Problem sa mts-ovim paketom mix1000

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Che-da
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 24. Nov 2008. 16:43

Problem sa mts-ovim paketom mix1000

Post od Che-da »

Pozdrav!
Imam jedno pitanje, a posto ovde ima puno upucenih, nadam se da ce neko znati odgovor.
Kupio sam telefon Nokia N82 preko mts-a uz paket mix1000 pred kraj proslog meseca.Ovo mi je dakle prvi pun mesec kad koristim paket.Problem je u tome sto imam na stanju dodatnih 400 dinara da platim, i ta cifra se povremeno povecava.Znam sta spada u dodatne usluge(internet, 3g, MMS, pozivi u inostranstvo...), ali ja od toga NISTA nisam koristio.Samo pozivi u zemlji i poruke.Kad sam zvao mts rekli su mi da ne znaju, da moram da cekam jos dvadesetak dana pa cu uz racun moci da trazim listing.Da li je neko imao slicno iskustvo i da li neko zna sta bi moglo da bude to sto naplacuju, mozda je neka opcija ukljucena u telefonu, a da ja ne znam...?Jer za dvadesetak dana, racun moze da ode za jos 400,500din.Hvala unapred!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Che-da, ne znam koliko su aktuelni jos uvek oni famozni virusi sto salju nemilice mms ali definitivno proveri da li si prekoracio one minute i besplatne poruke sto ti idu uz paket. Jbg, desava se da se zapricas ili koji sms vise posaljes i eto ga racun ako vec kazes da ne koristis nista od dodatnih usluga. Inace, meni svakog meseca, cim se resetuje stanje tu stoji nekih 20-30 din u startu a pojma nemam odakle to i uopste ne obracam paznju niti to dodajem na racun koji placam...

Che-da
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 24. Nov 2008. 16:43

Post od Che-da »

Nije problem u tome....imam jos puno minuta i poruka, preko 100 i jednog i drugog.Pomisljao sam cak da se to desava jer sam ubacivao neke teme na mob. i slicno preko usb kabla, ali deluje mi ipak nemoguce.Moracu da cekam jos izgleda, ali ne znam koliko ce racun da naraste...

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

che-do, mislim da nemas razloga za brigu, sistem za proveru kod mts-a jednostavno ne funkcionise kako treba. pukao je kad su uvedeni paketi fresh i mix i prenosenje minuta, i od tada veci deo meseca ne radi, a kada "radi" onda stalno pkazuje to stanje, a koje se na kraju uvek ispegla... :wacko:

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Vjerovatno je *797# cisto informativno tu, jer baguje nenormalno, a racun vjerovatno prave na osnovu listinga... 8)

nenad28
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 23. Nov 2009. 12:29

Post od nenad28 »

Che-da, i ja imam isti problem s tim sto sam ja na mix-u 500....koristio sam nesto sitno gprs,uplatio jednu dopunu od 200 kinti i mozda 2 puta parking....i svo to zadovoljstvo mi je napravilo stanje preko 1000 dinara a naravno imam oko 80 minuta i oko 100 poruka.....Sacekacu da vidim koliki ce mi racun biti ali ako ostane tako stvarno nema smisla i mislim da se tome treba stati na put!!!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

I ja imam isti problem na mix 1000.Trenutno mi racun iznosi oko 1100 din a nista nisam prekoracio.Samo cekam da stigne racun,pa do poslovnice da im j. mamu da izvinete. :chytry:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Patos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 18. Jan 2010. 05:19

Post od Patos »

I meni se nesto cini da potkradaju,jer svaki mesec odmah u startu imam na stanju po neki dinar,ne mnogo doduse.Evo konkretno ovaj mesec imam 0,32 pare.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Telekom ne želi da kupi opremu i obezbedi normalnu proveru stanja na postpaidu baš iz tog razloga što na ovaj način može da krade a da to manje - više niko ne primeti. Po pojedinačnom korisniku to ne mora da bude mnogo, neka bude i 1 pišljivi dinar u proseku, ali ako znamo da Telekom ima oko dva miliona korisnika na postpaidu onda je to dva miliona dinara smuvanih od korisnika svakog meseca. Malo li je? Mada ja lično mislim da je ta cifra mnogo veća.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Mислим да Patos користи АГПС. :lol:
Узимите листинге да проветавајте сваку пару.Ја не нађох ништа сумљиво за три и по године.

Стварно би могли да освеже mix пакете... :disgust:
Слобода или смрт

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

bestboy, da li se naplacuje kada se uzmima lisiting ili se dobija besplatno ?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

IDzO
Бесплатан је листинг.
Можда и њега почну да наплаћују у циљу побољшања квалитета услуге. :roll:
Слобода или смрт

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

agps koristi jako jako malo protoka, svega 5-10 kilobajta sto je od 25 do 50 para, tako da tesko da ce to biti
::luv phonez::

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Користи 4-5кб.
Рекао је да је "неки динар" у питању.
Слобода или смрт

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Aleksaboy napisao:ali ako znamo da Telekom ima oko dva miliona korisnika na postpaidu
Odakle Telekomu (MT:S-u) dva miliona korisnika na postpaidu?
w810 + 8GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

djape48, pročitao sam taj podatak u novinama. E sad, nisam siguran da li su mislili samo na MTS korisnike u Srbiji ili na ukupan broj korisnika u sve tri zemlje u kojima MTS posluje.

Odgovori