Problem pri slanju (primanju)sms poruka

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mp007
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 28. Apr 2010. 08:01
Lokacija: Beograd

Problem pri slanju (primanju)sms poruka

Post od mp007 »

Ne znam u koju tacno temu ovo moze da spada, ali sam poprilicno siguran da je problem do kartice (mts), a ne do telefona... Naime, najnormalnije saljem sms poruke kada je kartica (065) u nekim telefonima, npr N73me, HP Ipaq, itd itd... Kada je ubacim u Nokiu 1208, 1616... posalje poruku, ali priomaocima stize otvorena poruka, koju ne sacuva u inboxu, vec posle citanja samo mogu da kliknu ok i ona nestane?

Zvao sam korisnicki servis, rekao je da se kartica ne slaze sa nekim vrstama telefona??? I da ce pribeleziti reklamaciju i da ce me zvati ako nadju resenje za ovaj problem. Napominjem da, kada ubacim 064 karticu, u pomenute nokia modele, salju poruke normalno.

Da li se ovo nekome vec desavalo i zna li neko sta je resenje ovog problema?

Unapred hvala svima, uz izvinjenje ukoliko sam promasio mesto na kome sam postavio pitanje.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mp007 da li ti je možda uključena ona opcija za flash poruke ili već kako se zove ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mp007
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 28. Apr 2010. 08:01
Lokacija: Beograd

Post od mp007 »

VeNoM ne znam na sta mislis, prosao sam sve opcije kod podesavanja poruka i ne vidim nista slicno, napominjem da je telefon NOKIA 1616, ima meni kao nokia 1208 i slicne, dakle, krajnje jednostavan telefon, bez mnogo opcija.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ne verujem da flesh sms moze da salju pomenuti telefoni ali za symbian postoji program koji salje tako sms bas kao sto si opisao ipak sto pise venom proveri mozda u opcijama postoji tako nesto.Neverujem da je do operatera.

mp007
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 28. Apr 2010. 08:01
Lokacija: Beograd

Post od mp007 »

Covek iz korisnickog servisa, pri pozivu na 789, mi je rekao da se podesavanja sms-a cuvaju na kartici, i da misli da je do nekog podesavanja, kao i da bi najbolje bilo da odem do korisnockog servisa, sto sam po zavrsetku poziva i uradio. Tamo su mi rekli da se to desava, da nije do telefona, zato sto su u isti taj telefon ubacili drugu karticu i slao je normalne poruke, sto sam i ja jos jednom proverio pri povratku kuci. sa drugom karticom je sve OK, kao i sa mojom karticom u drugom telefonu. Jednostavno, moja kartica radi tako na jednostavnijim NOKIA telefonima. Napisali su reklamaciju u MTS-u i rekli da ce mi se javiti narednih dana, kako bi resili to...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

To ti je strava za one svalerske ili pretece poruke. Nema traga da si ih poslao tj da su ih primili posle citanja :D
Salu na stranu, jedino da trazis da ti daju novu karticu sa istim brojem...

mp007
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 28. Apr 2010. 08:01
Lokacija: Beograd

Post od mp007 »

I ja mislim da ce na kraju to biti resenje reklamacije :) Do tada...Iznajmljujem telefon za pretnje i svalerisanja, 100 din po poruci, javite se zainteresovani ;)))

jpivan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 14:50

Post od jpivan »

Potpuno isti problem sam imao sa telefonom Nokia 1209. Zamenom SIM kartice (ostao isti broj) u MTS-u ovaj PROBLEM JE REŠEN!!!

Odgovori