izračunaj koliko je 900 min + 900 sms/mms. Ne plaćaš ti nikakve rate niti otplaćuješ telefon,plaćaš uslugu koju koristiš a usluga je telefoniranje i ostalo ( sms,mms,data.. )
niko tebe ne tera da uzmeš paket 900 i tattoo za 1 din,uzmi ga u manjem paketu i doplati za telefon.
i da malo izdjemo iz off-a ..ja sam svojom maskom zadovoljan,niti krcka niti ima lufta,koristim je dok se ne raspadne ili izguli a onda je tu originalna maska :)
Samsung S10+ red

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ja ne kazem da sam upravu...Moje misljenje je to,mada se slazem u nekim delovima i sa vama.

Kad smo vec kod teme o Tattoou da vas pitam jel to VIP daje neke nove maske ili se meni cini ? Video sam kod druga da ima neku masku koju kaze da je uzeo iz VIP-a a nije standardna.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

a evo i računice ( postpaid 900 kod VIP-a )
HTC Tattoo - cena u prodaji 32999 uz ugovor 1 din --- razlika 32998
Paket:
900 MB --- 900*1024*0,04*1,28 = 47186 din
900 min --- 900* ( 5.9 + 3.9 ) *1.28 = 11290 din
900 sms/mms ( računati samo sms ) --- 900*2.4 = 2765 din
sve ukupno 61241 din * 24 meseca = 1469784 din vrednost usluga za 24 meseca a platiš 24*2560 = 61440... razlika 1408344 :)
a i još ušteda na kupovini novog tattoo-a 32998
ispalti se ,zar ne ?
Samsung S10+ red

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Isplati se ako neces naredne 2 godine da menjas telefon.... 8) Pored toga ti racunas cene koje oni naplacuju u najobicnijim paketima a u ovakvim paketima i SMS i pozivi ti dodju jeftinijie.Uostalom zar u vipu nisu besplatne poruke u mrezi i nesto malo placate pozive ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

ja sam računao cene koje su otprilike i na prepaid-u kod svih,a i na postpaidu kada potrošiš besplatan saobraćaj iz paketa...
a što se tiče telefona,mislim da može dovoljno da se uštedi da se kupi novi tel,a možei stari da se proda.Ono što mi se sviđa je da su uglavnom garancije dve godine pa sam koliko toliko miran dok traje ugovorna obaveza...
Samsung S10+ red

Zaključana tema