provera trenutnog stanja na mts-u

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Dream Weaver napisao:Od 2003 sam kod mts-a na post pejdu i provera stanja im je uzas!!!! :x


od 10og mozda koji dan ranije ali mozda i proradi ali nije tacna, npr. pustim poruku za parking i tek posle 2 dana mi se prikaze na stanju tj. da sam prekoracio paket.
Dok kod telenora je druga prica u roku od par minuta a meni se cini da je u roku od par sekundi skidaju ti utorsene minute i poruke.
Kako je kod vip-a?
Telekom nikako da resi ovaj problem.Ne znam sta im je,ali mnogi ne zele da sklope ugovor bas zbog ovoga,a i gube stare korisnike...Ali drzavna firma,bas njih briga za korisnike :disgust:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

annaBG, pa moze se reci da su ako ne resili onda barem poboljsali proveru. Ovog meseca nisam morao da cekam do 10-og u mesecu da provera proradi i izgleda da je nesto azurnija.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jeste, ovaj mesec je barem meni radila od 5. januara. A i proslih 3-4 meseca vec oko 6-7 u mesecu sam imao proveru... Dodushe ne preterano azurnu, ali ovaj mesec je vec mnogo bolje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Takođe. Kod mene je, čini mi se, već trećeg proradila. Čak se i normalno mogu aktivirati dodaci sa *797#. Za deaktivaciju ne znam kako radi. Uglavnom, još nije sve kako treba, ali je u odnosu na pre 5-6 meseci primetan napredak.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Xexex napreduju,napreduju .

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Izgleda se prirpemaju za prodaju i MNP, jedan od razloga zasto sam presao na telenor je bila ta uzasna provera stanja i jos neke stvari :)
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Posto je ovo adekvatna tema - moram da kazem da me mt:s prijatno iznenadio. Vec danas u podne sam uspeo da proverim svoje stanje, i bilo je prilicno tacno, sa sve prenetim minutima i porukama (MIX1250). A nakon toga sam jos u 2-3 navrata proveravao, i svaki put drugacije stanje - konacno i nesto da se po ovom planu resi. Sve pohvale za mt:s.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja sam o tome pisao u tem "MT:S novosti". Stanje se, vec vise od nedelju dana, azurira na svakih 30-90 minuta. Prosto neverovatno za ono sto je mt:s do sada nudio (stanje pocinje da se azurira od 10-og u mesecu, azuirira se na svaka 2 dana...). Evo sada, drugi u mesecu je, a sto kaze miodrage, stanje se vec moze proveriti i validno je. Ja cak imam MIX1000 i dodatak "Postpaid extra" internet i na stanju mi je i iznos preostalog iznosa internet saobracaja, a tu su i prenete sms poruke koje nisu potrosene u prethodnom mesecu. Konacno smo i mi mt:s-ovci docekali da imamo dobru proveru stanja!!! To vise nije prednost Telenora i Vip-a!!! 8)

Go mt:s!!!
:D

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

miodrage, mezzano, ne verujem vam!!! NEMOGUCE!!

Ko kaze da zdrava konkurencija nije dobra stvar? :)

Ziveo MNP :lol:
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sve je to lepo, svaka čast, jednu recku sa spiska onoga zbog čega ih napuštam su skinuli, ali signal i internet niti su rešili niti mogu da reše do prvog jula :uhuh:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, e vidis mislim da ce i to da rese - mozda nece imati 3G svuda, ali nemaju ni Telenor, a ni Vip. A signal im je gde god sam ja bio, sasvim ok.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Провера ради одлично, и често се ажурира. :)
Ово преношење је још боље тако да у микс нет л(слободно могу да кажем најбољем постпејд пакету) сад имам 6гб протока преостало за овај месец. :D
Не знам само о каквим проблемима са сигналом причате и где их то уочавате? :roll:
Слобода или смрт

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

U svojoj sobi, svoje betonske zgrade na 3ćem spratu i na vrhu brda iznad TC Konjarnik. (moja pretpostavka jer mi se ne da da idem i proveravam) Predajnik im je kod okretnice nekoliko gradskih autobusa u Ustaničkoj i sticajem okolnosti prolazi kroz dobrih 500m betona dok stigne do mene, dok se onaj na Cvetkovoj pijaci, iako u optičkoj vidljivosti posmatra kao dalji i odbacuje, i ja više nedostupan nego dostupan, samo mi stižu poruke o propuštenim pozivima. Moram da priznam da se Nokia e50 bolje ponaša nego HTC, ali Nokia je i 4ipo godine starija i verovatno jačinom primopredajnika bolje prilagođena tadašnjoj malo slabijoj pokrivenosti. Istovremeno testiranje Telenor i VIP kartice je pokazalo drastično bolje rezultate i pouzdaniju mrežu. mt:s - 0-2 crtice, VIP/TELENOR - zakucano na 4.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Telekom je tipicna politicka firma. Deset godina im provera stanja ne radi, korisnici razocarani sve im vise doku****o, mreza se raspada, ponuda telefona ocajna i to se godinama ne menja. A onda kada dodju izbori (mnp), oni uvedu proveru, nabave nove telefone i opet svi ostase kod njih. Iskusno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Meni je provera stanja na umrezenom Biznet-u 300 proradila vec 2.06 a isto vidim da mi stanja radi ne kao ranije, tek sutradan, nego vec posle nekoliko minuta ili da budem precizniji, najkasnije sat vremena. :)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

E pa svaka cast mts-u, napokon su namestili tu provru stanja! Nije bitno sto im je za to trebalo mnogo godina ali bitno je da su uspeli :lol:
and justice for all...

geza
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 548
Pridružio se: Uto, 01. Feb 2005. 11:24
:: Moto G5
Kontakt:

Post od geza »

U proveri stanja mi se pojavila jedna neobicna stvar. Koristim stari MIX250 postpaid paket (sa 60 minuta i 60 poruka). Provera stanja kaze da ovaj mesec imam znatno vise minuta i poruka na raspolaganju. Da li su se desile neke promene, u smislu prenosa neiskoriscenih minuta i poruka, ili je sistem za proveru postao malo bagovit ?

Slika

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Radi se o prenošenju nepotrošenog saobraćaja iz prethodnog meseca. Ovde možeš pročitati više o tome.

Odgovori